Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, postanowiłem wymienić po 18latach swojego treka830(http://www.bikestats.pl/rowery/Trek-830_7399_5288.html) jest za krótki brakuje siodełka z tyłu;)

 

Zaproponowano mi dziś taki model Author Dexter 29er http://www.cyklotur.com/pl-PL/produkt/149898/135/Rower-DEXTER-29-2012-grafitowo-zolto-bialy-AUTHOR mam 193cm i 94kg potrzebuje rower do wszytkiego ale nie do jazdy po typowych górach. Jeśli nie ten to jaki proponujecie inny max 2400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Poznania więc chyba gdybym zjechał całe miasto to wiele jest opcji;)

1)Unibike evo29,

2)kross B3,

3)Genesis 12 axiom http://esklep.intersport.pl/pl/product/75367/rower-genesis-12-axiom-comp-29-4027981

4)Giant talon http://esklep.intersport.pl/pl/product/72934/rower-giant-talon-29er1-802880 - tu cena przekracza.

Tyle widziałem w okolicznych sklepach niestety nie w pasującej ramie, ale pewnie mona sprowadyic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Poznania więc chyba gdybym zjechał całe miasto to wiele jest opcji;)

1)Unibike evo29,

2)kross B3,

3)Genesis 12 axiom Rower Genesis 12 Axiom Comp 29 4027981 :: Sklep internetowy Intersport Polska S.A.

4)Giant talon Rower Giant Talon 29ER1 802880 :: Sklep internetowy Intersport Polska S.A. - tu cena przekracza.

Tyle widziałem w okolicznych sklepach niestety nie w pasującej ramie, ale pewnie mona sprowadyic

 

olej krossa (strasznie dziwna pozycja jak na nasz wzrost) i jedz pojezdzic na pozostalych

kazdy jest ciekawy i ma podobny osprzet. wybierz ten ktory jest dla ciebie najwygodniejszy

ale wydaje mi sie ze z gianta wiele nie opuszcza do ustalonego limitu (no i tarcze mniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A czy ktoś coś może powiedzieć o tym Genesis z intersportu bo jednak wypada najtaniej troszkę obawiam sie o takie rowery dla sieciówek, jak rama i osprzęt?Szukałem na forach i w zasadzie nic nikt nie pisze o nim.

2) drugie pytanie wiem, że nie w temacie ale nie chce tworzyć nowych ile pi razy oko mogę wołać za swojego treka830 troszkę ponad rok temu przeszedł "generalny remont" ze starego roweru została wielka zaleta sprzetu rama(cro-mo) kierownica, koła i siodełko, teraz do wymiany nadaje sie siodełko(peknieta skóra) i opony http://www.bikestats..._7399_5288.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo olej jeszcze unibajka , ostatnio mialem okazje go testowac i jedyne co przychodzilo na mysl to skojarzenie z czolgiem t34 z czterech pancernych. Popatrz na felty - dobry stosunek cena/jakosc, fajny jest opisywany tutaj Jamis.

Pokazaly sie jakies duze kiszki w decathlonie cena niezla/bizuteria tez ale nie wiem nic wiecej o nich, nawet nie mialem czasu im sie lepiej przyjrzec

Sent from my HTC Vision

Edytowane przez rebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas walczę;(

1) dexter mi sie nie podoba wizualnie a chyb mogę go miec najtaniej http://www.cyklotur....to-bialy-AUTHOR

2) ten podoba mi sie i siedziałem na 21 ale ta cena i nie dam chyba rady zejscaz tyle;( http://www.velo.pl/rowery/?id=720

3)ten wygrywa w kategori wygląd/cena ale nikt nie potrafi mi o nim cos napisać czy jest to dobry wybór a w necie też cisza http://esklep.inters...comp-29-4027981

4)co sądzicie też o tym prawdopodobnie dostane na niego dość spory rabat i jak dobrze pojdzie niewiele przekrocze 2,5tys http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=95&flypage=flypage_new.tpl&product_id=286&option=com_virtuemart&Itemid=96&vmcchk=1&Itemid=96

