Skocz do zawartości

[ Łańcuch] Czyszcznie ręcznym spryskiwaczem ciśnieniowym


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam coś takiego:

 

opryskiwacz-cisnieniowy-reczny-flo-1-5l.

 

Czy dobrym pomysłem jest spryskanie łancucha wodą np z płynem do naczyń ( części wewnętrznej łancucha) pod lekkim cisnieniem np po każdej jeździe żeby odpadły drobiny piasku? ( Oczywiście co jakiś czas gruntowne czyszczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci z tego przyjdzie że go spryskasz wodą ? 

To już lepiej, jeśli chcesz się pozbyć piasku(oczywiście tylko pozornie) to najlepiej użyć kompresora, ze sprężonym powietrzem. 

Bo takie płukanie to o kant dupy można rozbić ;)

A łańcuch po przepłukaniu wodą zardzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pomysł chybiony. Piasku naprawdopobniej i tak czymś takim nie usuniesz, za to możesz wypłukać olej z łańcucha + ew. dorobisz się efektownego rudego nalotu.  Wystarczy po jeździe porządnie przetrzeć łańcuch szmatą i tyle. Przed gruntownym czyszczeniem co jakiś czas i tak nie uciekniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba pozostaje szczoteczka do zębów :)

 

No i to jest całkiem dobry pomysł. Lepsza jest tylko specjalna, twardsza szczotka do napędu. Porządnie wyczyść łańcuch szczotką, potem szmatką, a następnie nanieś sporo oleju, pokręć łańcuchem i po kilku munutach zetrzyj nadmiar. Nic więcej nie potrzeba. Nie stosuj żadnych rozpuszczalników, benzyn ani detergentów bo to tylko wypłucze smar z pomiędzy ogniw i rolek, a tam i tak nie dostają się szkodliwe zanieczyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przyrząd ciśnieniowy jest super w przypadku gdy wracasz z trasy zabłoconym rowerem po jeździe w deszczu lub zimowej jeździe po błocie pośniegowym. Czysta woda wypłukuje wtedy z łatwością brud i sól z i tak mokrego już łańcucha i napędu oraz piach z brzegów obręczy. Ciśnienie jest niewielkie, więc ryzyko przemoczenia łożysk znikome. Warto potem zadbać o osuszenie roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli tam benzynę wlejesz, to tak

 

Spryskiwacz przede wszystkim przeznaczony jest do roztworów wodnych (np środki ochrony roślin). Uszczelki są kiepskie, najprawdopodobniej benzyna je uszkodzi z czasem.

 

Moim zdaniem rozwiązanie skrajnie niepraktyczne, podejrzewam, że się nie sprawdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam tego typy urządzenia. Płyn do naczyń + woda + kilka ruchów tą wajhą i tworzy się piana. Taką pianą spryskuję rower czekam 1-2 minuty i jadę z kercherem. Fakt smarów to to nie wyczyści ale do błota i kurzu pierwsza klasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie rozumiem po co kombinować skoro wystarczy zainwestować w spinkę do łańcucha i po prostu zrobić szejka  :thumbsup: Jestem pewien, że zajmie to mniej czasu jak machanie szczoteczką....a na pewno lepiej wyczyści łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam coś takiego:

 

opryskiwacz-cisnieniowy-reczny-flo-1-5l.

 

Czy dobrym pomysłem jest spryskanie łancucha wodą np z płynem do naczyń ( części wewnętrznej łancucha) pod lekkim cisnieniem np po każdej jeździe żeby odpadły drobiny piasku? ( Oczywiście co jakiś czas gruntowne czyszczenie)

Zdejmij łańcuch włóż do plastikowej rozciętej butelki z naftą, pomieszaj trochę, wyciągnij powieś aby ociekło, załóż łańcuch na miejsce i naoliw odpowiednim środkiem. Za pierwszym razem zajmuje trochę czasu następnie to robota na 15 ,min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja używam tego typy urządzenia. Płyn do naczyń + woda + kilka ruchów tą wajhą i tworzy się piana. Taką pianą spryskuję rower czekam 1-2 minuty i jadę z kercherem. Fakt smarów to to nie wyczyści ale do błota i kurzu pierwsza klasa.

A co ta piana ma zrobić? Coś jak w reklamach, nakładasz pianę i już?

 

Karcher świetnie penetruje piasty, suporty i inne ciekawe zakamarki. Świetnie wypłukuje smary. Polecam ludziom, którzy mają nadmiar pieniędzy i wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...