Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym kupić rower do 3000 zł ,a więc mam 173 cm wzrostu, szczupły interesuję mnie sprzęt mocny żeby się nie rozleciał mówiąc to mam szczególnie na myśli przerzutki, a także koła po prostu żeby się nie złamał ponieważ  jeżdżę dość agresywnie, mocno lubię szybka jazdę po wyboistych terenach, również po szosie i na jakiej stronię polecacie zakup owego sprzętu za wszelakie sugestie będę nieludzko wdzięczny, pomocy forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niziol03

 

W decathlonie masz dozywotnią gwarancje na rame ;) , ale z tego co widziałem każda firma oferuję gwarancje na ramę ale każda na inny okres można wywnioskować że czym dłużej tym rama musi być mocniejsza. Ale jak piszesz ze masz 173 cm wzrostu i jestes szczupły to raczej nie powinienes się chyba martwić o to że pęknie.

 

Teraz widziałem już zaczynają się promocje w sklepach przejrzyj watek wybierz sobie kilka i czychaj na promocje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mój problem już nieaktualny. Po porównaniach, oględzinach na żywo, zdecydowałem się na Unibike. Po pierwszej jeździe jestem bardzo zadowolony. Porównanie z moim trekkingiem, jeśli chodzi o poruszanie się w terenie, zdecydowanie wypada na korzyść 29" opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod ten temat bo inny założyłem chyba w mało uczęszczanej części forum ;)

Jestem prawie zdecydowany na zakup roweru unibike expert 29er rocznik 2015. Sklep dał dość duże rabaty poza sezonem i mogę go kupić za 2999 zł.

http://www.unibike.pl/expert29.php

Gdzieś na forum natrafiłem na wypowiedzi, że geometria unibikeów jest słaba. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć czy to prawda?

Czy moglibyście mi polecić jakieś rowery 29er do 3k, które mogą konkurować z expertem?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Flite 29 z 2015 r i jestem bardzo zadowolony. Porównywałem ze Scottem Scale 920 i jakoś Unibike był wygodniejszy. Oprócz tego był trochę lepiej wyposażony (hamulce, siodło, chwyty klasa przerzutek, amor powietrzny).

 

Ta cena to za 29 cali i rocznik 2015 ?? Jeśli tak to bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena 2999zł za experta 29er z 2015, została im ostatnia sztuka rozmiar 19 cali i zastanawiam się czy nie za mały będzie na mnie, bo mam 186 cm, 86 w nodze i 85 kg wagi. Czyli mówisz, że warto brać unibike`a? Nie miałeś żadnych problemów ze swoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być za mały. Radzę przymierzyć. Ja mam 177 cm i moja M-k jest akurat. Unibike ma zawyżoną rozmiarówkę. Scott takiego samego rozmiaru do L.

Generalnie rower jest spoko. Geometria jakoś mocno nie zachwyca. Normalna porządna rama. Porównywalna ze Scottami. Niestety za lepszą geometrie jak np. specialized trzeba sporo dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expert 29er zakupiony! Rama 19 idealna, chyba trochę przymałą rozmiarówkę ma unibike. Bardzo odczuwalna lekkość roweru, wcześniej jeździłem na rowerze 16 kg, teraz 12,5kg! Koła na ogromny plus - rozpędzam się w mgnieniu oka i prędkość jest o wiele łatwiej utrzymać! Nie ma porównania, 26 mogą spokojnie odejść do lamusa. Geometria jak dla mnie super - bardzo wygodnie się jeździ. No i w końcu nie boję się zeskoczyć z dużego krawężnika czy małej górki ;) Rower klasa sama w sobie! Szczerze polecam zwłaszcza, że teraz są wyprzedaże i chyba mają jeszcze flite`y 29 za 2699, experta 29 kupiłem ostatniego za 2999 ;) Generalnie do amatorskiej jazdy mieszanej za tę kasę nie wyobrażam sobie nic lepszego! Sorry, że się tak chwalę ale po jeździe banan z twarzy mi nie schodzi! Może kogoś moja opinia zachęci do kupna 29er bo naprawdę warto, nigdy już nie wrócę na mniejsze koło!

Edytowane przez igor33c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe też tak miałem, jak przesiadłem się z 26'' Focus Fat Boy. Ja jeszcze zainwestowałem w lepsze piasty bo miałem Alivio i rower jeszcze dłużej trzyma prędkość oraz wymieniłem amor EPIXONA TR. Zmiana na duży plus. W Expert masz Raidona i chyba lepsze piasty SLX wiec możesz śmiało szaleć bez zmian.

 

Widzę że jesteś z Gdańska. Czyżby zakup w Cyklisci / Tyslar ??

Edytowane przez maczet190399
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty są "tylko" na deore ale póki co spokojnie mi starczą ;) Rowerów z narzeczoną szukaliśmy po całym 3mieście ale koniec końców oboje kupiliśmy właśnie w tysarze - experta i zethosa. Nic lepszego w podobnych cenach nie znaleźliśmy. No i w sklepie dają rok serwisów gratis :D

Edytowane przez igor33c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zeszłoroczny Flite nadal wypada korzystniej niż Northtec , ma identyczny amortyzator tylko w wersji powietrznej , lepsze : hamulce (Deore M615) ,  piasty , tylną przerzutkę , cieniowaną ramę z taperowaną główką . Jeśli wygląd ma dla ciebie duże znaczenie i miałbyś kupować Unibike tylko ze względu na lepsze graty (a potem męczyć się z jego wyglądem) to bierz Northtec'a - też nie jest zły , a  rower który cieszy oko zawsze jest szybszy i sprawniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląd to nie pierwszorzędna sprawa, ten unibike i tak wypada wg mnie dość dobrze porownując do tego co jest na rynku w moim przedziale cenowym. Plusów znacznie więcej w Unibike'u także łykam Unibike. Denerwuje mnie tylko to że nie moge przymieżyć ramy 19 i 21. Chciałem do nich podjechać i przymierzyć ale nie ma opcji. Waham się ponieważ mam wzrost 180cm - wydaje mi się ze to takie pogranicze między 19 a 21. Teraz mam krossa 19 i wydaje mi się ze mógłbym mieć większą. Ogólnie dzięki za porady.

Edytowane przez ttomek71wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...