Skocz do zawartości
Dath

[rower] Fuji Nevada 29 1.0 vs Canyon Yellowstone Al 5.9

Rekomendowane odpowiedzi

Dath

Witam, od pewnego czasu przymierzam się do zakupu nowego roweru górskiego na kołach 29er Jeżdżę głównie w terenie, ale zdarza się też asfalt. Mam 185 wzrostu i ważę ok. 60 kg. Ze wszystkich rowerów jakie oglądnąłem najbardziej spodobały mi się te dwa wymienione w temacie:

http://www.canyon.co...005#tab-reiter2

i

http://www.fujibikes...0_d#bk_desc_tab

Bardziej skłaniam się w stronę tego drugiego (Fuji Nevada 29 1.0). Co sądzicie o tych propozycjach ? Czy geometria tych ram jest w miarę dobra ? Którą byście wybrali na moim miejscu ? A może mielibyście dla nie inne propozycje w tej cenie ?

Z góry dzięki za odpowiedź  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzesiowu

canyon wygląda fajniej ale na str którą podałeś jest notka że wyprzedany, fuji wygląda jak drynda dla listonoszy i nawet to że ma lepszy osprzęt by mnie nie przekonało(patrzyłem na 1.0 d)

oba mają przeciętny widelec

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skwarek2

Hmm canyon wyprzedany, nie dostaniesz już go.

Co do wyglądu to nie ma się co czepiać, każdy ma swój gust.

Napisz jeszcze do czego Ci ten rower? Hard XC czy rodzinne wycieczki? Bo jak ta 2 opcja to nie potrzebujesz SIDa z przodu.

ROCK SHOX RECON SILVER TK 100mm w tym Fuji siedzi - źle nie jest wg mnie, choć mogło być lepiej.
Najlepiej idź do dużego rowerowego sklepu i przymeirz się do kilku rowerow, zobaczysz jakie geo Ci odpowiada. Zapamiętaj do czego się przymierzałeś i juz będziesz mądrzejszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dath

Hmm canyon wyprzedany, nie dostaniesz już go.

Co do wyglądu to nie ma się co czepiać, każdy ma swój gust.

Napisz jeszcze do czego Ci ten rower? Hard XC czy rodzinne wycieczki? Bo jak ta 2 opcja to nie potrzebujesz SIDa z przodu.

ROCK SHOX RECON SILVER TK 100mm w tym Fuji siedzi - źle nie jest wg mnie, choć mogło być lepiej.

Najlepiej idź do dużego rowerowego sklepu i przymeirz się do kilku rowerow, zobaczysz jakie geo Ci odpowiada. Zapamiętaj do czego się przymierzałeś i juz będziesz mądrzejszy.

Rower potrzebny mi do Hard XC. Dzięki za poradę. Postaram się przejść za nie długo do rowerowego i po przymierzać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BADBOY211

