Skocz do zawartości

[krótkofalówka]


zordiak

Rekomendowane odpowiedzi

. . . za małe odległości między nami aby korzystać z tego sprzęty. . . poza tym kochane drogi nie pozwalają na jechanie o jednej ręce przy dużych prędkościach z sztywniakiem na przedzie . . .reasumując: nie korzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie gadacie jakie trzymanie krótkofalówki w ręce?

 

ZORDIAK - polecam ci krótkofalówki firmy DORO specjalnie dla ludzi uprawiających turystykę i rowerki

maja dwa rodzaje krótkofalówek w zegarku i normalne

oba z mikrofonami na kabelku, automatyczny odbiór i nadawanie więc nie odrywasz rak od kierownicy, "nie sieją" i maja dobry zasięg.

jadac w parze swietna sprawa bo nie trzeba sie wydzierac.

kosztuja ok 250 zł nie wiem jak teraz dokładnie ale na allegro pojawiają sie za ok 180 zł kpl.

polecam świetna sprawa, miałem i planuję zakup jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad krutkofalówką oczywiście aktywowaną głosem, z chęcią bym się dowiedział jak to się sprawdza w praktyce, puki co mam inne wydatki, ale w przyszłości myślę zaopatrzyć się w taki gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górach działała bardzo dobrze, jedynie miała problemy jak byliśmy nisko a rodzice byli wysoko i na innej górze, wtedy troche przerywało - po za tym było okiej.

 

Jeśli chodzi o zagranicę to jest to dobry numer, w Polsce używalismy tylko 2 razy - podchody w lesie :( Było fajnie :(

 

Można też traktowac to jako CB jak sie jedzie w 2 samochody blisko siebie :mellow:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy ludzie gadacie jakie trzymanie krótkofalówki w ręce?

 

ZORDIAK - polecam ci krótkofalówki firmy DORO specjalnie dla ludzi uprawiających turystykę i rowerki

maja dwa rodzaje krótkofalówek w zegarku i normalne

oba z mikrofonami na kabelku, automatyczny odbiór i nadawanie więc nie odrywasz rak od kierownicy, "nie sieją" i maja dobry zasięg.

jadac w parze swietna sprawa bo nie trzeba sie wydzierac.

kosztuja ok 250 zł nie wiem jak teraz dokładnie ale na allegro pojawiają sie za ok 180 zł kpl.

polecam świetna sprawa, miałem i planuję zakup jeszcze raz

 

 

Witam

 

Sprawdzałem krótkofalówki, o których piszesz. Faktycznie fajna sprawa B) . Ciekawe tylko jak z rzeczywistym zasiegiem.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad krutkofalówką oczywiście aktywowaną głosem, z chęcią bym się dowiedział jak to się sprawdza w praktyce
Kiedyś próbowałem tego używać - na początku, jadąc powoli między domami było OK...

Ale po wyjechaniu na szosę i zwiększeniu prędkości mikrofony ciągle załączały się od pędu powietrza B)

 

Przydatne gdy jedzie większa grupa - prowadzący i zamykający peleton mogą porozumiewać się między sobą, nie ma niebezpieczeństwa zgubić jakiegoś marudera... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ostatnio na wycieczce się zgubiliśmy zdeka w lesie. Nie zjechaliśmy tam gdzie trzeba ze szlaku, a mapa pokazywała około 40% duktów. Odłączyłem się od grupy na chwile. Jak się okazało że znalazłem własciwą drogę sięgnełem po telefon i lipa zasięgu brak. Dopiero jak się wbiłem z powrotem na Rozdroże Izerskie powrócił. Brak kontaktu z grupą. Pojechali inną drogą i wkońcu się odnaleźliśmy. Chciałbym sobie kiedyś sprawdzić jak taki sprzęt działa i jak jest z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...