Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie prosiłbym o jakieś ciekawe opinie.

 

Mam 195cm, 85kg, no i mam zamiar jeżdzić po lasach i polach.

 

Może być nawet coś tańszego.

 

A może jakiś inny typ np. cross.

 

Naczytałem sie na forum oraz naogladałem sie juz tylu rowerów ze mam już namieszane i nie wiem co mam wybrać.

 

Z góry dzięki

Edytowane przez marek12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A wiec Cube Analog 29er został kupiony :)

Rozmiar 17". Rower jest dla mojego taty wiec zdjęcia dodam dopiero na początku maja.

Prezentuje sie jeszcze lepiej niż na zdjęciach producenta. Wszystko bardzo ładnie wykonane. Części jak na ta cenę zakupu (katalogowo 2499zł.) uważam ze są dobre. Może za wyjątkiem kasety.

Na ta chwile do wymiany idzie tylko mostek. Będzie zastąpiony jakimś z większym kątem no i chyba siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc

Chcę zakupić rower górski lecz kompletnie nie znam sie na podzespołach itp koniecznie ma to byc rower z kategori mtb kwota

maksymalna 2500zł .Poniżej podam rowery ktore mnie zainteresowały prosze o pomoc w dobraniu takiego roweru który posłuży mi na lata i bedzie miał możliwosc rozbudowy

a wiec podaje linki do tych rowerów:

http://www.specializ...me=G%C3%B3rskie

 

http://www.sklep.row...ct&prod_id=3252

 

http://ww2.bikekatal...ery).Dexter.29/

 

http://www.giant-bic...r.2/9166/49299/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z tych rowerów nie warto w zasadzie rozbudowywać, najlepszy osprzęt ma Author, ale średnio sprawdza się w terenie, reszta ma osprzęt jak rowery "komunijne" :blink:

Jeśli chcesz rower który warto potem rozbudować i ma osprzęt zbliżający się do Authora, to musisz dać :

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCProduct.jsp?spid=62110&scid=1100&scname=G%C3%B3rskie

Edytowane przez Obes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z tych rowerów nie warto w zasadzie rozbudowywać, najlepszy osprzęt ma Author, ale średnio sprawdza się w terenie, reszta ma osprzęt jak rowery "komunijne" :blink:

Jeśli chcesz rower który warto potem rozbudować i ma osprzęt zbliżający się do Authora, to musisz dać :

Specialized Bicycle Components : Rockhopper

 

 

tylko niestety ta kwota dla mnie nie bedzie osiągalna wiec dlatego dałem temat do kwoty 2500zł ale dzieki za info wezme pod uwage :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

zarejestrowalem sie specjalnie aby uzyskac porade

 

troche czasu pochodziliem za rowerami i po wielu zmianach planow wybralem - author dexter 29 21"

 

problem w tym ze jak wrocilem po zakup to roweru juz nie bylo!

dzisiaj dowiedzialem sie ze tych rowerow nie ma na magazynie i niewiadomo kiedy beda...

 

zaczalem wiec przymierzac sie do innych w podobnej cenie

 

 

kross B3 - odpada ze wzgledu na bardzo dziwna pozycje

jak dla mnie jest za nisko kierownica

 

 

scott aspect 29 trail - najnizsza cena, bardzo wygodna pozycja na rowerze (szeroka kierownica dosc wysoko), dobre hamulce, lekki ale strasznie miekki amorek bez blokady! i tani osprzet.

 

 

wiecej rowerow tego typu nie mialem na miejscu

 

i teraz pytanie - czy ktos porownywal w praktyce scotta i dextera?

chodzi mi glownie o pozycje na rowerze

 

mialem spory odstep czasu miedzy przejazdzkami i juz nie pamietam jak to bylo z authorem

mam nadzieje ze nie jest tak nisko jak w krossie, bo bym zamowil przez internet

 

jak niestety jest nisko to kupei tanszego scotta, bo nie ma nigdzie ani cube ani unibike :(

 

czy moze cos innego doradzicie?

 

budzet ok 2500zl (na raty)

wzrost 197cm

waga 85kg

 

jazda na przelaj po miescie, gorki w lesie, szutry i dluzsza trasa nad morze (ok 15km po asfalcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zarejestrowalem sie specjalnie aby uzyskac porade

 

troche czasu pochodziliem za rowerami i po wielu zmianach planow wybralem - author dexter 29 21"

 

problem w tym ze jak wrocilem po zakup to roweru juz nie bylo!

dzisiaj dowiedzialem sie ze tych rowerow nie ma na magazynie i niewiadomo kiedy beda...

 

zaczalem wiec przymierzac sie do innych w podobnej cenie

 

 

kross B3 - odpada ze wzgledu na bardzo dziwna pozycje

jak dla mnie jest za nisko kierownica

 

 

scott aspect 29 trail - najnizsza cena, bardzo wygodna pozycja na rowerze (szeroka kierownica dosc wysoko), dobre hamulce, lekki ale strasznie miekki amorek bez blokady! i tani osprzet.

 

 

wiecej rowerow tego typu nie mialem na miejscu

 

i teraz pytanie - czy ktos porownywal w praktyce scotta i dextera?

chodzi mi glownie o pozycje na rowerze

 

mialem spory odstep czasu miedzy przejazdzkami i juz nie pamietam jak to bylo z authorem

mam nadzieje ze nie jest tak nisko jak w krossie, bo bym zamowil przez internet

 

jak niestety jest nisko to kupei tanszego scotta, bo nie ma nigdzie ani cube ani unibike :(

 

czy moze cos innego doradzicie?

 

budzet ok 2500zl (na raty)

wzrost 197cm

waga 85kg

 

jazda na przelaj po miescie, gorki w lesie, szutry i dluzsza trasa nad morze (ok 15km po asfalcie)

 

 

 

Oj kolego zmartwiłeś mnie - bo ja właśnie tez się zasadzam na tego Authora.... :/ wcześniej brałem pod uwagę Unibike, ale podobno nie ma ich też w całej Polsce :/

 

A Tak w ogóle, to spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami co do AUthora Dextera i zastanawiam się... WHY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...