Też na coś on Canyona poluję

dostałem maila od przedstawiciela 

modele 2014 dostępne już w sierpniu z terminem dostawy na wrzesień 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• kamilsz2020
      Przez kamilsz2020
      Witam. 
      Założyłem ten temat bo mam dylemat dotyczący wyboru roweru. Na początek :
      Ja:
      182,5 cm
      Od ziemi do krocza: 89 cm
      Długość tułowia 66 cm
      Przedramie 33 cm
      Ramię 63 cm
      Udo 62 cm
      Wysokość podłudzia 59 cm
      Wysokość mostka do ziemi 153 cm
      To obliczenia, które wykonywałem na podstawie strony competitive cyclist calculator. 
      Jestem  zielony jeśli chodzi o rowery, to co jest warte uwagi a co nie-jest dla mnie  kompletnym tabu. A więc chciałbym rower szosowy. Chce aby rower był do mnie w miarę dopasowany, był lekki, nieuciażliwy w dbaniu o niego. Mój budżet to Maks 2500 zł. Chcę aby była to nówka ze sklepu. Na razie zastanawiałem się nad 3 opcjami:
      https://trekking24.pl/pl/rowery-szosowe-2019/3328-kross-vento-20-2019-5904993388105.html
      https://trekking24.pl/pl/rowery-szosowe-2019/3327-kross-vento-30-2019-meski-5904993388051.html
      https://www.eurobike.pl/shop/1584-fu-1181464856-rower-fuji-######f-23-56cm-2018-szary.html
      Proszę o radę co do tych rowerów, który z nich będzie odpowiedni i lub proszę coś zaproponować innego.Na co warto zwrócić uwagę, co warto było by do takiego roweru dokupić na start. Dzięki z góry za pomoc. 
    • kamilsz2020
      Przez kamilsz2020
      Witam. 
      Założyłem ten temat bo mam dylemat dotyczący wyboru roweru. Na początek :
      Ja:
      182,5 cm
      Od ziemi do krocza: 89 cm
      Długość tułowia 66 cm
      Przedramie 33 cm
      Ramię 63 cm
      Udo 62 cm
      Wysokość podłudzia 59 cm
      Wysokość mostka do ziemi 153 cm
      To obliczenia, które wykonywałem na podstawie strony competitive cyclist calculator. 
      Jestem  zielony jeśli chodzi o rowery, to co jest warte uwagi a co nie-jest dla mnie  kompletnym tabu. A więc chciałbym rower szosowy. Chce aby rower był do mnie w miarę dopasowany, był lekki, nieuciażliwy w dbaniu o niego. Mój budżet to Maks 2500 zł. Chcę aby była to nówka ze sklepu. Na razie zastanawiałem się nad 3 opcjami:
      https://trekking24.pl/pl/rowery-szosowe-2019/3328-kross-vento-20-2019-5904993388105.html
      https://trekking24.pl/pl/rowery-szosowe-2019/3327-kross-vento-30-2019-meski-5904993388051.html
      https://www.eurobike.pl/shop/1584-fu-1181464856-rower-fuji-######f-23-56cm-2018-szary.html
      Proszę o radę co do tych rowerów, który z nich będzie odpowiedni i lub proszę coś zaproponować innego.Na co warto zwrócić uwagę, co warto było by do takiego roweru dokupić na start. Dzięki z góry za pomoc. 

• maciej93z
      Przez maciej93z
      Cześć, temat zapewne wałkowany nie raz, ale jak wiadomo każdy przypadek jest inny. 
      Zacznę o tego, że jeżdżę na rowerze rekreacyjnie, bardzo amatorsko od około 7 lat, rocznie średnio 2500-4000 km. Od pewnego czasu zacząłem zastanawiać się nad zakupem roweru szosowego, głównie z tego powodu, że mój stary romet rambler, ważący ok. 15 kg, trochę mnie ogranicza na długich- dla mnie, trasach (ponad 100 km ), ciężko utrzymać tym klocem średnią ok. 25 km/h. Budżet jak w temacie. 
      Skłaniam się do rowerów typu endurace, ponieważ, chcę głównie pokonywać długie dystanse. 
      Z takich, rzeczy, które musi posiadać to kompletna grupa co najmniej tiagra, stosunkowo wytrzymałe koła jak na ten przedział cenowy, z możliwością założenia w przyszłości opon 28mm, bądź szerszych.
      Z tego co udało mi się wyszukać na internetach to Canyon Endurace AL 6 wydaję się spoko opcją oraz Romet Huragan 4 z 2019, lecz już chyba ciężko z dostępnością.
      Kompletnie jestem zielony w temacie szos, dlatego też proszę o pomoc.

