Skocz do zawartości

{przerzutki] Czy przerzutek naprawdę się nie smaruje?


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem by ktoś polecił smar do przerzutek, nawet mówią, że się nie smaruje. Czyżby? W nieczyszczonej jeszcze przerzutce na sprężynkach widzę zielony smar, jakby ŁT. Z kolei jak byłem rok temu w serwisie z innymn rowerem to serwisant był wk***iony, że mi posmarowali smarem do łożysk przerzutkę bo się zapiekla i nie chodzi.

Gdzie leży prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o to by nie smarować całej przerzutki jak popadnie. Sam używając smaru do łańcucha typu teflon dry. Daje po kropelce strzykwą co jakiś czas we wszystkie ruchome łączenia. Większej różnicy wielkiej nie widzę, tylko jak sam poruszam przerzutką to po posmarowaniu chodzi trochę lżej i nie trzaskają drobinki piasku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z 'technicznej instrukcji serwisowej' przerzutki tylnej Shimano RD-M662:

 

"W celu zapewnienia najlepszego działania przerzutki SIS okresowo należy smarować wszystkie elementy przenoszenia napędu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka to nie taki proste urządzenie jak łańcuch czy łożysko. Masz pivoty, masz łożyska w dżokejach, a to zielone to smar konserwujący sprężynę. Stal sprężynowa nierdzewna nie jest, a na pracującej sprężynie powłoka galwaniczna się nie utrzyma. A na dodatek trzeba uważać, żeby smar nie dotarł do śrub i mocowania linki, bo zacznie uciekać indeksacja.

 

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z 'technicznej instrukcji serwisowej' przerzutki tylnej Shimano RD-M662:

 

"W celu zapewnienia najlepszego działania przerzutki SIS okresowo należy smarować wszystkie elementy przenoszenia napędu."

To mówi wszystko i nic, idąc tym tropem trzebaby było posmarować np zębatki korby i kasetę a tego raczej się nie robi :)

 

 

A na dodatek trzeba uważać, żeby smar nie dotarł do śrub i mocowania linki, bo zacznie uciekać indeksacja.

Co to znaczy dokładnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]indeksacja.

Co to znaczy dokładnie?
Najogólniej mówiąc przypisanie ustawienia łańcucha do biegu w zmieniarce. Niepoprawna indeksacja objawia się np. zmianą biegów w stosunku 2:1 (dwa biegi w górę jeden w dół, żeby łańcych zechciał przeskoczyć na wyższy bieg), ghostshifting, albo pomijanie biegów gdzieś po środku kasety.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na dodatek trzeba uważać, żeby smar nie dotarł do śrub i mocowania linki, bo zacznie uciekać indeksacja.

 

Nic nie zacznie uciekać. Za indeksację odpowiada manetka ( Shimano 2:1, SRAM 1:1) a nie przerzutka. Za opisane przez ciebie objawy odpowiada złe wyregulowanie przerzutki lub zużyte/zabrudzone pancerze i linka. Nie pisz jak nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jak od oliwki w sprayu linka się zacznie wysuwać z jarzma. Czego mam nie wiedzieć? że zmiana naciągu linki powoduje rozjerzdżanie się ustawień?

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jak od oliwki w sprayu linka się zacznie wysuwać z jarzma. Czego mam nie wiedzieć? że zmiana naciągu linki powoduje rozjerzdżanie się ustawień?

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

Pancerz z jednej strony przy przerzutce zamocowany jest do w przelotce, z drugiej strony w gnieździe na korpusie przerzutki, linka przechodzi przez otwór i jest mocowana za pomocą śruby z podkładką. Gdzie tu cokolwiek może się wyślizgiwać czy wyskakiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówi wszystko i nic, idąc tym tropem trzebaby było posmarować np zębatki korby i kasetę a tego raczej się nie robi :)

 

To odpowiedź na pytanie zawarte w temacie :)

Ale masz rację, nic więcej nie mówi. Serwisy nie mają bardziej precyzyjnych instrukcji od producenta ?

Zębatki same się smarują tym co wychodzi z łańcucha, może dlatego nie robi się tego osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie robi się tego gdyż nie jest to wskazane. Smar odkładający się na elementach metalowych kontaktujących się ze sobą zbiera brud który działa jak papier ścierny - szczególnie w przypadku roweru który używany jest w warunkach polowych. Gdyby napęd pracował w środowisku zamkniętym to prawdopodobnie lepiej byłoby gdyby całość poruszała się smarowana jak to jest np w piastach wielobiegowych. Nawet wtedy jednak producenci zalecają okresowe otwieranie i czyszczenie bo  mimo wszystko do środka dostaje się brud czy woda.



*Smarowanie przerzutek* to taki sam kompromis jak smarowanie łańcucha.

