Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stalem sie wlasnie posiadaczem nowego Kands Maestro - czarny rama 19". Rower zamowilem z Allegro i przesylka dotarla po dwoch dniach. Jestem laikiem w sprawach rowerowych, przesiadam sie z 18 letniego starego roweru.

 

Rowerek wyglada ladnie, choc po zlozeniu wydaje sie dosc wysoki i dosc szeroka kierownica.

 

Czy jest istotne jak zamontujemy przednie kolo? Mam na mysli z ktorej strony ma byc ta wajcha zabepieczajaca? Czy nie ma to znaczenia?

 

Wyglada ze chyba bede musial wyregulowac hamulce, nie wiem czy tak ma byc ale sa ustawione dosc wasko i jakby troszke ocieraly o kolo? Ile powinno zostac miejsca od obreczy kola do klocka hamulcowego?

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge poradzic sobie z ustawieniem odpowiedniej odleglosci klocka od kola. Wg filmow na youtube podkrecam/odkrecam sruble nr 2 (rys) aby wyregulowac odbicie klocka ale nic to nie daje.

 

Oba klocki sa zbyt blisko kola i ocieraja sie. Kolo samo sie zatrzymuje po chwili bez uzycia hamulca.

 

 

 

post-176920-0-85649300-1405791064_thumb.jpg

Edytowane przez demaio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge poradzic sobie z ustawieniem odpowiedniej odleglosci klocka od kola. Wg filmow na youtube podkrecam/odkrecam sruble nr 2 (rys) aby wyregulowac odbicie klocka ale nic to nie daje.

 

Oba klocki sa zbyt blisko kola i ocieraja sie. Kolo samo sie zatrzymuje po chwili bez uzycia hamulca.

co ta fajka tak dziwnie ułożona ? linka nie jest jakoś zawinienta za amor?

edit.: przegapiłem posta kolegi u góry...dodaj zdjecie przodu roweru,cos tam jest nieźle poplątane

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka idzie za armorem do klamki. Chyba jest ok gdyz podczas naciskania hamulca oba klocki sie dociskaja do kola.

Mam zdjecia ale mam problem z zamieszczeniem tutaj, dostaje komunikat

"Możesz korzystać z 3,03 KB dostępnego limitu miejsca na załączniki (maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 3,03 KB) "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Kolo przednie zalozylem ze lapka blokujaca jest z lewej stronie roweru (po przeciwnej od lancucha).

Opona ma bieżnik z dedykowanym kierunkiem, te piramidki powinny być ostrym do przodu, załóż oponę najlepiej na nowo Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do wibracji na napędzie to:

a. Stary łańcuch rozciągnął się i "zjada" w tej chwili kasetę lub

b. Jeśli jest nowy to potrzebuje 100-200km by się ułożyć  :D"

 

Jeżdżę na co dzień na przerzutkach 3-6, również od 2 tygodni czuję te wibracje na pedałach (raz mocniej, raz słabiej, raz w ogóle), na lewym szczególnie, nieraz mam wrażenie, że mi odpada. Jednak mam przejechane niecałe 800km na kandsie, możliwe, że łańcuch się rozciągnął?

Nigdy roweru nie czyściłem ani nic z tych rzeczy. Jedynie na samym początku był w serwisie na sprawdzeniu, i później pedały wymieniałem, ponieważ było te "pykanie" słychać mimo dokręcenia ich i smarowania.

 

Przy okazji zapytam, na początku rower był mega cichy, teraz słychać jak pracuje przy pedałowaniu, efekt brudnego łańcucha?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@demaio

Zerknąłem na szybko i:

1. Pancerz przedniego hamulca jest w nieprawidłowo poprowadzony. Odepnij linkę od hamulca i poprowadź tak by był przed kierownicą a nie za amortyzatorem.

2. Koło jest założone odwrotnie, zdemontuj, odwróć o 180 stopni i ponownie zamontuj. Dźwignia szybkozamykacza może być z dowolnej strony, jednak zwyczajowo znajduje się od strony przeciwnej do napędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@demaio

Zerknąłem na szybko i:

1. Pancerz przedniego hamulca jest w nieprawidłowo poprowadzony. Odepnij linkę od hamulca i poprowadź tak by był przed kierownicą a nie za amortyzatorem.

2. Koło jest założone odwrotnie, zdemontuj, odwróć o 180 stopni i ponownie zamontuj. Dźwignia szybkozamykacza może być z dowolnej strony, jednak zwyczajowo znajduje się od strony przeciwnej do napędu.

 

Dzieki chlopaki za pomoc. Udalo mi sie wyregulowac hamulec i kolo tez odwrocilem. Gdyby nie to forum to nawet nie wiedzialbym ze zle zalozylem.

Zanim wyrusze na pierwsza jazde czy jestes jeszcze cos co powininem zrobic (oprocz regulacji przerzutek)? Nasmarowac lancuch, etc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...