Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam temat.

Z racji zbliżającej się przeprowadzki na wieś zacząłem się rozglądać za mtb do eksploracji okolicy. Z wymagań to chyba tylko działający widelec (no i żebym go jakoś za sensowne pieniądze serwisował, najlepiej we własnym zakresie) i jakiś przyzwoity ale nieprzesadnie drogi napęd, może być i 2x9 czy 2x10

Typowo rekreacyjne zastosowania, pewnie nawet spd nie założę, może być nówka, może być używka, im mniej wydam tym lepiej bo przez remont domu mam deficyt finansowy na kilka lat do przodu. Co kupić? Ile wydać? Na co zwrócić uwagę? Nadal te indiany wypadają najkorzystniej? Decathlon? Napis na ramie jest zupełnie nieistotny. Są jakieś modele, które nadają się do jazdy a na rynku wtórnym można je za dobrą kasę wyrwać?

 

Na szybko to mi takie coś w oko wpadło https://www.olx.pl/d/oferta/rower-ghost-kato-advanced-29-rama-xl-amor-powietrzny-xcr-deore-2x10-CID767-IDOyxK6.html#a98bcccb36

A i te 3k to takie mocno umowne, jeśli to za mało na coś sensownego to dorzucę

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mihau_ napisał:

Wszyscy gadają, że takie minimum to Raidon. Spójrz np. na https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-bh-spike-3-0-pd22777/

20 godzin temu, Mihau_ napisał:

Nadal te indiany wypadają najkorzystniej?

Zdecydowanie tak. Już X7 ma sztywne osie i tapera. Później dopiero https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-100-29-deore/_/R-p-330066

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor priorytetem zawsze będzie szosa a mtb ma być tylko "zimówką" i sprzętem do toczenia się noga za nogą. Tak naprawdę mieszkając teraz w Krakowie mam na terenie miasta więcej miejscówek na MTB niż tam w promieniu 30km🙃 W ogóle to jedynym terenem leśnym w takiej odległości jest płaska jak stół Puszcza Niepołomicka, gdzie ścieżki są albo wylane asfaltem albo szutrowe po których nawet szosą się przejeżdża bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Panowie, jak kupować rower MTB na kole 27,5 czy 29, nawet używany, przede wszystkim zwrócić uwagę, czy rama ma sterówkę tapered. No chyba, że ten używany jest bez tapera ale ma widelec od raidona / XCR air począwszy, bardzo się nam podoba i jest wygodny, gdyż rama dogaduje się z naszym ciałem.

Albo, gdy ten używany jest Marysią Muirwoods 🙂

@Mihau_sprawdź priv, jeśli aktualne.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Czytając starsze wpisy wyciągnąłem wniosek, że w cenie ok. 3000 zł najlepiej wziąć Indiana 5.9, bo deklasuje inne marki sprzętowo. Szukam MTB do rekreacyjnej jazdy, ale taki do użytkowania jak cross. Czemu nie cross? Jestem z lat 80 i pewnie jak większość z was jeździłem na MTB, jak na rowerze uniwersalnym i tak się przyzwyczaiłem. Żadnych hardcorów nie planuję, jednak mam fajny lasek w okolicy, a tam są jakieś górki, korzenie, trochę piachu i jakoś tak MTB mi się bardziej widzi. Niemniej jednak będę też jeździł po asfalcie trochę i po jakichś polnych drogach, szutrach itp. Nawet był tu wpis kiedyś, że Indiana się do takiej mieszanej jazdy nadaje. Pytanie, czy teraz w 2023 roku dalej Indiana 5.9 jest tym solidnym wyborem?

Edytowane przez zasadzka01
drobna zmiana treści i usnięcie literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dość dawno Indiana się nie przewijała na forum, ale jak najbardziej warto. Możesz spojrzeć dla porównania  na https://www.unibike.pl/shadow29.html (gorszy osprzęt, ale solidny rower z napędem 3xx) i https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-520-29/_/R-p-329346 (gorszy osprzęt, napęd 1xx nie dla wszystkich).

Nie wiem ile masz wzrostu, ale Indiany chyba są od 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chudzinki, akurat była Indiana w moim mieście 21 cali, ja mam wzrost 192 cm, pojechałem i wziąłem. Nie wiem czy rozmiar będzie optymalny, ciężko powiedzieć po przymiarce w sklepie. Na pewno nie jest wyraźnie za mały, może 23 cali byłby lepszy, ale nie ma tego jak sprawdzić. Zaryzykowałem. Zapłaciłem 2910 zł, więc myślę, że ok. W sezonie pewnie tego typu rowery będą bliżej 3500 zł. 

Polecicie jakieś wygodne chwyty oraz jakieś super wygodne siodełko? Tak jak mówię, jazda będzie rekreacyjna. 

I teraz najważniejsze. Nie mam piwnicy, więc rower będę trzymał na korytarzu w bloku. Mieszkam na końcu korytarza, a tam jest duży żeliwny grzejnik i do niego będę mocował rower. 

Jakie zabezpieczenie kupić? Takie konkretne, żeby było bezpiecznie, żeby się nikt nie połasił na obcięcie przecinakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...