Skocz do zawartości

[opona] Kenda Khan K935 antyprzebicowa


wronx88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem komplet opon Kenda Khan K935 antyprzebiciowa z paskiem reflex.

Rozmiar 26x1.75

 

Przesiadłem się z opon 1.95. Oto co z tylnej zostało, zjechałem ją prawie do samego końca.

med_gallery_165630_44_138959.jpg

 

 

Po założeniu, wybrałem się w przejażdżkę, nie małą bo 110km. Na różnych terenach miasto, ubite ścieżki leśne, kostka brukowa, piach, polne ścieżki. Brak testu na mokrych nawierzchniach.

 

 

ZALETY:

 

- Małe opory toczenia.

- Opona bardzo cichutka, wręcz bezszelestna :-)

- Świetna na asfalcie taki cichy pomykacz.

- Dobrze sobie radzi na ubitych ścieżkach leśnych. W sumie nie zauważyłem różnicy od poprzedniej opony jaką miałem założoną...

- Dobrze na kostce brukowej.

- Lepsza stabilność podczas jazdy.

- Komfort jazdy jak dla mnie- nie zmienił się...

- Hamowanie ok.

 

WADY:

 

- Beznadziejna na piachu, gęstym żwirze !! Trzeba uważać !! Jadąc poboczem gdzie był gęsty żwir, chciałem wjechać na asfalt, zarzuciło mnie na owym żwirze, mało nie wpadłem pod rozpędzone auto. To chyba największy minus tych opon.

 

- Trzeba uważać na zakrętach na asfalcie gdzie jest trochę piachu. Zarzuciło mnie też ładnie...

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Ogólnie opona bardzo mi się spodobała. Odrazu po założeniu w trasę.

Rozpędzam się i.... nie słyszę opony a raczej tego huczenia, bardzo cicha i szybka.

 

Dalej jazda bez trzymanki, tak sprawdziłem ogólną stabilność roweru, spodziewałem się pogorszenia a tu zaskoczenie rower jest zauważalnie stabilniejszy !!

 

Trzeba pamiętać o wadach i po prostu uważać na zakrętach. Ogólna ocena dobra.

Tylę mogę powiedzieć po 100km jazdy.

Zaznaczam, że jeździłem po suchym, opony będę miał założone do końca sezonu letniego.

 

Jeśli ktoś chciałby trochę szybciej pomykać na asfalcie,

bądź mieszka w mieście i tylko tam mu będzie służył rower to oponkę POLECAM.

 

Podkreślam że na wypad do Lasu Kabackiego gdzie są dobrze ubite ścieżki też się nadaje i pomyka nieźle.

Ja jak najbardziej nie żałuję zakupu bo wiedziałem do czego będzie mi służyć ta opona.

 

Pozdrawiam czytających.... :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam taką oponę ale bez wkładki antyprzebiciowej. Z plusami i minusami się zgodzę. Na piachu są słabe i trzeba uważać. No i uważać na kamyki bo można się wyglebić - wiem to z autopsji. Mając bieżnik górski czułem się pewniej jeżdżąc niż na tych oponach. Ja bym ocenił tak. Są tanie dlatego ogólnie 3/5. Jednak jak ktoś chce dobre opony na lata to może coś z półki 50zł/opona np. schwalbe.

Edytowane przez mmiksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam taką oponę ale bez wkładki antyprzebiciowej. Z plusami i minusami się zgodzę. Na piachu są słabe i trzeba uważać. No i uważać na kamyki bo można się wyglebić - wiem to z autopsji. Mając bieżnik górski czułem się pewniej jeżdżąc niż na tych oponach. Ja bym ocenił tak. Są tanie dlatego ogólnie 3/5. Jednak jak ktoś chce dobre opony na lata to może coś z półki 50zł/opona np. schwalbe.

 

 

Hej.

Właśnie wczoraj zaliczyłem glebę, szczęście w nie szczęściu, bo wylądowałem na piaszczystej drodze w kałuży z błotem :-(

A miałem bić rekord czasowy, rozpędzeni smiagamy a tu gleba, pierwsza w tym roku. Na 100% wina opony, ziomek smignoł bez problemu, ale on na 2,15 terenówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...