Skocz do zawartości

[ szkła okularowe ] jakie kolory szkieł są najpotrzebniejsze ?


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamówic do świeżo kupionych okularów dwa dodatkowe komplety szkieł . Z okularami dostałem soczewki b.ciemne z metalizowaną powierzchnią , pochłaniają ponad 88 % światła ! Mam do wyboru pochłaniające 78 % brązowe i niebieskie , 72% czerwone i niebieskie , 63% czerwone , 23% żółte , 30 % pomarańczowe . Bardzo proszę o doradzenie co wybrac bo nie mam na tym polu żadnego doświadczenia . Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam 2 kolory. Jedne szkła ciemne na słoneczne dni i zakładam je tylko wtedy kiedy jade na alejkach bądź zimą....większość czasu jednak jeżdżę po lasach gdzie często jest ograniczona ilość światła dlatego zakładam szkła w odcieniu żółtym które pochłaniają znacznie mniej światła za to wyostrzają dość znacznie obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem w Uvex-ach żółtych (rozjaśniających) i ciemnozielonych, teraz dokupiłem Arcticę B-59 z kompletem (prawie) przezroczystych i szarych (z polaryzacją. Te ostatnie polecam najbardziej. Są bardzo uniwersalne - słońce nie oślepia, a w ciemnym lesie polaryzacją daje efekt wyostrzenia i nie trzeba ich zdejmować. Dostępne na allegro za 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne się przydają szczególnie zimą...więc czasem ściemniać trzeba :lol: . Ale raczej częściej stosuje się jasne szkła. Sam chce zamówić jeszcze całkowicie przeźroczyste bo nawet pomarańczowe które są dość jasne w niektórych warunkach są poprostu zbyt ciemne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...