Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego poszperałem dzisiaj i bez problemu kupisz Dextera 29era w ramie 21 :)

 

Nie ma z tym żadnego kłopotu !!! Na stronkach rowerowych jest sporo ofert i możesz go zamówić bez kłopotu i to ze zniżką nawet.

 

Ja czekam na swojego, zamówiłem dzisiaj w sklepie w Łodzi - ma być pod koniec tyg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko potrzebujesz?
nie mam pojecia - nie robilem rozeznania

chodzi o pozycje na rowerze a nie o konkretna wysokosc

 

na B3 rama jest prawie w poziomie... i wcale nie jest taka duza (najwiekszy rozmiar) co niesie za soba ta dziwna pozycje

tak wiec kross kompletnie juz odpada

 

w scottcie (czy jak to sie powinno odmieniac?) rama idzie ku gorze + wygieta kierownica = idealna pozycja dla kogos mojego wzrostu

jadac na nim pierwszy raz czulem sie tak jakbym znal go od dawna

 

Kolego poszperałem dzisiaj i bez problemu kupisz Dextera 29era w ramie 21
jest jedna sztuka na allegro (potwierdzona!)

ale wolalbym kupic na miejscu...

 

wczoraj wpadlem na jeszcze inny pomysl

podzwonie po sklepach z sasiednich miast

do kolobrzegu mam 40km a do slupska 60km

moze tam sie znajdzie jakas ciekawa 29-tka w moim rozmiarze ;)

 

 

A Tak w ogóle, to spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami co do AUthora Dextera i zastanawiam się... WHY ?
na pewno czesc tyczy sie dlugiej ramy... a reszta? sam nie wiem Edytowane przez DIYaudioPawelS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno czesc tyczy sie dlugiej ramy... a reszta? sam nie wiem

 

Dżizas (jakby to powiedziały Galerianki :D) - sprawdzałem długość ramy authora Dextera 21 i Unibike evo 29 i odpowiednio:

Dexter 29 - 62,5

Evo 29 - 61,2

 

To różnica 1.3 cm ! Przy czym Author ma krótszy mostek. Dla mnie to akurat duży plus bo przy swoim wzroście (194 cm) mam w miarę krótkie nogi - Jeansy nosze na długość 34, gdzie większość pewnie 36.

 

Zresztą bądźmy szczerzy - zakup roweru z tego przedziału cenowego ma służyć rekreacji - w większości z nas zrzuceniu wagi, ruszeniu się z domu od biurka, czy od naszych ukochanych kobiet, które w sobotę gonią nas do sprzątania mieszkania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem długość ramy authora Dextera 21 i Unibike evo 29 i odpowiednio: Dexter 29 - 62,5 Evo 29 - 61,2

to dobrze - mam zamiar jechac zobaczyc EVO (o ile beda na stanie)

 

przy swoim wzroście (194 cm) mam w miarę krótkie nogi - Jeansy nosze na długość 34, gdzie większość pewnie 36.

nie jest tak zle. mi 36 troche sie ciagnie po ziemi ;)

 

Zresztą bądźmy szczerzy - zakup roweru z tego przedziału cenowego ma służyć rekreacji - w większości z nas zrzuceniu wagi, ruszeniu się z domu od biurka, czy od naszych ukochanych kobiet, które w sobotę gonią nas do sprzątania mieszkania
jakby tak bylo to bym juz dawno kupil SCOTTa razem z rowerem dla mojej dziewczyny :P

 

ja niestety czasami lubie poszalec. a ze mialem mala (jakies 10 lat) przerwe w wyczynowej jezdzie to zaczynam od tanszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli jak kupic to unibike? a modyfikacje moge w nim zrobic w przyszłosci typu zmiana amorka itp??

 

 

dźizys krajst - kto zestawia unibike ze specem ? tosz to profanacja :)

Unibike ma dobry osprzęt ale słabe komponenty - to rower poskładany za rozsądną kasę ale nie wiem jak tam się ramy sprawują.

 

Jak już jessteśmy w temacie Specialized to widziałem, że są w sklepie nartyrowery.pl a oni dają rabaty.Możesz zawsze zapytac o cenę ew. czy Ci ściągną i za ile. Jak wyrwiesz go za 2500 to nie będziesz żałował :)

Spec ma ramy nr 1 ale osprzęt hmm... Ale coś za coś ;)

Możesz jeszcze pomyśleć o Meridzie - fajnie cenowo w tym roku wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu

 

dzwonilem po sklepach w kolobrzegu i slupsku

unibike wykupione! i nie bedzie juz w tym roku!

 

tak wiec na dzien dzisiejszy w gre wchodza:

 

scott aspec 29 trail

author dexter 29 z internetu

 

scotta mam na mniejscu w moim rozmiarze

gianta brak, ale czy drozsze modele sa na tej samej ramie? bo sa drozsze, moze przymierze i mi sprowadzi?

haro mi sie nie widzi stylistycznie, no i te 60km drogi na przymiarke

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to się pochwale. Po przeczytaniu wielu postów na forum kupiłem dzisiaj Unibike Evo 29. Po pierwszej jeździe wrażenia jak najbardziej pozytywne. Jak dla mnie, amatora, który wymarzył sobie mięć w miarę dobry rower to wybór świetny. A w weekend pierwszy trip po trójmiejskich lasach:) Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie na drowerem poraz kolejny bo gdy zdecydowalem sie na cube analog 29 po 2 miesiacach szukania mam dosc.....

