Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A6


Rekomendowane odpowiedzi

hej

dzisiaj stałem sie posiadaczem roweru Kross A6 ,kolor czarny ,bardzo ładnie sie prezentuje :( ,bede na bieżąco zdawał relacje odnosnie sprawowania sie roweru .Jak macie jakies pytanie to piszcie :mellow:

 

Dzisiaj zrobiłem jakies 30km ,jestem bardzo zadowolony,rower wytrzymał moje 117kg wagi :( ,początkowo były problemy z przerzutkami ale je wyregulowałem,hamulce tez nie były za dobrze ustawione, napęd po mojej przejażdzce jest cały zasyfiony :( ,poniewaz był pokryty jakimś bardzo lepkim olejem/smarem/ , musze cos jutro z tym zrobic bo strasznie łapie piach ... :035:

Dziwnie pracuje amortyzator ,tu na pewno pomoze regulacja ciśnienia ale kurde nie wiem czy mam spuścic powietrze czy moze trzeba bedzie dopompowac /nie mam pompki na razie/ , jak wsiadam na rower amorek dosc mocno się ugina po moim cięzarem ,przy hamowaniu bardzo mocno się ugina wydaje sie byc za miękki ale gdy jade to jakos nie czuje aby dobrze wybierał małe dziury i kamienie ,wydaje sie byc za twardy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 117 kilo axon musi być mocno pompowany, ale tak czy innaczej liści wybierać nie będzie :>

pompka raczej niezbędna,

łańcuch potraktuj szmatką zwilżoną wd40, zetrzesz wszystko czego nie powinno być na zewnątrz łańcucha,

moje pytanie, jak sprawują się korby pod twoim ciężarem ? mam na takie ochotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji tego amorka najwyższa podana waga bikera to 100 kg. i przy tej wadze zalecane jest ciśnienie 143 psi.

Łańcuch przemyć benzyną ekstrakcyjną a następnie potraktować jakimś letnim smarowidłem - następnie znowu z zewnątrz przetrzeć.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, mam podobnego axona, rocznik 2004 (konstrukcja raczej taka sama), pompuje na 7atm (ok 100psi), ważę 100kg z haczykiem :> w sezonie trochę mniej.

o ile pamiętam to w tabelce z instrukcji do amorka i tabelce ściąganej ze strony suntoura były różne wielkości optymalnego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglbym prosic o fotki?

 

fotki zrobie chyba dzisiaj ,jak wyjade gdzies w teren ,bo w domu to bedzie głupio wygladało :)

 

 

jak sprawują się korby pod twoim ciężarem ?

 

W sumie to mój pierwszy rower z korbami aluminiowymi i ciężko mi sie wypowiadac o nich bo nie bardzo wiem na co mam zwracac uwagę ,ale jeżdząc spisywały się dobrze, nie zauwazyłem aby były "miękkie" i nie mam zadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na zdjęcia bo rozglądam się za A4 (kolorem czarnym) a niestety u mnie w mieście nie mogę go nigdzie zobaczyc. Wszędzie trzeba zamawiać, wpłacać zaliczki itd. tak więc marcinSZO byłbym wdzięczny za jak najszybsze ich wstawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na jakąś dokładną relację i fotki, bo bardzo poważnie rozważam zakup A6. Tym bardziej jestem ciekaw, bo też ważę >100kg interesuje mnie jak rowerek daje radę :) Czy mógłbym spytać w jakim mieście sprzedają Kross'a A6 za 2050 zł? Bo chyba za tyle go kupiłeś...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak ja kupowałem to nie było czarnego

nie przejmuj sie ,czerwono biały tez jest bardzo fajny ,jedyne co w czerwonym mi sie nie podoba to biały amortyzator ,mogli go pomalowac na czerwono :)

 

kurde nie wiem czy macie tak samo ale ja jak kupuje cos nowego to przez kilka dni a czasami tygodni strasznie przejmuje sie najdrobniejszymi ryskami,odpryskami lakieru itp :) i wlasnie musze przetrwac ten cięzki dla mnie okres :029: ,potem bede juz mógł spokojnie uzywać roweru bez stresu ze gdzies porysowałem lakier :)

 

ps.Bede musiał podociągać szprychy i wycentrowac koło bo dostało minimalnego bicia ,ale to chyba normalne bo nowe szprychy zawsze sie troche rozciągną szczególnie jak rowerzysta wazy 117 kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda. Po tygodniu rozmyślań i poszukiwań zdecydowałem się właśnie zakupić identycznego czarnego A6 :)

Niestety najniższa cena, jaką udało mi się namierzyć w Warszawie i okolicach to 2199, ale zawsze to 200zł do przodu :)

 

Mam nadzieję, że też będę zadowolony :twisted:

 

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z krossa mam ze a2 i a4 dostepne sa w takich malowaniach

a2:

 

http://www.4lo.bydg.pl/~snuffi/a2.jpg

http://www.4lo.bydg.pl/~snuffi/a2i.jpg

 

a4:

 

http://www.4lo.bydg.pl/~snuffi/a4.jpg

http://www.4lo.bydg.pl/~snuffi/a4i.jpg

 

a juz tych co sa na stronie i w katalogu nie bedzie

za to w kwestji a6 sa trzy caly czarny, bialo- czerwony i caly czerwony (teamowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko,wpisuj sie ile chcesz :D

 

mój rower na razie stoi nieuzywany ,poniewaz złapała mnie grypa :P , z minusów roweru jakie zauwazyłem do tej pory to niestarannie wyregulowane przerzutki,nieprawidłowo ustawione klocki hamulcowe oraz krzywo zamontowana przednia przerzutka i troche za wysoko,jest to mój pierwszy "prawdziwy" rower wiec nie mam porównania jak wyglada regulacja fabryczna w rowerach innych firm ,do tego przednia linka przerzutki dochodzi do przerzutki pod kątem i delikatnie sciera mocowanie pancerza w ramie, no i wspomniane juz w temacie dotyczącym montażu Avid SD 7 luzy na piwotach ale to nie wina Krossa.

 

Te wszystkie rzeczy mnie denerwuja i musze je poprawic,ale to chyba wina tego ze chce miec wszystko IDEALNE :025:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój rower na razie stoi nieuzywany ,poniewaz złapała mnie grypa :blink: , z minusów roweru jakie zauwazyłem do tej pory to niestarannie wyregulowane przerzutki,nieprawidłowo ustawione klocki hamulcowe oraz krzywo zamontowana przednia przerzutka i troche za wysoko,jest to mój pierwszy "prawdziwy" rower wiec nie mam porównania jak wyglada regulacja fabryczna w rowerach innych firm ,do tego przednia linka przerzutki dochodzi do przerzutki pod kątem i delikatnie sciera mocowanie pancerza w ramie, no i wspomniane juz w temacie dotyczącym montażu Avid SD 7 luzy na piwotach ale to nie wina Krossa.

 

Te wszystkie rzeczy mnie denerwuja i musze je poprawic,ale to chyba wina tego ze chce miec wszystko IDEALNE :025:

 

to albo ci się trafił kiepski sklep gdzie źle to podokręcali, albo jesteś zbyt pedantyczny. :)

Ja kupiłem A4 i od wyjechania ze sklepu jeszcze nic nie regulowałem, wszystko chodzi elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...