Skocz do zawartości

[Hydrauliczny problem] Problem z hamulcami Promax Hornet


852emil

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

    Ludzie dajcie mi siłę, bo nie wytrzymam z tym szajsem. Kupiłem w marcu nowe hamulce hydrauliczne promax hornet. Na początku było spoko pierwsze hydrauliki, siła hamowania mnie powaliła na kolana. W czasie szkoły jeździłem może ze cztery pięć godzinek w czasie weekendów i nie było żadnych problemów. Od początku wakacji, odkąd rozpoczęły się te straszne upały, hamulce Promax Hornet chyba znoszą te temperatury gorzej niż ja. Pojeżdżę jakiś czas, pohamuję tu i tam i po jakimś czasie klocki zaczynają niemiłosiernie ściskać tarczę, jakbym cały czas hamował, klamka staje się twarda jak opona samochodowa i nie ma możliwości dalszej jazdy. Ostatnio wracając znad wody z przyjaciółmi, dobrze, że zabieram zestaw kluczy imbusowych, bo odkręciłem zacisk i zamontowałem go tak by nie dotykał w ogóle. tarczy. Jechałem jakby brakeless ale przynajmniej mogłem kontynuować powrót do domu.

    W końcu po przydługiej historii proszę was o pomoc! Co jest z tymi hamulcami?! Czy po prostu nie powinienem jeździć podczas upałów? Czytałem, że z hamulców można upuścić nieco płynu hamulcowego, wtedy zgodnie z zasadami fizyki klamka odbijając tworzyłaby podciśnienie odciągające klocki na dodatkową odległość względem tarczy. Czy dopuszczalne jest wykonywać taką operację? 

Proszę o dodatkowe opcje i o łopatologiczne wypowiedzi! TO SĄ MOJE PIERWSZE HYDRAULIKI, NIE WIEM CO MAM ROBIĆ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak dla potomnych, problem został już rozwiązany ;)

 

Ale sam nie dokona takiej regulacji,bo potrzebny jest specjalny sprzęt i nieco umiejętności,a tych autor tematu nie ma .

Tylko serwis i do tego nie każdy sobie z tym poradzi.

 

w serwisie już był, został odpowietrzony układ ale to nie pomogło.

 

pewnego dnia przed wycieczką musiałem na szybko coś wymyślić żeby pozbyć się tego problemu przed wyjazdem z domu.

odkręciłem zaworek przy klamce, uprzednio ustawiając ją w pionie do góry otworem. odkręciłem trochę śrubkę, i nacisnąwszy leciutko klamkę, po wypłynięciu odrobiny płynu zakręciłem śrubkę trzymając cały czas lekko wciśniętą klamkę. po zakręceniu puściłem już klamkę i wyczyściłem ją z resztek płynu denaturatem.

gdy pojawiają się rekordowe temperatury dalej czuję jak płyn się rozpręża ale teraz nie zaciska tarczy tak jak wcześniej ;)

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...