Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma Sport BC-906


Blizzard

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko. Ma ktos moze zdjecia podstawki pod ten licznik? Jestem ciekaw, jak spisuje sie zapiecie tej Sigmy. Latwo sie zdejmuje i zaklada? Trzyma solidnie? Pare postow wyzej ktos napisal, ze wypial mu sie podczas jazdy..

Ile przyciskow ma ta Sigma? Ze zdjec raczej nie potrafie tego odczytac. Ten na srodku, to jest ten glowny, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten na środku to główny, u mnie niestety złamał się przy glebie i po kilku wskrzeszaniach mam już bardzo skomplikowaną konstrukcję z taśmy klejącej, kawałka wkładu do długopisu i zakrzywionej szpilki :D

 

A odnośnie zapięcia trzyma jak najbardziej solidnie a co najważniejsze bardzo łatwo wyciągnąć licznik i wpiąć z powrotem. Jak miałem starego Cataya miałem problem ze zdjęciem gdy podstawka była brudna. Tutaj trzyma pewnie, ale jeżeli przydzwonisz w niego tak jakbyś chciał go obrócić w lewo to oczywiście spadnie bo w końcu w ten sposób się go wyciąga :) Ale to mi się jeszcze nie zdarzyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość od osi nie ma bezpośredniego znaczenia na pracę licznika. Liczniki te działają na zasadzie zliczania liczby obrotów.

 

Natomiast musi być zachowany niewielki odstęp pomiędzy magnesem, a czujnikiem i właśnie tak musisz dobrać wysokość na goleni żeby ten odstęp był zachowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o instrukcję to nie wiem.

 

Natomiast jeżeli chodzi o zegarek to nie wiem czy Cie dokładnie zrozumiałem. Nie ma możliwości przejścia ręcznie w tryb zegarka (żeby znikły km/h). Dzieje się tak automatycznie po jakimś czasie. Natomiast jeżeli chcesz sprawdzić godzinę to kilka razy ten długi przycisk z przodu i znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozemy bezproblemowo wprowadzic wielkosc kola, jak i przejechane km po wymianie baterii?

Z tego co mi wiadomo to po wymianie baterii wystarczy tylko ustawić czas i kontrast :) (o ile sie nie myle)

 

A ja mam jeszcze jedno pytanko odnosnie licznika: czy czas oraz dystans wycieczki tzn. tzw. "trip'a" jest miezony jak w jaki sposob? Gdy np dzisiaj przejechalem ok. 20km to jutro mi sie licznik wyzeruje tzn. dystans wycieczki czy musze to sam uczynic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam :) Tzn przytrzymujesz górny, prawy przycisk przez chwilę i jak ci się skasuje to, na czym przyciskałeś :) to przytrzymujesz jeszcze chwilkę i zerują się dystans dzienny, średnia i maksymalna szybkość na raz.

 

A odnośnie wprowadzania, tak można bezproblemowo wprowadzić potem koło i dystans. I chyba sigma 906 nie zapamiętuje tego, tylko wyższy model 1106 czy jak on się tam zwał, chociaż jeszcze mi bateria nie siadła więc pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to zbieg okolicznosci, ale mam licznik 3. dzień, wczoraj jechalem z predkoscia 52,92km/h a dzisiaj wydawalo mi sie ze jade szybciej (patrzylem na licznik bylo juz 53km/h), i odziwo po zatrzymaniu sie ukazal mi sie wynik 52,92km/h - ten sam co wczoraj, nie wiem albo ten licznik nie daje rady albo jednak jechalem z ta sama predkoscia, moze mi to ktos potwierdzic w jakis sposob? Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: do jakich czesci dziesietnych licznik zaokragla Total ODO? Poniewaz mam baze w Excelu i kazdego dnia wpisuje sobie uzyskane kilometry, czasy oraz predkosci, no i z obliczen wynika ze Total ODO wynosi ~66,89 a na liczniku pokazuje mi 65? Czy jest to wporzadku czy cos mam nie tak?

Tak samo mam z Total Time, w bazie mam 05:13:04 a w liczniku 5:02 :|

Jakby co, to Total ODO w bazie otrzymuje poprzez sumowanie kazdego dnia z poprzednim.

Dzieki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chcialem sie ustosunkowac do opisanych w temacie paru mierzenia obwodu (tudziez promienia, srednicy) kola. do licznika trzeba wpisac promien dynamiczny, czyli uwzgledniajacy ugiecie kola pod ciezarem rowerzysty i roweru w czasie jazdy! jezeli wstawicie wartosc statyczna to obwod kola bedzie zawyzony i wyniki wskazywane przez licznik tez! jedyna znana mi metoda dajaca miarodajne wyniki jest wpisanie wartosci przyblizonej np. z tabel, sprawdzenie licznika na odcinku pomiarowym (np. miedzy dwoma slupkami na prostym odcinku drogi), porowanie wskazania dystansu z faktycznie przejechanym, skorygowanie wpisanych do licznika wymiarow kola i znow jazda na odcinek pomiarowy- powtarzac az wynik z odczytu bedzie poprawny. jest to czasochlonne, ale daje pewnosc co do uzyskanych wynikow. warto sie pomeczyc, bo nawet kilka % bledu popelnionego przy wpisywaniu promienia dynamicznego przelozy sie przy setkach przejezdzanych km na dziesiatki km bledu.

ps. z calym szacunkiem dla autora, ale usmialem sie z porowania z licznikem kolegi :D skad pewnosc, ze jego wskazuje poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Można, podstawa licznika jest rozkręcana i przekładana o 90 stopni. Jedynym problemem może okazać się zbyt krótka gumka mocująca podstawę (przy grubym mostku) - rozwiązanie odpowiednio dobrany o-ring ze sklepu moto.

Ps. Widzę, że masz hexa V6 o ile nie zmieniałeś to masz dość gruby mostek zoom. Moja żona ma właśnie taki w V5 i zamocowany na nim licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hexagonowego zooma powinno wejśc, tak mi sie wydaje przynajmniej

 

Z tego co wiem, podstawki w nowych sigmach ( zaczynając od bc800 ) sa takie same, nie myle się ? Czyli we wszystkich podstawa jest rozkręcana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...