 

Zatem mam pytanie - interesuje mnie cos do 3 000 wiec mam pytanie co do wyboru.

 

- scott aspect 29 sport

- unibike evo 29

- dexter 29

-

giant talon 29er 1

najbardziej z tych podoba mi sie scott - jednak cena przekracza lekko mój budżet i ciekawi mnie czy warto za niego dac 3k kiedy unibike jest praktycznie na tym samym osprzecie tyle ze z kijowa rama która kompletnie mi sie nie widzi... dexter tez calkiem ladny jednak osprzet o klase gorszy od pozostalych a gianta tak naprawdę nie znam wiec nie mam zdania....

i czy na taki rower da sie zalozyc sakwy??

 

przy okazji na jaka rame sie przymierzac z wzrostem 190cm a noga mierzona od krocza do podlogi - 98cm (i nie ma tu bledu - mam krótki korpus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scott aspect 29 sport - unibike evo 29 - dexter 29 - giant talon 29er 1

scott ma bardzo fajna rame

dobra pozycja do jazdy

w tym przypadku masz lepszy osprzet wiec warto sie rowerem zainteresowac

 

unibike znajdziesz gdzies jeszcze?

 

dextera polecam - sam mam i jestem zadowolony ;)

pozycja rowniez dobra, miekkie siodelko w porownaniu do scotta

kierownica troche nizej, ale niewiele

 

gianta nie przymierzalem bo nie mialem duzej ramy do sprawdzenia

 

jednak cena przekracza lekko mój budżet
targuj sie ;)

 

na jaka rame sie przymierzac z wzrostem 190cm a noga mierzona od krocza do podlogi - 98cm (i nie ma tu bledu - mam krótki korpus)
smialo bierz scotta XL ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w sklepach rowerowych, i faktycznie unibike evo 29 juz nie ma i nie bedzie - ew. mozna gdzies szukac na mniejszych ramach w necie...

 

oferowali mi author dextera 29 za 2 200 zl

 

scott aspect 29 z tego co sie dowiedzialem - to moze byc problem ze zniżką :/

 

a cube analog info dostalem mega... Okazalo sie ze do cube analog 29 wyprodukowali za malo ram niz mieli w planie..... teraz ponoc leci produkcja do konca maja i potem bede rozsylac. W sklepie powiedzieli mi ze cube'a analoga 29 prawdopodbnie beda skladac na ramie ltd 29 - ta sama rama chyba ?... w kazdym badz razie do konca czerwca powinny byc w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę swoje pytanie:

Który lepszy? (do 2500zł)

Cube analog 29 http://www.cube.eu/pl/29er/analog-29/

Unibike evo 29 http://www.rowery-ge...ike-evo-29.html

author dexter 29 http://ww2.bikekatal...hor.DEXTER.29./

 

A może jakiś inny? [głównie zależy mi na hydraulicznych hamulcach i blokadzie amortyzatora (najlepiej zdalnej)]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez meganowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tańszych 29erów (cena ok. 2700zł) pojawił się w legionowskim BDC niemiecki Bergamont Revox.

Karbonowe Bergamonty mają dobrą opinię, a i ten prezentował się nieźle z kombinacją Alivio/Deore. Wątpliwości może budzić amor Suntoura, ale te ponoć też

są coraz lepsze.

 

http://www.bergamont.de/Bike.aspx?bikID=46237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że kilka takich tematów już było. Nie uzyskałem jednak jednoznacznej odpowiedzi, więc piszę tutaj.

 

Mam do wydania 2500 zł (nic więcej)

 

http://www.eurobike....owery2012/mtb29

 

http://www.rowery-ge...ike-evo-29.html

 

Który lepszy? Opłaca się dawać to 500 zł więcej? A może jakiś inny? Zależy mi na hydraulicznych hamulcach i blokadzie amortyzatora, najlepiej zdalnej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Edytowane przez meganowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem, że kilka takich tematów już było. Nie uzyskałem jednak jednoznacznej odpowiedzi, więc piszę tutaj.

 

Mam do wydania 2500 zł (nic więcej)

 

http://www.eurobike....owery2012/mtb29

 

http://www.rowery-ge...ike-evo-29.html

 

Który lepszy? Opłaca się dawać to 500 zł więcej? A może jakiś inny? Zależy mi na hydraulicznych hamulcach i blokadzie amortyzatora, najlepiej zdalnej.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganowy,

Wez pod uwage to ze mimo osprzetu w unibike rama jest kiepska... w sklepie nawet powiedzieli mi jak go chcialem ze po 2 latach ludzie przychodza ze zlamanym tylnym widelcem :o

cube analog 29 kosztuje 2699 ze znizka ~2400-2500 maks utargujesz tyle ze to rower glownie rekreacyjny :)

 

Dzis kupilem sobie cuba analog 29 na ramie 23 wiec z dostepnoscia problemu nie bedzie juz raczej i w sklepie mialem do wyboru 10% znizki z ceny lub 20% ceny roweru na dodatki

 

author dexter ma dobra rame jak na ta cene + nawet gwarancje na rame na 5lat ale osprzet niemal o klase gorszy od cube/unibike...

 

eurobike nie znam bo go nie bralem pod uwage jak szukalem roweru ;d ale dziwne zestawienie osprzetu - rower do 2000 pln a nie do 2500 a w tych juz lepiej doplacic zeby byc zadowolonym :)

 

Ciezko tak doradzic bo kazdy rower ma swoje wady i zalety które sie rożnia od innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...