Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum.

 

Zamierzam kupić twentyninera do 2500 PLN. Aby świadomie dokonać zakupu zrobiłem szybkie porównanie w załączonym pliku wklejając informacje ze stron producentów.

Mało wiem o MTB, ale na pierwszy rzut oka Cube wydaje się najbardziej warty zakupu.

Może to trochę wcześnie, bo większość producentów ma kolekcje 2011, ale są już rodzynki na 2012.

Mile widziane uwagi, dyskusje i doradztwo wszelkiego rodzaju, oraz informacje do wypełnienia brakujących miejsc w tabeli.

Z pozdrowieniami

Walker

 

P.S.

Bezpośredni link do pliku xls: PLIK 29ER

Proszę administrację forum o usunięcie załączonych plików z posta, ponieważ nie mogę tego zrobić.

29er bez foto.zip

29er bez foto.zip

Edytowane przez walker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj, bo komus bedzie chcialo sie sciagac pliki i je rozpakowywac, jedno jest pewne - niemal kazdy 29er bedzie lepszy od cuba :)

 

Witam,

 

Skąd taka niechęć do Cube'a? To już kolejny taki komentarz w stosunku do tej marki.

Pytam jak najbardziej poważnie, bo sam się przymierzam do 29-tki i przyznaję, że niektóre z modeli tej marki biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube używa niestandardowego offsetu przy montażu amortyzatora więc może być problem, powtarzam może, przy zmianie amortyzatora co do cube też mi się podoba ale to nie wszystko jak na razie nie znalazłem jeszcze roweru który byłby idealny w każdym calu,a to geo nie takie a to cena, malowanie, itd no chyba ze coś z karbonu ale znowu się kłania cena no i moja waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakie masz wymagania co do roweru . Jedyne kryterium to kwota ?

 

Mam Dextera 29" od sierpnia . Rower generalnie OK do jazdy rekreacyjnej . Jak się okazało zaledwie po kilkudziesięciu kilometrach sprzęt niestety nie spełnił moich oczekiwań . Już na samym starcie przeboje z hamulcami , serwis itp .

Wg mnie osprzęt ( napęd ) strasznie delikatny , dość ciężki chłop jestem i mam zastrzeżenia co do sztywności i precyzji działania . No ale już teraz wiem czego można wymagać od roweru za tą kwotę .

 

Wydaje mi się że Dextera na chwilę obecną kupisz sporo taniej niż 2399 .

 

Jak masz jakieś pytania to chętnie powiem coś więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi o Dexterze. Piszesz "delikatny osprzęt". Wg specyfikacji jest tam Alivio. Idąc tym tokiem myślenia, to wszystko poniżej Alivio jest jeszcze gorsze, a neistety większośc tanich 29er ma osprzęt poniżej Alivio.

Czy może należy myśleć na zasadzie "Alivio jest OK, tylko w Dexterze coś zostało skopane" ?

 

Powiedz jakie masz wymagania co do roweru . Jedyne kryterium to kwota ?

 

Wymagania: leśne ścieżki i szlaki, nieszczególnie trudne pod wzgl. terenowym, leśne zjazdy z korzeniami pokonywane ze średnią predkością, nieco piasku, asfaltu mało. Używam MTB od wiosny do jesieni kilka razy w tygodniu po 15-30km, rekreacyjnie po pracy, by oderwać się od problemów dnia codziennego i od rodzinki ;), dłuższe wypady bardzo rzadko. Sprzęt jaki używam na tym forum nie zostało by nazwany MTB, jest to 10 letni rower na rometowskiej stalowej ramie 26 cali, w którym wymieniam osprzęty jak padną (sis i tourney) oraz opony. Jestem minimalistą jak widać ;). Stwierdziłem, że czas na nowy rower jak zobaczyłem faceta mojego wzrostu na 29-er i proporcje rower-człowiek wydały mi się o wiele bardziej naturalne niż obecnie.

Mam 193 wzrostu, 86 waga, noga 92 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulce to już po pierwszych km zaczęły mocno "wibrować" , odczucie takie jakby tarcze były krzywe . Zmieniono tarcze na inne , kilka km i znowu to samo , zwłaszcza tył . Rower pojechał do dystrybutora . Wrócił z tarczami Hayesa i klockami spiekanymi Accenta z tyłu ( powodem wibracji były zbyt mocno wentylowane tarcze ) . O ile problemów z hałasem i wibracjami już nie było to hamulce w ogóle nie były skuteczne . Takie spowalniacze :wallbash: Kupiłem klocki kool-stop na przód i tył i można powiedzieć , że różnica jest ogromna patrząc na to co było seryjnie .