• szy
      Przez szy
      Hej,
      zastrzelił mnie komentarz pod postem Kielce Bike Expo na Facebooku:
      "10-te Targi Rowerowe to moje 5 w życiu i na 100% OSTATNIE na które pojechałem. Brak: Krossa, Rometa, Speca, Wheelera, Marina, Cube, Scotta, Authora, Treka, Canondala, Kellysa, Fuji i innych mówi sam za siebie...M A S A K R A. "
      Czy są jakieś powody takiej sytuacji, o których można pisać publicznie?  Dlaczego tak się dzieje - w fatalną sytuację w branży nie chce mi się wierzyć. Czy to po prostu zmierzch imprez targowych jako miejsca robienia biznesu, przy jednocześnie zbyt małej liczbie gości indywidualnych, którzy w tych czasach wszystko mogą znaleźć w Internecie? A może jednak... za rok usłyszymy o nowej imprezie targowej, na której zameldują się wszyscy?
      Cokolwiek?
      Szy.
    • mandrax2150
      Przez mandrax2150
      Witam,
      piszę do Was drodzy użytkownicy bo jestem w rozterce i potrzebuje Waszej rady i rzetelnej wiedzy, a Wiem że niektórzy z Was posiadają ja naprawdę ogromna w tych tematach. No ale do rzeczy. Chce kupić kolejny, bo to już będzie mój trzeci rower w pełni amortyzowany ale do końca nie wiem w którą stronę się skierować. Po latach jazdy na takiego typu rowerach już sprecyzowałem swoje potrzeby i wiem jak chce jeździć i do czego będzie mi ten rower służyć (głównie jako ścieżkowiec, ale na zjazdach też lubię sobie poszaleć - drop tu i tam) w głównej mierze poruszam się po Beskidzie Niskim, rzadziej po Bieszczadach czy Beskidzie Sądeckim. Więc nastawiam się na długie podjazdy i krótkie lecz dynamiczne zjazdy. 
      Wybrałem trzy rowery, które moim zdaniem spełnią moje oczekiwania sprzętowe jak i wizualne, sęk w tym, że nigdy nie miałem okazji ani testować takiego sprzętu jak i go dosiąść - czytaj przymierzyć :) więc pytanie swoje kieruję bardziej do użytkowników podobnych modeli. Jakie macie wrażenia z jazdy, czy są już jakieś wnioski, plusy bądź minusy i czy coś byście w nich zmienili, jeśli tak to dlaczego?  Ewentualnie czy macie jakieś inne typy, które Waszym zdaniem są warte uwagi.
      Typy:
      - Trek Remedy 9.7 2019 27.5"
      - Cube Stereo 140 HPC TM 27.5"
      - Canyon Spectral CF 7.0 27.5"
      Wszystkie rowery w rozmiarze M 17.5" gdyż mam 176 cm wzrostu i jakieś 80 cm w przekroku. Może dodam coś od siebie. jeździłem już na 1-zawiasie jak i na 4-zawiasowym rowerze. Ten ostatni działał o niebo lepiej. Miałem również styczność z DH (to nie dla mnie) jak i również z enduro, które mega mi się podoba. Uprawiam również sakwiarstwo - wspominam o tym gdyż mam Cuba Attention na kolach 29" i chce uprzedzić pytania czemu nie biorę czegoś na 29", otóż wydaja mi się te kola z duże w teren i jakoś mam mniejsza nad nimi kontrole - są jak dla mnie mniej zwrotne, za to na trasę idealne. 
      Napęd to kolejna sprawa. W ostatnim rowerze miałem 1x11 na korbie Saint (32T) i grajdołach od Sram (12T-42T chyba jakoś tak, nie pamiętam) - wiem tylko że napęd działał świetnie wiec również takowy chciałbym mieć w swojej kolejnej zabawce. Wiem ze to są spore pieniądze jak na rower, dlatego potrzebuje Waszej rady a dokładniej spostrzeżeń. Na co zwracać uwagę i który bajk wychodzi lepiej sprzętowo. Chciałbym się ustrzec niespodzianek jeszcze przed zakupem bo raczej prędko go nie zmienię. Nawet nie wiem czy będę chcieć zmieniać :P 
      Co do stylizacji lubię ciemne kolory i raczej malowanie stonowane, ale o tym się nie dyskutuje, każdy lubi co innego. 
      Pewnie niektórzy z Was powiedzą, Stary decyduj jak facet :p - wiem wiem, mam już swój typ ale Wasze zdanie będzie równie pomocne.
      Mam nadzieje ze Was nie zamęczyłem na śmierć - jeśli tak to przepraszam ale tez będę wdzięczny za jakieś mega cenne wskazówki. 
      Pozdrawiam