Skocz do zawartości

[napęd] blokujący sie bębenek


zdonus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wczoraj rozłożyłem cały rower do gołej ramy w celu wyczyszczenia wszystkiego, nasmarowania i ogólnego przeglądu części. 
Wszystko ładnie nasmarowane, działa płynnie..
Czyszcząc tylną piastę, zdjąłem kasete, wyjąłem wszystkie kulki łożysk, i zdjąłem bębenek, wyjąłem wszystkie kulki, wyczyściłem wszystko na błysk, dałem nowego smaru (specjalny do łożysk) złożyłem bębenek, założyłem wyczyszczona kasetę, założyłem koło na rower.. Zakręciłem korbą i... koło się zablokowało... Wszystkie kulki wewnątrz bębenka sa ułożone prawidłowo. Niestety kaseta blokuje się co jakiś czas, trzeba nią mocniej szrpnąc np. bacikiem - wtedy zaskakuje. Podejrzewam że problemem mogą być zapadki na "trzpieniu" bębenka, ale nie wiem jak można by ten problem rozwiązać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że zbyt obficie posmarowałeś same zapadki i tą ząbkowaną bieżnię z którą współpracują.

Gęsty smar w tym miejscu upośledza prace tych elementów bo skleja zapadki.
Trzeba poeksperymentować z ilością smaru lub zamiast niego zaaplikować po kilka kropel oleju na zapadki i bieżnię(też nie zbyt gęstego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...