 

proszę o popmoc;)

Edytowane przez konik1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3)ten wygrywa w kategori wygląd/cena ale nikt nie potrafi mi o nim cos napisać czy jest to dobry wybór a w necie też cisza http://esklep.inters...comp-29-4027981

 

Czy nikt naprawdę nie może nic powiedzieć o tym Genesisie? Prawdopodobnie jutro lub w poniedziałek będę musiał podjąć decyzję biorę go albo nie a zero opini w necie o nim;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genesisa podobno sie kocha albo nienawidzi, ja po prostu nie rozumiem, bo gdyby mi kazano zrobic rower posiadajacy cechy, ktorymi niby legitymuja sie rowery z g2 to zrobilbym to troche inaczej...ogolnie prawda jest taka, ze w rowerze z tej polki cenowej geometria nie ma tak duzego znaczenia i bardziej skupilbym sie na tym, ze treki 29 slyna z pekajacych ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zaszyfrowałeś tą odpowiedz;) nie wiem też co ma trek do roweru genesis z intersportu? Ja całe życie jeźdzę na Treku 830(18lat) ale nie stać mnie teraz aby wydać na rower +3tys zł a tym bardziej że będzie stał w piwnicy i pod sklepami więc aż strach;( Pomysł Genesisa 12 Axiom Comp powstał przez przypadek będąc w sklepie po coś innego, spodobał mi się wygląd ale nie siedziałem jeszcze na nim (ma przyjechać na dniach) a przy tym ma dość dobrą cenę no i chyba jest mniej atrakcyjny dla złodzieja niż rowery z podobnej półki typu Author Dexter(wyższa cena i pomalowany pstrokato, a Trakcion 29 piękny ale za drogi) Scott Aspect 29 Sport (tez cena wyższa) itp itd. Ja chcę zmienic rower bo po 18latach czas i troszke Trek za krótki mi jest jak na mój wiek, na 29er siedzi mi sie jak na rowerze dla mnie(193cm i około 100kg) a jeżdzić bedę raczej nie w stylu skakania z 2m a zwyczajnie choć też po terenach wyboistych i dzikich ale nie wyczynowo;)

Bardziej interesuje mnie taka odpowiedz w stylu, że jak przymierzę ten rower i stwierdze, że jest ok to napiszesz mi nie ma sensu dopłacać do Dextera albo Scotta 500zł bo osprzęt ten sam rama podobna i spokojnie ci posłuży pare lat. Bo sam to najchetniej kupiłbym coś co mi się podobało w stylu Traction i parę innych ale cena chyba była nie odpowiednia do róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looo, to wyskoczylem jak filip...hiperlacze nie dzialalo i z marszu pomysalem, ze chodzi o genesis 2 - geometrie treka

 

wymijajaco powiem, ze moze warto zwrocic uwage na http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/rockhopper/rockhopper29#specs, a co do ceny authora, to napisz internetowo do nich proszac o lepsza cene, moze uda sie osiagnac odpowiednia liczbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja się podzielę moim doświadczeniem odnośnie Scotta Aspect 29 Trail. Z racji pierwszego postu na forum - cześć wszystkim :)

 

29er - mam 190cm, 92 wagi - wybrałem ramę XL. Jeżdżę rekreacyjnie na MTB od 15 lat, żadne zawody, wycieczki po lesie i trochę zabawy w błocku :) i mogę powiedzieć, że w życiu nie jeździło mi się lepiej i wygodniej. Podjazdy i zjazdy to przyjemność. Zastanawiałem się nad ramą L, ale w końcu wziąłem XL i nie żałuję. Super wygodna kierownica. Można jechać i jechać, ogranicza tylko wytrzymałość nóg :)

 

Osprzęt - z tyłu Acera, reszta najtańsze modele Shimano. Jest ok na początek, w najbliższym czasie zmieniam jedynie przód na Alivio. Później się zobaczy. Hamulce V-brake, póki co do mojej jazdy starczają.

