Skocz do zawartości

[rower] ZZR/Romet Huragan - pytanie o szytki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Chcialbym sie zwrocic do kolegow z prosba o drobna pomoc:)

 

Pare dni temu nabylem piekny rowerek (wg mnie, oczywiscie)  :)

ZZR huragan. Sa na nim sygnatury ZZR, ale tez naklejka rometu, znaki rometu w polaczeniu z jakimis ruskimi literami. Osprzet glownie czeski. Wg numeru seryjnego jest to rocznik 1971 - czyli rok przemianowania ZZR na ROMET, moze stad taki balagan w oznaczeniach.

 

Zabieram sie powoli za remont... planuje go przywrocic mu dawna swietnosc. Rozkrece go i dam do malowania... reszta bedzie odtluszczona, wypolerowana i nasmarowana.

 

Chcialbym zachowac wiekszosc jego czesci. Niestety, najwieksze watpliwosci budza kola...:/ jest tam obrecz na szytki. na oponie jest nietypowy wymiar... 600xcostam . tego costam nie jestem w stanie odczytac...

 

Nie wiecie moze, co by mozna bylo do tego dopasowac? chcialbym zostac przy szytkach (oczywiscie kupie najtansze;) polecacie moze jakies, ktore by pasowaly? milo by bylo, gdyby byly czarne, lub czarne z innym brzegiem (bialy, kremowy, byle nie jakis czerwony lub inny, mocny kolor)

 


 

hs59.jpg

664k.jpg

qsps.jpg

nhgs.jpg

c3qq.jpg

o16u.jpg

jy17.jpg

vqti.jpg


pozdrawiam:)

 

 

PS : kilka zdjec:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar to 600. Ta druga wartosc mi wyglada na 25 lub 9,5(pierwsze widze). Dzis takiego standardu nie dostaniesz ale najlepiej sprawdz rozmiar samych obreczy. Wtedy powinno sie cos wyjasnic.

 

 

hmmm... jak mierze srednice obreczy (od krawedzi do krawedzi), to wychodzi mi tak wlasciwie 630mm... ale na oponie jest faktycznie napisane 600. czyli w takim razie chyba powinienem kupic szytki 700? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630 to nie jest 700 bo 700 to 622 :)

630 to jest stary standard i rowniez ciezko bedzie znalezc szytke w takim rozmiarze. Moze taniej wyszla by wymiana calych kol? Poszukaj na alledrogo w kategorii zabytkowe. Tam czesto trafiaja sie czesci zzr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

630 to sa chyba 27x 1 i 1/4 - mam takiw w swoim zabytku - znalazlem obrecze alu na ebay ale niby wyslane w poniedzialek kurierem 48h a do tej pory nie ma -podobno jakies holenderskie. Opony tez sa na ebay - juz mam u siebie - czekam tez na wolnobieg i bedzie mozna skladac maszyne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na przeplecenie kola na obrecz 622... mam nadzieje, ze hamulce to obejma. gosc ze sklepu obiecal jakies weinmanny , niski profil, bez stozka. oczywiscie piasty zostaja stare:) podoba mi sie wolnobieg - na cztery zebatki:)

zastanawiam sie teraz jaki lancuch bedize OK dla czterech biegow...:/

 

 

opony dobiore, jak zobacze rame. wybralem ciemny grafit. teraz rama jest u lakiernika, a caly osprzet czeka w skrzyneczce na wypolerowanie:)

 

 

PS rmazurek - fajna ta lagonda;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam:)

rowerek wrocil z malowania. wyglada pieknie:)

zdecydowalem sie na przeplecenie kol na nowych obreczach 622 ( ale stare piasty - b. mi sie wizualnie podobaja).

 

w sumie za malowanie z piaskowaniem w warszaiwe na nowowiejskiej wyszlo niecale 200 zl...

 

mam problem : zgubili mi panowie nakretke ze sterow.. ta z samej gory... nie ma ktos moze?:) chetnie odkupie:) jeszcze tylko tej jednej czesci mi brakuje, zeby pojezdzic:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie wiem po co przeplatałeś koła, bo tamten stary rozmiar 630 to zwyczajne 27' na każdą współczesną szytkę. Sam mam takie i bezproblemowo wlazła nowa szytka z allegro. No chyba że wolisz opony albo tamte obręcze były zniszczone :)

 

600x to chyba stare szytki torowe miały. Tak czy siak, wchodzą na koła 27' tak samo jak nowe szytki tylko mają pewnie inny obwód

Edytowane przez krupson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w kilku sklepach, wszysacy twierdzili, ze nowe szytki nie podejda... stad decyzja o przepleceniu. gdybym wiedzial, ze ktos zalozyl nowe i pasowaly, to bym zaryzykowal:) stare obrecze byly bardzo ladne, proste, w dobrym stanie.

 

Ogolnie mialem sporo trudnosci. w serwisie na nowowiejskiej w warszawie panowie pogubili czesci. Oddalem do malowania rame razem z kierownica (zaklinowal sie mostek). Odebralem rame (po 3 tygodniach, a nie obiecanym tygodniu), dopiero w domu sie kapnalem, ze czegos brakuje:) Wrocilem po reszte, znalazla sie. Tydzien pozniej jak rozpakowalem woreczek ze sterami, okazalo sie, ze brakuje gornej nakretki. Niestety juz sie nie znalazla w serwisie. Kupilem caly stery na allegro (80zl). wszystko pasowalo, poza nakretka, ktorej mi brakowalo (inny gwint) .Sprzedawca wyslal mi kolejna, niby juz ta prawidlowa. Niestety rowniez sie nie nadawala (w przeciwienstwie do reszty). 

na sam koniec okazalo sie, ze serwis nie oddal mi jeszcze jednej czesci : takiej koncowki rozporowej do mostka. znowu musialem czekac tydzien na dostawe z allegro (oczywiscie musialem ja kupic razem z mostkiem, kolejne kilkadziesiat zl).

 

no nic:) rowerek gotowy, dzisiaj zrobie zdjecia i wrzuce kilka:)

 

pozdrawiam,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny, a biorąc pod uwagę to jak wyglądał przed renowacją to wygląda super :) jeszcze tylko spolerować "srebrne" części by się błyszczały i będzie robił szał. Moje gratulacje! 

 

ps jak zmieniasz biegi? 

Edytowane przez SAMAEL66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, nie obraź się że to napiszę, ale szkoda ze czarny :/  oczywiście efekt fantastyczny w porównaniu do tego co było, sam bym chętnie sobie zrobił huragana lub jaguara ale kasy brak :/ Manetek jeszcze nie ma? Stonuj ten czarny kolor ładnym chromem i będzie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostala jeszcze mase drobiazgow do przykrecenia : trzymacze na bidony, odblask, manetki (na ten moment biegi moge zmieniac tylko srubokretem;) , to troche rozjasni calosc:) tylko wszystko jest pordzewiale i wymaga czasu, a juz chcialem sie przejechac:)

 

w sumie chyba troche zaluje, ze nie pomalowalem na oryginalny niebieski:)

 

kolejny problem : po przeszczepie lancuch sie nie przyjal i przeskakuje. poszukam jakiegos starego, wyciagnietego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...