Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

@Merlin89

 

Waga do 120 kg kompletna: rower + rowerzysta + bagaż ?

Czy samego rowerzysty i bagażu ?

 

Jeśli kompletna z rowerem, to chyba masz odpowiedź :)

 

Trzeba na to patrzeć też w ten sposób, że rama nieobciążana jakoś specjalnie wyczynowo, raczej powinna wytrzymać.

Ale przy dużych naprężeniach, które mogą się zdarzyć, rama będzie pracowała gdzieś na granicy swojej wytrzymałości albo poza nią.

Edytowane przez tekkno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Canyony nie sa wcale jakieś długie, te podstawowe modele tez maja raczej krótsze, troche rekreacyjne ramy. Natomiast Cube to z miejsca trzeba patrzec na  rozmiar o jeden wiekszy pilnujac czy przekrok bedzie ok. Przy wzroście 195-200 nawet Cube 23 cale bedzie rekreacyjny do wolnej jazdy.

Dla takich osób lepszy bedzie canyon grand XL, lub  trek. Cube sie oplaca osprzetowo, ale przecież najwazniejsza jest i tak rama a nie osprzet ktory można wymienic.

 

Przy 120kg lepiej kupic nowy rower, a jak cos sie stanie z rama typu pękciecie, to schudnac te 20kg i isc z gwarancja do sklepu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące tego roweru: http://allegro.pl/rower-cube-attention-29-kola-29-slx-rock-shox-i6803789449.html

Warto/nie warto? W jakiej cenie jest okazją?


odpuściłem sobie szukanie używanego bo to byłby cud (rama 21/23) 197cm wzrostu
znalazłem tak trochę szukając takie opcje: (dostępna rama 23)
 
Najbardziej skłaniam się ku X-Calibrowi 7 2016 i BULLSowi? Jak z cenami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam rowerku dla siebie. 193 wzrostu, więc rama raczej 21"

W tej chwili waham się nad:

Kross Level B4:

https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-b4

Cube AIM SL:

https://www.cube.eu/en/2017/hardtail/aim/cube-aim-sl-blacknflashred-2017/

 

Rower będzie używany typowo amatorsko. Sporo na asfalcie, czasem do pojeżdżenia po lesie. 

Proszę o poradę co wybrać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KROSS LEVEL B4 jest "sportawy" (taki prawie sportowy, bo do ścigania trzeba dużo zmodernizować, albo kupować przynajmniej LEVEL B5/B6).

CUBE AIM SL bardziej rekreacyjny.

 

KROSS bardziej optymalny na asfalt i do szybszej jazdy.

CUBE bardziej optymalny w niewymagającym terenie przy wolniejszej, rekreacyjnej jeździe.

 

W KROSS więcej masy rozkłada się na ręce i odciąża się tyłek.

W CUBE więcej masy na tyłek i odciążamy ręce.

 

 

Pod znakiem zapytania jest tylko wybór górala na szerokich oponach do jazdy po asfalcie.

OK byłoby przy przeciwnym przeznaczeniu, bo góral "umożliwia jazdę po asfalcie" i raczej użytkuje się go w terenie.

Edytowane przez tekkno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Warto brać https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-b5

 

Kross B5 rocznik 2017 w cenie ok 2600 zł?

Będzie to mój pierwszy porządny rower, planuje jeździć trochę po asfalcie (do pracy + wycieczki z kobietą) oraz pierwsze wyprawy do lasu (lasek Wolski w Krakowie itp).

 

190 cm wzrostu, ~95 kg, celuje w 21".

 

Planuje od razu za lekką dopłatą wymienić hamulce z tych M395 na Deore 615 czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile musisz dopłacić do tych lepszych hamulców? Bo za niecałe 3000 można znaleźć rower, który ma deorki w standardzie, do tego taperowaną główkę, suport na łożyskach zewnętrznych i powietrzny wideł, a to ostatnie przy Twojej wadze brałbym jako priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się tak, że wziąłem tego Kross Level B5.
Wymieniłem hamulce na Deore 615 - w sumie mnie to kosztowało wszystko 2950 zł.