 

Amortyzacja - bez blokady, ale chodzi sympatycznie, można wyregulować do swoich preferencji. Jeżeli będę wymieniał to na coś z (nie wiem jak to dokładnie się nazywa) z hamowaniem cofnięcia? Chodzi o to, żeby przy jakimś mniejszym skoku nie czuć tego szarpnięcia w kierownicy. Minus taki, że widelec do 29er jest droższy niż do 26.

 

Siodełko - ja muszę mieć super miękko, więc wymieniłem na Selle Royal. Z nowym siodełkiem zapomniałem co to obolały tyłek po rowerze - i znowu - można jechać i jechać :)

 

Pedały - po 2 tygodniach wymieniłem na SPD M520, po minucie od wymiany leżałem na betonie w garażu obity po pierwszej wywrotce :D Ale kiedyś uczyłem się koszyczków, więc wiem, że to kwestia nabycia odruchu.

 

I to tyle, pewnie warto kilka rzeczy zmienić w tym rowerze, ale przy tej cenie - 1800, dostaje się całkiem fajny 29 calowy rower. W zawodach to nie pojeździ, ale przeciętnemu użytkownikowi da masę zabawy. PS. No i fajnie wygląda :D

 

Jedyne kłopoty wiązały się z niekompetencją serwisu Muszak Ski w Poznaniu, dość powiedzieć, że dostałem rower niewyregulowany i z nienapompowanymi kołami - brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja fajna ale własnie z tej ceny powyzej 3tys;( i chyba dostępności brak już tych rowerów, to znaczy w sklepach w Poznaniu a jednak w ciemno nie kupię bez przymierzenia. Właśnie problemem jest kupić rower w cenie poniżej 2,6tys bo powyzej 3tys jest dośc ciekawy wybór dobrych i podobających się rowerów np. Superiorów, Specjalized i sam już nie pamietam jakie oglądałem;) ja chcę dobrą ramę, amor, kasetę 9 a resztę przyzwoitą jak na takie srodki finansowe, rower też niema być pstrokato komunijny(choć tu już przeszła mi myśl aby go i tak przemalować/okleić aby nie był atrakcyjny z daleka;) ) Napisać do polskiego dystrybutora czy czeskiego? kimkolwiek jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja się podzielę moim doświadczeniem odnośnie Scotta Aspect 29 Trail. Z racji pierwszego postu na forum - cześć wszystkim :)

 

29er - mam 190cm, 92 wagi - wybrałem ramę XL. Jeżdżę rekreacyjnie na MTB od 15 lat, żadne zawody, wycieczki po lesie i trochę zabawy w błocku :) i mogę powiedzieć, że w życiu nie jeździło mi się lepiej i wygodniej. Podjazdy i zjazdy to przyjemność. Zastanawiałem się nad ramą L, ale w końcu wziąłem XL i nie żałuję. Super wygodna kierownica. Można jechać i jechać, ogranicza tylko wytrzymałość nóg :)

 

Osprzęt - z tyłu Acera, reszta najtańsze modele Shimano. Jest ok na początek, w najbliższym czasie zmieniam jedynie przód na Alivio. Później się zobaczy. Hamulce V-brake, póki co do mojej jazdy starczają.

 

Amortyzacja - bez blokady, ale chodzi sympatycznie, można wyregulować do swoich preferencji. Jeżeli będę wymieniał to na coś z (nie wiem jak to dokładnie się nazywa) z hamowaniem cofnięcia? Chodzi o to, żeby przy jakimś mniejszym skoku nie czuć tego szarpnięcia w kierownicy. Minus taki, że widelec do 29er jest droższy niż do 26.

 

Siodełko - ja muszę mieć super miękko, więc wymieniłem na Selle Royal. Z nowym siodełkiem zapomniałem co to obolały tyłek po rowerze - i znowu - można jechać i jechać :)

 

Pedały - po 2 tygodniach wymieniłem na SPD M520...

