Skocz do zawartości

[Raidon] jakie ciśnienie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu kupiłem Raidona 2012 Air 100mm przez internet, niestety sprzedawca do tego stopnia oszczędzał, że nie wysłał mi instrukcji i nie mam jak sprawdzić ile należy dobić do amora powietrza pod moją wagę. Ja ważę 67 kg ( plus minus 3 :D ). Ma może ktoś z was dostęp do takich informacji? Dzięki za pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz:

- opaska samozaciskowa, sztuk jeden

- obcinaczki boczne/nożyczki, sztuk jeden

- suwmiarka, sztuk jeden (przy braku od biedy można użyć linijki lub podobnego przyrządu).

- pompka do amortyzatorów, sztuk jeden.

 

Przydaje się:

- druga osoba, sztuk jeden.

 

1. Zaciskasz zipa na jednej z goleni.

2. Obcinasz nadmiar opaski.

3. Pompujesz widelec do np. 100 psi.

4. Sprawdzasz SAG - odsyłam do: http://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,prawidlowa-regulacja-amortyzacji-w-rowerze-sag

5. Jeśli SAG jest zbyt mały, spuszczasz trochę powietrza, analogicznie, jeśli zbyt duży, pompujesz trochę powietrza.

6. Powtarzasz punkt 5 do uzyskania odpowiedniego ciśnienia.

7. Przecinasz zipa.

8. Wyrzucasz zipa i odkładasz narzędzia oraz drugą osobę na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

niestety sprzedawca do tego stopnia oszczędzał, że nie wysłał mi instrukcji i nie mam jak sprawdzić ile należy dobić do amora powietrza pod moją wagę.

W instrukcji nie znajdziesz tej wiedzy.

2. Obcinasz nadmiar opaski.

Dlaczego? :P

 

7. Przecinasz zipa.

I wyrzucasz - niedopatrzenie bo mogło pość pytanie co z w.w zipem. :P

A instrukcja doskonale łopatologiczna. Temu co nie rozjaśni zakazać jeździć rowerem.

To od upału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?  :P

 

I wyrzucasz - niedopatrzenie bo mogło pość pytanie co z w.w zipem. :P

Tylko i wyłącznie dla wygody :P Teraz mam co prawda o-ring założony na stałe, więc mnie ten problem omija, ale lubię od razu sprawdzić, jak jeździ się na danym ciśnieniu, a nie lubię dyndających przy oponie frędzelków. 

 

I faktycznie, poprawię instrukcję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne że nie, ale nie wiedziałem jak się za to zabrać więc postanowiłem was zapytać, to chyba nie jest aż takie dziwne w końcu ( przynajmniej mi się tak wydaje) to forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami, wiedzą ect. no chyba, że się jednak mylę, a jeżeli tak to sorki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak ale nie ma "prawidłowej" wartości pompujesz tyle ile ci sie podoba, lubisz kamyk, ładujesz dużo, lubisz zapadającą sie kanapę, pompujesz mało :P

 

Jedyne co powinieneś pamietać to nie przekraczać max wart. jaką podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...