 

W Krakowie nie udało mi się znaleźć tego Scotta a w Krossie wiedziałem gdzie mogę dostać dobre rabaty i rower od ręki.
Tym bardziej, że brałem jeszcze rower dla mojej kobiety to wszystko w jednym miejscu się udało.

 

Odebrałem wczoraj, zrobiłem na razie może z 10 km - jak na razie nie ma na co narzekać. 
Biegi zmienia się komfortowo i bardzo płynnie, hamulce żyleta. Nie wjeżdżałem w las na razie a na chodnikach i asfalcie jeżdżę za zablokowanym amorem.

 

Puki co jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich na forum. Zastanawiam się nad kupnem nowego mtb 29" do 3000zł. Zainteresował mnie wyżej wymieniony Unibike Flite (myślę, że rozmiar ramy 21 będzie odpowiedni przy 188cm wzrostu). Martwi mnie tylko jedna rzecz - w karcie gwarancyjnej jest podane, że producent nie udziela gwarancji na rowery zamówione online - trochę to dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich! Do tej pory miałem Cube'a Analoga Disc 2011 i że powoli czas na zmianę to zdecydowałem się zakupić 29er'a do max 3000. Śmigam tak 70% leśne ścieżki, reszta to asfalt. Póki co zastanawiam się nad Meridą Big Nine 300 2017 gdzie na miejscu będę ją miał za około 3000, wiem że ma słabe heble ale to na spokojnie sobie w takcie użytkowania wymienię. Byłem już zdecydowany na Rometa Mustanga 29 1 ale dostanie go graniczy z cudem. Sklep w którym będą kupował ma większość modeli Merida, Unibike, Haibike czy Kellys. W tej cenie znajdę coś lepszego czy mogę bez obaw kupić tą Meridę? Mój wzrost to 190cm oraz waga 85kg, długość nogi to 87cm więc myślę że rozmiar 21" cali będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś tą Meridę? Te leśne ścieżki to takie lajtowe czy raczej strome, kamieniste, z korzeniami?

Ja przy wzroście 189 i nodze 88/89 mam problem, bo trochę lepiej jedzie mi się na 21 ale przekrok nakazuje wybrać 19 (wrażenia ze sklepu, po zrobieniu 3 kółek po parkingu). Na "green velo" bez zastanowienia brałbym 21, jednak przy ostrzejszej jeździe bałbym się o nabiał.

W okolicy 3000 można znaleźć już Treka X-Caliber 8, wg mnie do rozważenia, brak mu tylko tapera i lepszego widelca. Chociaż to recon silver, to niestety wersja nie powietrzna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem, jutro pojadę i przejadę się zarówno Meridą jak i jeszcze Unibike'iem Flite i Evo i zadecyduję. Choć myślę że i tak się zdecyduję na Meridę gdyż wydaję mi się lepsza pod przyszłe upgrade'y. Co do terenu to raczej takie bardziej lajtowe ścieżki bez żadnych większysz korzeni czy kamorów, trochę szutry, ramy też sobie porównam ale wydaję mi się że stanie na 21, gdyż zawsze lepiej mi się jeździło na delikatnie większym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem Meridę Big Nine 300 w rozmiarze 21", wczoraj byłem się wybrać przejechać 20km, jestem zadowolny, jednak na minus siodełko jak deska, jak najszybciej do wymiany i hamulce, zobaczę jak to się wszystko ułoży, ale w takim rowerze nie powinno być takich hamulców, nawet na trochę szybszych szutrowych trasach jak dla mnie na dają rady, trochę pojeżdżę i też wymienię. Tak poza tym całkiem przyjemny rower, jak na razie mimo tego jestem bardzo zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...