Skocz do zawartości

[Gdańsk] Level A6 - rozkradziono pół roweru


Rabus

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wykop.pl/ramka/1548277/prawie-ukradli-mi-rower/

01uLImq_157EjJSEXDDyOQ9szeSGPfZelZoyQgKr

-Amortyzator SR Suntour XCR LO
-Hamulce Shimano Deore BR/BL-M590
-Opony Schwalbe Smart Sam 26x2,1 x2
-Kierownica MTB-AL-102BT FOV 
-Siodełko San Marco Ponza Power (jeździłem dosyć często w dżinsach na uczelnie, niebieskie ślady na białych literkach)
-Piasty Shimano FH-RM65; Shimano HB-RM65

Gdańsk. Policja umorzyła sprawę po 2 dniach, zanim w ogóle zdążyłem przynieść papiery od roweru, zgłosiłem przez znajomą sprawę do wszystkich lombardów w Gdańsku. W sumie u sąsiada obok też buchnęli rower parę dni wcześniej, więc na mickiewicza radzę chować rowery bardzo głęboko...

Edytowane przez Rabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jednak w Polską pomysłowość nie mogę zwątpić. To musiał być ktoś z osiedla. Przecież musiał wiedzieć co stoi i gdzie. No i teraz tylko sprzęt podpuchę, jakaś kamerka,  a jak gnoja się dopadnie to samosąd, a jak ma jakieś fanty przy sobie też mu ulżyć z nimi. Jestem z Gdańska, kiedyś u mnie na dzielnicy różne kradzieże były, z tym że jak ktoś z dzielni się dowiedział kto to był to miał lipę a jak swój to lepiej żeby się nie pokazywał. Szkoda słów na taką patologię. Mendy społeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do kryptonite niech zapłacą tobie za reklame ;)

 

Wysłane z Nokii 3310

 

Oj, wysłałem ;) 

 

Patryk... Glad we could help secure your ride for the year, but so sorry they took the other parts.. -PDGuy

Ot, szukałem jakiegoś pozytywnego aspektu całej sytuacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shootee

Wybacz, ale czytam ze zrozumieniem i nic tam takiego nie ma.

Dwa nawet w linku na wykopie jest tylko o oplataniu kół ( jak mniemam dodatkowe oplataniu przodu i może też tyłu ), ale nic o zapinaniu ulocka również za tył, co jest przecież zwłaszcza przy długim ulocku podstawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shootee Wybacz, ale czytam ze zrozumieniem i nic tam takiego nie ma. Dwa nawet w linku na wykopie jest tylko o oplataniu kół ( jak mniemam dodatkowe oplataniu przodu i może też tyłu ), ale nic o zapinaniu ulocka również za tył, co jest przecież zwłaszcza przy długim ulocku podstawą.

 

 

@Rabusek: jeśli dokupisz sobie brakujące części do roweru, zapinaj na przyszłość ulocka przez tylnie koło i ramę - myśle, że powinno się tak dać (w przypadku łańcucha się da). Ale jak widać na twoim przypadku trzeba pomyśleć nad zabezpieczeniem przedniego koła...
 
@barteqck: ZAWSZE tak robie, tylko tu się po prostu nie da, bo jest za wysoko grzejnik. Zawsze zapinam o trójkąt + koło i do tego kabel przez przednie koło...

 

W każdym razie - okazało się że rower buchnięty sąsiadowi był warty bagatela 400zł, z pewnością kradnie ktoś kto się na rowerach zna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W każdym razie - okazało się że rower buchnięty sąsiadowi był warty bagatela 400zł, z pewnością kradnie ktoś kto się na rowerach zna :>

 

 

Wybacz ale jeśli ktoś łasi się na rower za 400zł to raczej nie znawca tylko typowy osiedlowy złodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Ale ulocki kryptonita polecam. Ramę nadal mam :P...

 

Gdybys ja zapial jak nalezy, czyli za rame i za kolo, to moze zniecheciloby ich do rozkradania roweru. Ludzie zapinajcie rowery jak najbardziej skutecznie. Zawsze jak sie tylko da za rame i tyne kolo. Swoja droga to dziwie sie, ze nie ucieli tej lipnej,starej rurki od kaloryfera, byloby szybciej i skuteczniej.

 

Ps. Rece ciac a nie lamac, nie odrosna i bedzie wiadomo, kto to taki :)

 

Pps. Gdzie ten rower stal przy kaloryferze? Musieli miec troszke czasu by rozmontowac wszystko, no i spokojnie sie oddalic z takimi gratami w rekach. A moze leza gdzies po sasiedzku za drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota właścieciela nie zna granic. Prędzej czy później i tak by się to stało. Będziesz miał nauczkę aby nie zostawiać roweru na klatce. "Jeśli niedoszli złodzieje roweru (bo w sumie pół roweru zostało) się ze mną skontaktują, wycofam sprawę kradzieży." Zapewne przyjdą i przeproszą. Piszesz "niedoszli" czyli kradnąc pół roweru nie jest się złodziejem ? :D Zaraz zajumam komuś samochód z przyczepą. Przyczepę odepnę i nie będę złodziejem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...