Skocz do zawartości

[amortyzator]fox floar 32 RL 140


lukaszs

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie problem dotyczy floata 32 RL

dziś podczas jazdy a dokładnie przejeżdzania przez leżące na ścieżce kłody nastapił wybuch prawej goleni

a mianowicie urwała sie nakrętka wraz z częścią śruby........

chodzi o śrubę widoczną na fotce

 

mam wobec tego pytanie czy całe bebechy są do wymiany?

 

 

post-112288-0-36523900-1374084894_thumb.jpg

Edytowane przez lukaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie problem jest nieco bardziej skomplikowany bo pękło to srebrne na które nakręcone jest to czarne czyli śruba przytrzymująca kartridż została w nakrętce............

 

pękło samo z siebie.......

od kupna czyli od października 2012 r nie ruszałem nic ale wnioskuje że jakiś idiota za mocno dokręcił śrubę.

 

nakrętkę znalazłem ale może być problem z wydobyciem pozostałej w niej śruby:-(

Edytowane przez lukaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wyglada to tak.

zastanawia mnie kwestia przyczyny bo śruba nie była chyba jednak tak mocno dokęcona.............



Teoretycznie do wymiany jest tylko dolna część tłumika ( to czarne coś)

779704d1362972436-problem-fox-float-rl-f

 

śruba pękła sama z siebie? Czy może niedawno był serwis? 

mój tłumik jest nieco inny ponieważ ten czarny element ma gwint zewnetrzny a nie wewnętrzny jak na powyższym zdjęciu.......

post-112288-0-18845600-1374171100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na dobrej drodze do szczęśliwego końca

dzięki jahoo84 i małej dozie szczęścia (przy rozkrecaniu uszkodzonego elementu) amortyzator będzie naprawimy małym kosztem.

zastanawiam się czy przy okazji nie wymienić uszczelek .

 

cały czas zastanawia mnie jak to się stało... ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy "okazji" awari chyba wartobyłoby wymienic uszczeli no i oczywiście zalac swieżym olejem

 

na znanym mportalu aukcyjnym są orginalne uszczelik FOXA i zamienniki Enduro......

co dziwne oryginały sa tańsze....co wybrać?

olej Motorexa chyba będzie ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy "okazji" awari chyba wartobyłoby wymienic uszczeli no i oczywiście zalac swierzym olejem

 

na znanym mportalu aukcyjnym są orginalne uszczelik FOXA i zamienniki Enduro......

co dziwne oryginały sa tańsze....co wybrać?

olej Motorexa chyba będzie ok?

 

Witam kolegę!

Jeżeli chodzi o uszczelki to o enduro słyszałem że przez to jakie są wysoki to otępiają trochę pracę amora.

Ja ostatnio wymieniałem olej i fabrycznie był 10w w ladze z tłumikiem (otwarta kąpiel), zastosowałem zamiennik w postaci motorexa 10w i była masakra! Amor był bardzo stłumiony!!! Zlałem ten olej i zalałem 7,5w i teraz jest ok. Jeżeli masz możliwość to zalej oryginalnym foxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...