 

Myślę , że Alivio w każdym rowerze będzie działać tak samo . Jak jeździłem na początku po ścieżkach i asfalcie to ok ale teraz kiedy śmigam więcej po lesie to rewelacji nie ma .

 

Moją pierwszą zmianą był amortyzator bo ten seryjny RST niestety "nie działa" :icon_mrgreen:

 

Można powiedzieć , że dostajemy to za co płacimy . Przy kupnie roweru z niskiej półki dostajemy totalnie podstawowy osprzęt i albo z tym żyjemy albo z czasem zmieniamy na nowe/lepsze .

Edytowane przez kudi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w przypadku wibracji przy hamowaniu wystarczyło wymienić klocki. A co do spiekanych klocków Accenta, to może się jeszcze nie dotarły. Nie wiem, jak to jest ze spiekanymi. Teraz mam metaliczne Accenta i żeby dobrze działały, muszą się również porządnie rozgrzać. Właściwie tylko w górach działają bardzo dobrze, na płaskim jest średnio. Miałem kool-stopy i faktycznie siła hamowania była duża w każdych warunkach. Podumowując - nie skreślałbym na starcie Dextera, może wypowie się jeszcze inny użytkownik tego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Joł

Od miesiaca mam Dextera 29 i jestem z niego zadowolony hamulce dzialaja bardzo dobrze maja dosc duza modulacje ale to chyba dobrze. Osprzet dziala dobrze jak na ta klase, ktora w nim zastosowano. Mam 175 wzrostu i ponad 70 kg wagi wiec jak dla mnie rower jest calkiem solidny jezdze nim duzo jak na ta pore roku.

Jedynie siodelko jest do bani ale niestety nie wszystko kazdemu odpowiada.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

szukam 29 tak chętnie koło 2.500zł. w realu troszkę wiecej pewnie trza dać..

Z krótkiego przeglądu rynku na placu boju pozostała Merida jak w tytule i... Romet z wyprzedaży rocznika 2011 (moge mieć za 2.750zł).

Romet - rama Cr-Mo, osprzęt Sram'a... wydaje się półkę wyżej od Meridy, no właśnie ale... romet.

Mi ta marka kojarzy się z Wigry i głębokim PRL'em.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych rowerków? Ich wytrzymałości i samej marki Romet?:)

 

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/1897/Romet.29er/

 

http://rower-sport.pl/pl/p/Rower-gorski-MERIDA-BIG-NINE-TFS-300-D-29-2012-gratisy-/1192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobnie jak kolega wyżej szukam 29era w cenie ok 2500 zł. Przymierzam się do Speca Hardrock Sport Disc 29 z roku 2012. Moje pierwsze pytanie : jaka jest różnica między tym modelem a modelem z 2011 roku, bo w cenie to ok 200 zł:) Drugie pytanie czy rozmiar ramy 23" będzie dla mnie odpowiedni? Co prawda przymierzałem się do tej ramy i wydawało mi się że jest oki. Wzrost 203 cm, waga 112 kg dł. nogi 92 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno romet bedzie ciekawsza propozycja, niz merida, a jego wyglad jest oldskulowy i jak dla mnie jest to ogromna zaleta, poza tym stal jest duzo przyjemniejszym materialem, niz alu

 

co do speca, to raczej 23", chociaz moje doswiadczenia przy symbolicznym wzroscie 188cm trudno precyzyjnie interpolowac na ciebie :) wiem natomiast, ze ze wzgledu na porzadana stabilnosc roweru ze wzgledu na twoje ogolne gabaryty warto szarpnac sie na najtanszego rockhoppera, ktory ma glowke 70*...te 10% znizki powinienes uszarpac i bedzie 2700 :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi w głowie namieszałeś....;) Czy ta różnica o której napisałeś w Specu będzie bardzo istotna? No i chyba ma lepsze biegi i amorek... Jak dadzą mi 10 % zniżki to będzie 3000 zł bo u mnie kosztuje 3300, chyba że u ciebie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...