Skocz do zawartości

[Licznik]Jaki polecicie?


ROBJUNIOR

Rekomendowane odpowiedzi

W rowerach i akcesoriach jestem kapletnie zielony wogole sie na tym nie znam wiec chcialbym uzyskac jakas porade odnosnie licznika. Mam do przeznaczenia 50-60zl i najwazniejsza rzeczą o jaką mi chodzi to jest funkcja w której po wymianie bateri mozna będzie wpisać cały przebieg, fajnie by bylo jak by był podswietlany i mial wskaznik temperatury ale bez tych dwoch ostatnich funckji mozna by sie obejsc :excl:

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak przewodowy przynajmniej zadnych problemow nie bedzie z przekazaniem danych ;)

Tylko teraz nie wiem jaki wybrac ta Sigma BC-1106 niby fajna ale z tego co czytam to dosc znacznie zaookragla dane...

Hmm nieby to taki zwykly wybor licznika a takie klopoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie może śmieszne i oczywiste pytanie. Czy przy zakupie takie liczniki za 10-20zł w ogóle można brać pod rozwagę? :P przyznam, że licznik to nie jest dla mnie artykół pierwszej potrzeby ale fajnie by było gdyby był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie kupowanie liczników firmy "krzak". Jeżeli za 10-20 zł dorwiesz jakąś Sigmę, CatEye'a, Polara, VDO, w ostateczności Trelocka, to bierz. Nawet jakiś prosty model może być niezły. Ostatnio widziałem, jak biednemu mechanikowi w rowerowym babcia dała do naprawy jakiś badziew typu "Sharp" albo coś o podobnej "renomie" wśród liczników. Zepsuł się w czasie deszczu :P Nie dało się tego wynalazku rozkręcić nawet. Obudowa była SKLEJONA. Nawet nie miał otwieranej klapki do wymiany baterii, a mimo tego przeciekał... Kosztował 30 zł w Carreffourze. IMO to drogo jak na jednorazówkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm brać pod uwage można... ale czy warto? ja kupiłem licznik za 33 zł i zaraz go oddałem... po prostu lepiej zainwestowac w cos porządnego co ci posłuży latami (bo dobre liczniki z tego co slysze to niemal niezniszczalne są:D) niz w jakis badziew który odpadnie ci za miesiąc od kiery, albo przemoknie po przejeździe przez kałuże. Aczkolwiek wszystko jest dla ludzi i możesz spróbować - nuż się okaże że akurat twój będzie dawał rade:) (ja wolalem nie ryzykowac;P) swoją drogą... na licznik wydałem dwa razy wiecej kasy niz na przerzutkę... chyba mnie poj... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie może śmieszne i oczywiste pytanie. Czy przy zakupie takie liczniki za 10-20zł w ogóle można brać pod rozwagę? :D przyznam, że licznik to nie jest dla mnie artykół pierwszej potrzeby ale fajnie by było gdyby był :D

Hmmm...ogólnie na rynku jest sporo tanich liczników które pokazują tylko podstawowe ważniejsze dane...także mozna się za takimi oglądac jeśli nie potrzebujesz jakiś wielkich bajerów. Sam posiadam licznik CATEYE za jakies 35 zł i to mi w zupełności wystarcza...jest prędkość aktualna, prędkość max., średnia, dystans wycieczki, całkowity dystans i nic więcej nie potrzeba (przynajmniej mi). Posiadam go juz ponad rok i jest z nim wszystko oki. A jeżeli chodzi o mierzenie prędkości to jest naprawdę dokładny.

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ogólnie na rynku jest sporo tanich liczników które pokazują tylko podstawowe ważniejsze dane...

to jeszcze pół biedy, gorzej jak taki licznik za 12zł ma 35 funkcji :D

w sumie to tak się tylko zapytałem, bo przeglądałem sobie Allegro i raczej mało było tam firmówek, a jak już to za jakieś 80zeta (może to i nie dużo ale na licznik szkoda by mi było, szczerze mówiąc :) )

Chyba sobie właśnie kupie coś w granicach 35zł, skoro mówicie, że można za tyle kupić porządny licznik ale z mniejszą ilścią funkcji (w sumie po co mi aktualna wilgotność powietrza na Srilance? :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ogólnie na rynku jest sporo tanich liczników które pokazują tylko podstawowe ważniejsze dane...także mozna się za takimi oglądac jeśli nie potrzebujesz jakiś wielkich bajerów. Sam posiadam licznik CATEYE za jakies 35 zł i to mi w zupełności wystarcza...jest prędkość aktualna, prędkość max., średnia, dystans wycieczki, całkowity dystans i nic więcej nie potrzeba (przynajmniej mi). Posiadam go juz ponad rok i jest z nim wszystko oki. A jeżeli chodzi o mierzenie prędkości to jest naprawdę dokładny.

Pozdro :D

 

 

Witaj GZA20!

no wlasnie wspominasz o cateye'a za 35 zl,mógłbyś mi podac konkretnie co to za model i jak go kupiłes(tzn czy na allegro,sklep,itp.).Dzieki,pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam sigme 300 :P kupiłem ją 8 lat temu do roweru komunijnego ;) wiem że to śmieszne ale ma ona aż 3 funkcje (prędkość obecna, dystans dzienny i całkowity) i kosztowała 33 zł. Przejechałem już z nią 13tys. km i 2 razy wymieniałem baterie. Niestety licznik niedługo pójdzie na emeryture bo przyciski działają coraz słabiej i nie można przełączyć funkcji bez użycia np. patyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jak widać 1200 ma więcej funkcji... oba mają funkcję pomiaru na 2rowerach/2 parach kół i jeśli masz jednego bika to zamiast 1106 śmiało możesz wziąć 906(różnica polega jedynie na tym że 906 możemy zaprogramować dla jednego roweru i jest tańsza...)

1200 jest licznikiem chyba sprzed 2lat(wiele osób sobie chwali) 1106 to jej nowa wersja... wybór należy do ciebie bo oba liczniki są "tak samo dobre"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byście powiedzieli o:

http://allegro.pl/item183126369_nowy_liczn...9_funckji_.html

planuję właśnie jego zakup, gdyż po ostatniej super-glebie zerwał mi się kabel od sigmy... zresztą i tak chciałam ja wymienić na coś co ma więcej funkcji :)

 

tak przy okazji jak już piszę to jakby ktoś był zainteresowany zakupem tej sigmy bez kabla bądź z zerwanym kablem to:

http://allegro.pl/item185175231_sigma_sport_401.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...