Skocz do zawartości

[licznik] Jak zabezpieczyć licznik sigma przed zgubieniem?


cotynato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam licznik sigma 16.12, który montowany jest do podstawki jednym obrotowym ruchem (tz. TWIST LOCK SYSTEM). Jest to bardzo szybki i wygodny sposób montażu licznika. Jednak po pewnym czasie zapięcie to wyrabia się na tyle, że licznik samoczynnie może wypiąć się z podstawki. 

 

W zawiązku z tym mam pytanie. Czy zabezpieczacie dodatkowo swój licznik przed wypięciem? Jeżeli tak to w jaki sposób? 

 

Dziękuje za informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sigmę 1909 i też już kilka razy mi wypadła i później szukałem na trasie... Po tych doświadczeniach wywierciłem mały otworek 2mm w uchwycie w który wkręcam wkręta do plastiku z odciętym końcem, który dociska licznik i uniemożliwia mu przekręcanie się. Co prawda bez wkrętaka nie da się wyciągnąć licznika, ale mam pewność że nigdy go nie zgubię.

 

Wygląda to w ten sposób, więc jest praktycznie niewidoczne:

nclm.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcam/wykręcam go bardzo rzadko, od początku roku może z 10 razy to robiłem i jak na razie wszystko się dobrze trzyma. Zastosowałem wkręt do plastiku, nie zwykłą śrubkę, więc jednak myślę że sporo powinno takich cykli wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak przytwierdzony to i szybko nie ukradną, nie ma co za często odkręcać ;) Mój ma niemal co dziennie 2 zdjęcia i założenia ;) 

Niby luźniej ale nie spada... w razie co, będę pamiętał o tym pomyśle... choć myslałem awaryjnie już o podłożeniu czegoś, czy przyklejeniu by opór/docisk był większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak przytwierdzony to i szybko nie ukradną, nie ma co za często odkręcać ;) Mój ma niemal co dziennie 2 zdjęcia i założenia ;)

Niby luźniej ale nie spada... w razie co, będę pamiętał o tym pomyśle... choć myslałem awaryjnie już o podłożeniu czegoś, czy przyklejeniu by opór/docisk był większy.

 

 

Zawsze można kupić nową podstawkę. 29,99 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszące ;)

A tak przy okazji na ile wam starcza bateria? Mam już 3 rok i zastanawiam się ile jeszcze pociągnie... licznik całkiem się nie wyłącza - tylko pokazuje zegarek (Sigma 800)... może jak odpowiednio długo daje radę, to po wymianie baterii można by pomyśleć o jakimś trwalszym mocowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 16.12 też nie okazuje żadnych oznak, że mnie sie boi i nie chce uciekać z podstawki :) Ale zobaczymy za jakiś czas, jak gniazdo się troche wyrobi. Co prawda nie używam czujnika kadencji, więc te dwa piny od licznika wchodzą w te dziurki, co dodatkowo zabezpiecza przed wypięciem sie.

Pozdro ;)

 

Wysłane z mojego Live With Walkman za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój licznik od ciągłego wyjmowania wyrobił się (albo wyrobiła podstawka) po roku czy dwóch. Parę razy wypadł z podstawki po trąceniu ręką, czy to w lesie czy na szosie, dobrze że nic go nie przetrąciło. Ja poradziłem sobie w sposób mniej inwazyjny i nie wymagający użycia narzędzi :)

 

Przykleiłem do górnych rogów podstawki małe kawałki tektury (kwadraty o boku 5mm) na taśmie dwustronnej i działa. Licznik wkręca się z lekkim oporem i nie wypada przy lekkim trąceniu. 
Papier po jakimś czasie się ubije/wyślizga ale wymiana na nowy to żaden problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...