Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Domain 318-mikropękniecie


guma19923

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,pare dni temu po okazyjnej cenie kupiłem amortyzator rock shox domain 318 w stanie bardzo dobrym.Amortyzator chodzi świetnie .Dziś gdy wymieniałem detkę dopatrzyłem się najprawdopodobniej mikropęknięcia w na dolnej ladze obok śruby . Czy mam się tym przejmować ,bo zamierazm go używać zgodnie z jego przeznaczeniem.  Czy ktokolwiek miał do czynienia z takim mikropęknięciem w tym amortyzatorze?  Załączam zdjęcie i proszę o pomoc .

post-167164-0-53389500-1373544319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mikropęknięcie, a mikropęknięcie już. Po mojemu w tym miejscu to dyskwalifikuje ten amortyzator do użytkowania. Chyba, że to pospawasz. Jakiś dobry spaw i spory naddatek materiału byłby wskazany, a miejsce najsłabsze zrobiłoby się tym najsilniejszym. Potem musiałby to tylko jakoś ładnie pomalować czymś. Pytanie tylko, czy to się da tak zespawać, żeby nie puściło. Nie znam się na spawalnictwie, ale nie wiem czy magnez się dobrze spawa i czy nie zmieniłoby znacząco struktury. Spawanie, albo inny skuteczny sposób, wyrzucenie amortyzatora, lub zakupienie dolnych goleni i przełożenie wszystkiego do nowych sprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie przez to pęknięcie ów ktoś zaproponował okazyjną cenę, i pozbył się nie informując o nim licząc że jest na tyle małe, że nowy user zauważy je dopiero jak mu bebechy wyjdą dołem.

Ja bym nie ryzykował jeżdząc na tym. Na tą chwilę nadaje się na wycieczkę do lasu albo lżej a nie zgodnie z przeznaczeniem.

Z pospawaniem też może być wesoło.

TIG w osłonie argonu powinien dać radę, może być problem z drutem do magnezu (cena/dostępność). No i fachman dobry musi być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś że niektóre domainy tak mają i nic się z tym nie dzieje ,jednak skoro takie coś się zrobiło to musi być siła która spowodowała stworzenie tego pęknięcia i chodzi o to żeby bebechy nie wypadły dołem jak kolega wspomniał wcześniej. Czekam dalej na odpowiedz czy miał ktoś już do czynienia z takim pęknięciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm można by zedrzeć lakier, rozrobić żywicy i zalać cały dół. Jednak uszkodzenie jest w takim miejscu ze ... no ciężka sprawa. Spawanie magnezu ... mało kto by sie tego podjął coś mi sie zdaje.

 

Ja mam ramę pękniętą przy podsiodłówce ... już 2 lata tak śmigam i sie nie powiększa, to też nie musi ale nikt ci nie zagwarantuje ze ci sprężyna pewnego dnia wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...