 

I to tyle, pewnie warto kilka rzeczy zmienić w tym rowerze, ale przy tej cenie - 1800, dostaje się całkiem fajny 29 calowy rower. W zawodach to nie pojeździ, ale przeciętnemu użytkownikowi da masę zabawy. PS. No i fajnie wygląda :D

 

zgodze sie z tym

 

jezdzilem na nim kilka razy w sklepie... mimo ze siedzialem pierwszy raz to odrazu poczulem sie na nim idealnie...

i faktycznie, siodelko i pedaly wymieniamy juz podczas zakupu!

 

gdyby mi nie sprowadzili dextera to bym go kupil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali istotny fragment:

 

" Przykro mi poinformować, ale firma Velo nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży detalicznej, ani sprzedaży internetowej. Wybrany przez Pana rower można zakupić jedynie w sklepie, co związane jest w pierwszej kolejności z odpowiednim doborem rozmiaru, a następnie z przeglądami i ewentualnym serwisem gwarancyjnym..."

 

Więc tak jak myślałem pozostaje mi chyba ten Genesis z intersportu o ile osprzęt mogę porównać z konkurencją to nikt nie potrafi nic powiedzieć o ramie;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem, że ja swój temat teoretycznie zakończyłem niepowodzeniem, ale nie daje mi spokoju ten 29er(w swój stary rower nagle okazało sie, że i tak wsadzić musze ok 400zł) Tak rozmyślając zacząłem sie zastanawiać nad opcją super ekonomiczna, czyli np. cos takiego na v-brake i kasecie 8 http://www.scott.pl/...77&id_prod=3059 koszt takiego roweru to około 1800zł a i pewnie mniejsza atrakcyjność;), osobiście po jakiś górach nie będę jeździł, wiec tarczówki są chyba aż tak nie potrzebne. A ktoś wie, jaka jest opłacalność złożenia takiego roweru? Chodzi o to, żeby dać dobrą ramę (wiadomo w niższym przedziale cenowym) z możliwością założenia i v-brake i tarczówek, z kasetą 9 i na razie tańszym osprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na forum i mam nadzieje że nie zostane zbesztany już na początku.Planuje zakup nowego roweru i mój wybór padł tym na jakiegoś 29er-a. W swoim życiu jeździłem już na kilku rowerach jednak żaden z nich nie był raczej żadną spektakularną maszyną, obecnie dosiadam Krossa Level A6 Disc z roku 2008. Nie jestem niestety żadnym specem od "techniki rowerowej" i "kątów w ramach". Przed tym jak zacząłem czytać forum musze przyznać że było mi łatwiej o znalezienie roweru. Od zawsze chciałem mieć jakąś kone, lub ktm-a. Ich design-a podoba mi się wyjątkowo. Jednak gdy przeczytałem temat jaki KTM Ultra jest skopany padłem i jeden z moich faworytów padł. Mam nadzieje że któś z was rozjaśni mi trochę i pomoże w wyborze nowego nabytu. Dodam na początku że mam 194cm wzrostu i ok 104 kg wagi. Pochodze z województwa mazowieckiego więc po jakim terenie jeżdze już to trochę mówi.

Początkowo myślałem o czymś droższym i takiej opcji nie wykluczam, ale dziś z rana wpadł mi do głowy pomysł - "przecież niezły osprzęt mam w swojej A6" i może można by coś przekręcić do nowego! Oczywiście nie wiem czy jest to możliwe, ale jak się domyślam to tak. Co sądzicie o takim pomyśle. Może możecie coś zaproponować. Będe wdzięczny za pomoc i za zainteresowanie się tematem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z kupnem roweru do wiosny. Wyjdą nowe modele na 2013 które może będą ciekawsze od obecnych. Na dzisiaj w cenie 2-3 tys. nie ma nic godnego uwagi, chyba, że chcesz dodatkowo ładować kasę na wymianę podzespołów.

Ewentualnie peak 29 + RST air + jakieś kółka z oponami i przełożenie sprzętu z obecnego roweru. Wyjdzie to ok. 2.5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...