Moim zdaniem i z doświadczenia wynika że jeśli rower eksploatowany jest tylko w suchych warunkach to smarowanie elementów ruchomych przerzutek nie jest potrzebne. Gorzej jeśli rower użytkowany jest w warunkach deszczowych czy w zimowej soli, gdyż oba te czynniki powodują korozję. Problem jest tej natury że "posmarowanie przerzutki" w sposób odpowiedni wymagałoby jej rozebrania na części pierwsze by smar znalazł się dokładnie tam gdzie powinien, bez nadmiaru. Tego jednak poza maniakami praktycznie nikt nie robi bo nie poskładałby sprzętu do stanu używalnego. Pozostaje używać smarów w formie płynnej które penetrują niezbędne miejsca. Nadmiar się wyciera a reszta musi zostać bo nie ma do niej dostępu (np po smarowaniu zawiasów pantografu).

Ja przy dużym serwisie dla klienta myję przerzutki specjalnym środkiem usuwając praktycnie całość brudu, potem płuczę części wodą by usunąć płyn z maszyny myjącej, przedmuchuję kompresorem by usunąć tyle ile się da. Niewielką ilość smaru/oleju daję na wszystkie zawiasy, wycieram nadmiar.  Przed zakończeniem pracy jeszcze raz wycieram to co wypłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jak od oliwki w sprayu linka się zacznie wysuwać z jarzma. Czego mam nie wiedzieć? że zmiana naciągu linki powoduje rozjerzdżanie się ustawień?

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

Zastanawia mnie, skąd bierzesz takie pokłady głupot...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

albo jak od oliwki w sprayu linka się zacznie wysuwać z jarzma

 

Tak jak od oliwki w sprayu oliwy we łbie nie przybywa tak i linka się z niczego nie wysuwa. Nie błaźnij się bardziej niż już zdążyłeś się zbłaźnić swoimi wypowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może sie nie znam ale prawdopodobnie sworznie w przerzutkach, a już tych lepszych robione są na łożyskach samosmarujących, których sie nie smaruje. Oczywiście tego nie jestem pewien. Jednak smarowanie z zewnątrz nie ma większego sensu. Jeżeli przerzutka juz by zaczęła pracować skokowo z jakichkolwiek powodów to pewnie tak ale normalnie to nie ma sensu.

 

Poza tym elementami przeniesienia napędu sa korba, kaseta i łańcuch ( no i koło tylne). Przerzutka w żadnym wypadku niczego nie przenosi a jedynie uczestniczy w pracy, bez niej można żyć, bez korby czy kasety ... już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, ale się uwzięliście na Tofika , a kolega dobrze pisze, bo pierwsze przerzutka jest częścią ruchomą, delikatną i zaciśnięcie śruby mocującą linkę nie jest tak do końca super mocne i pod wpływem drgań, wibracji może się luzować dlatego trzeba ją kontrolować, a kiedy dostanie się na nią olej to MOŻE, a nie musi spowodować, że będzie przerzutka zachowywać się dość nieprecyzyjnie.

Wystarczy pobawić się i zobaczyć ile potrzeba przesunięcia przerzutki aby zaczęła zazębiać się nie tak jak trzeba więc Panowie to nie są głupoty. Można się nie zgadzać z czyimś zdaniem, ale wyśmiewanie się no to już gruba przesada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka poluzuje się od oleju... Zaraz chyba wrzucę swojego ulubionego rowerowego facepalma.

 

Tofi, błagam, ogarnij swoje wypowiedzi, bo ciągle się błaźnisz. Namącisz, piszesz głupoty, potem uciekasz z tematu i idziesz do innego. Zawsze tak robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiciok  nie ma co się tak pienić ;)  prosta sprawa wypróbuj pociągnąć linkę nienasmarowaną i posmarowaną olejem, zobaczysz co będzie. Tylko nie rób tego w domu przy otwartym oknie ;)

Mocowanie linki w przerzutkach pozostawia duuużo do życzenia i się zastanawiam czemu nie zrobią czegoś solidniejszego, bo nawet w xtr jest to o kant ... potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz - przy dokręcaniu linki, przydają sie "drugie ręce" które to jakoś przytrzymają. Jeśli dobrze dociągniesz, to nie ma prawa się przesunąć.

 

Montowałem różne przerzutki i nawet w najtańszych przerzutkach za 14zł nic się nie luzowało, a linki zawsze smaruje olejem jak przekładam przez pancerz ;)

 

 

A do skręconej linki raczej nie powinien dostać się olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to nie powinien się dostać :) ale nawet jak się dostanie to może + różne czynniki zewnętrzne spowodować, że ta linka dostanie luzu może nikt nie pisze, że musi. A przy dokręcaniu normalna sprawa, że pomaga się drugą ręką no chyba, że ktoś ma obie lewe ;)

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...