Skocz do zawartości

[Odchudzanie] Cannondale Trail SL 2


Desmond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co byście wymienili aby najszybciej i możliwie najniższym kosztem zmniejszyć wagę mojego roweru?

 

Specyfikacja:

 

 

  • Widelec RST Deuce 100 Air
  • Kierownica Cannondale C3
  • Mostek Cannondale C4
  • Sztyca Cannondale C4
  • Siodło Cannondale Halo
  • Pedały Shimano SLX
  • Manetki Shimano SLX
  • Przerzutka przednia Shimano Deore
  • Przerzutka tylna Shimano SLX
  • Hamulce Shimano Deore
  • Dźwignie hamulca Shimano Deore
  • Kaseta/wolnobieg Shimano Deore
  • Łańcuch Shimano Deore
  • Korba Shimano Alivio
  • Suport Shimano Deore
  • Obręcze Maddux DC 3.0
  • Piasty Shimano Deore
  • Szprychy CN Stainless
  • Opony Geax Saguaro
  • Dętki Continental
  • Linki/pancerze SM-BH59, Jagwire
  • Zacisk sztycy Cannondale
  • Top Cap Cannondale
  • Stery Cane Creek 1.5”
  • Gripy Cannondale

Waga aktualnie wynosi ok. 12,3 kg. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , miałem SL'kę tylko że model wyżej czyli SL3 , praktycznie całość taka sama jak u Ciebie ,różnią się jedynie napędem.

Zależy jak bardzo chcesz go odchudzić , ramy cannondale'a mają jak wiesz inną średnicę sterów. Jeżeli chciałbyś zmienić amor , który jak sam wiem nie należy do udanych a i waga pozostawia do życzenia to albo szukaj coś na 1.1/2 cala albo stery redukcyjne. Chociaż jeżeli wolał byś zostać przy tej ramie to proponuję szukać czegość właśnie na 1.1/2 cala. Może lefty ? W polsce mamy jeszcze problemy z serwisem takiego sprzętu , ale powoli się wszystko rozkręca.Lub fatty. Waga zacna , cena też ale w "lajtowaniu" nie można brać kategorii kosztów zbyt serio ;) Na 1.1/8 stracisz na sztywności  , choć zrobisz jak uważasz :)

Koła są ciężkie jak cholera , moje ważyły około 2300g ale były na piaście Formula.

Za 900zł na bikestacji złożysz dobre koła do 1600gram , opony Geaxa zastąp Maxxis'ami Fly Weight'ami i na samych oponach zejdziesz 0,5 kg .

Lub do tego 1000zł dołóż jeszcze jedno zero i wtedy masz duże pole do popisu :)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak model niżej , napisałem wyżej - faktycznie. Różnica była w napędzie , co do amortyzatora się nie wypowiem bo nie wiem , Deuce czy to był Air czy Coil tak czy siak nie zachwycał mnie płynnością.

 

 

Co do amortyzatora to jestem bardzo z niego zadowolony. Bardzo płynnie chodzi i raczej nie jestem skłonny go zmieniać. Co do kół to rzeczywiście swoje ważą. Czy znacie może konkretne kółka które są w miarę lekkie ale też niezbyt drogie? Mówię tu o kwocie rzędu 500zł-700zł.

Co jeszcze można by wymienić aby dosyć mocno zbić wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja piekniejsza polowa smiga na SL1, tez w okolicach 12 kg. Pierwszy sezon bez modyfikacji. Tak jak wszyscy pisza, zacznij od kol, tylko 500-700 zl to naprawde troszke za malo. Smigaj na nim tak jak jest i szykuj budzet na mody na kolejny sezon. Do tego czasu podciagniesz forme, poprawisz swoja wage i modyfikacje nabiora nowego wymiaru.

Edytowane przez s2power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...