Skocz do zawartości

[potówka] do 100 zł


Japuk1

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moim zdaniem żadne z powyższych koszulek nie jest potówką - to ubiór kompresyjny

Tu masz potówki:

- Brubeck

- Biotex

- Accent

- Craft - jedna z njalepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to wyżej wymienione koszulki mają większe pory niż np stoor http://allegro.pl/wyprzedaz-koszulka-termoaktywna-stoor-kr-rekaw-l-i3406216409.html, ale czy to takich koszulek nie klasyfikuje tylko jak jest ciepło bądź na siłkę jak tu wspomniano ? czy w połączeniu z następnymi warstwami dawałoby lepsze odprowadzanie niż stoor ? W ogóle to się trochę gubię w nazewnictwie między potówka/koszulka termoaktywna/termiczna/bielizna termoaktywna/termiczna, wiem że dziwne pytanie ale jakby ktoś mógł to rozgraniczyć jakoś :) Ja ze stoora mam krótki rękaw, długi, bez, i bluzę lekko ocieplaną i dają na rowerze dobry przewiew i odprowadzanie, ale nie mam porównania bo nie testowałem nigdy innych, jednakże niewiele osób gdzieś poleca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wylicytować tą niebieską nike za 50 zł. Jak przyjdzie to zdam relację, jak się nie sprawdzi to przyda się na siłownie :D

 

 

Nike Pro Combat to zdecydowanie nie potówka, to koszulka "kompresyjna", mam takie 2 i na rower nadają się bardzo dobrze jednak nie są to potówki, także musisz poszukać dalej.

 

http://www.sklep.brubeck.pl/produkt.php?&id=311

 

To jest potówka, spisuje się całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem żadne z powyższych koszulek nie jest potówką - to ubiór kompresyjny Tu masz potówki: - Brubeck - Biotex - Accent - Craft - jedna z njalepszych

 

Japuk1 - Bartosz dał Ci odpowiedź i podpowiedź.

Jedną z najlepszych potówek robi Craft, a teraz można je kupić poniżej stówki.

To jest potówka, którą niektórzy używają też jako koszulki, jak np. ten nasz klient, który wpadł będąc w trasie po coś lekkiego,

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,14147261,Rowerowy_audyt_wojewodztwa__Trwa_przecieranie_szlakow.html#TRLokKielTxt

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem żadne z powyższych koszulek nie jest potówką - to ubiór kompresyjny

Tu masz potówki:

- Brubeck

- Biotex

- Accent

- Craft - jedna z njalepszych

 

Mam od roku potówkę Brubecka i jest OK, ale rzeczywiście jak kupiłem Crafta to różnica jest. I rzeczywiście na wyprzedaży jest poniżej stówy. http://sporto.com.pl/pl/p/CRAFT-COOL-koszulka-potowka/677

Ale przy okazji, mam pytanie o odzież kompresyjną. Bo mi to zalatuje marketingowym bajerem, jestem sceptyczny. Jest tu jakiś użytkownik przynajmniej od miesiąca i jest w stanie powiedzieć, że np, skarpety albo nie wiem, jak to nazwać, powiedzmy nałydniki spowodowały to i to, że warto to mieć?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy okazji, mam pytanie o odzież kompresyjną. Bo mi to zalatuje marketingowym bajerem, jestem sceptyczny. Jest tu jakiś użytkownik przynajmniej od miesiąca i jest w stanie powiedzieć, że np, skarpety albo nie wiem, jak to nazwać, powiedzmy nałydniki spowodowały to i to, że warto to mieć?

 

Z mojej perspektywy ciężko się wpowiadać o ubraniach kompresyjnych, z prostej przyczyny - tutaj masz to w dziale comresion/base layer, a to z prostej przyczyny - żeby potówka odprowadzała pot, to musi mieć kontakt ze skórą. Mam dwie "potówki" alpinistyczne i mimo, że wymieniłem rozmiar na mniejszy to ze względu na luz już tak dobrze się nie sprawują jak koszulka endury która nie dość że obcisła, to krój tak modyfikoany, by dokładnie opinała ciało. Nałydniki bardzo ładnie odciągają pot, ale używam ich tylko w zimie, jako ocieplaczy pod spodniami, a na nich jeszcze suporty z neoprenu, bo ten pot by mi zamroził kolana, a sam neopren nie jest oddychający więc bym sobie zatarł skórę na kolanach od wilgoci. Generalnie cała gadka o kompresji to po prostu marketingowe znajdowanie mocnych stron produktów tam gdzie ich nie ma, jak np męski czerwony kolor wozu strażackiego, bo to praca dla prawdziwych facetów, podczas, gdy to jest jeden z wielu sygnałów ostrzegawczych by im nie przeszkadzano w dojeździe na miejsce. Tak samo potówka musi być kompresyjna, bo inaczej nie działa - brak kontaktu z potem, to brak możliwości jego odprowadzenia. Można co prawda mówić o działaniu trochę takim jak suporty, ale takie ubranie, aż tak mocno nie ściska, wystarczy sobie wyobrazić sportowca, któremu 4litry pojemności płuc ograniczono gorsetem do jedego.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja a przyleganie do ciała to dwie zupełnie inne rzeczy.

Damskie rajstopy przylegają do skóry a nie mają właściwości kompresyjnych. Załóż w to miejsce rajstopy przeciwżylakowe a zobaczysz różnicę, bardzo znaczną.

 

Wiele potówek przylega do ciała a mimo tego nie opinają go - np bielizna firmy Spaio, która bardzo dobrze przylega a jest rewelacyjnie komfortowa. Za to Radiactor X-bionica w rozmiarze XL przy moich skromnych gabarytach (185 cm wzrostu, 77 kilogramów masy ciała) siedzi na ciele na granicy komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tofi, ale o kompresyjne rzeczy zapytałem tylko przy okazji pisania o potówce. Wiem, Tobo, że 

 

 

Kompresja a przyleganie do ciała to dwie zupełnie inne rzeczy.

Jakby kompresyjne rzeczy były tańsze, po prostu bym jakąś kupił i wypróbował. A nie chcę dawać kasy za jakiś bajer. Choć, właśnie może to nie bajer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Siatka na wyższe temperatury.

 

Myślę, że normalna będzie bardziej praktyczna. Przy upałach i tak raczej bez potówki się jeździ, jeżeli masz dobrą koszulkę.

 

Zgadza się. Siatka na temperatury 20 i wyżej. Gdy jest powyżej 30 można jeździć bez potówki ale koszulka powinna być konkretna aby nie była mokra non stop. Do 20 stopni coś o gęstszych oczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...