Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczęśliwych użytkowników tego niewątpliwie niebanalnego roweru. Już miałem dołączyć do zacnego grona miłosników kandsa gdy niespodziewanie wpadła mi w oko pewna oferta:

http://www.mall.pl/rowery-trekkingowe/amulet-route-55?param1=51&param2=BLACK#text-box

Mam w związku z tym pytanie do tych bardziej (mniej w sumie też) obeznanych z tematem rowerowym czy warto dołozyć te parę stówek?

ps.

A tak na marginesie, czy ktoś z szanownego grona posiadaczy kands maestro mieszka może w Białym (lub okolicach ) i byłby tak uprzejmy udostępnić do małego testu swój rower ? (jak ja nie lubie kupować takich rzeczy bez przymiarki..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie .. wysłałem nawet w tej sprawie zpytanie o potwierdzenie specyfikacji ale na razie .. nie dostałem odpowiedzi ;) . Sorry za małego off'a ale pociągnę jezcze temat i spytam o ten widelec w specyfikacji : to jest z mechaniczną czy hydrauliczną blokadą .. powiem szczerze, że własnie zależało mi na hydraulicznej ze względu na wg. mnie wyczuwalną i znaczącą różnicę (próbowałem różnych ) sztywność konstrukcji całego układu (rama - widelec) po zblokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego zainteresowania tematem, aż padła im strona :)

 

Generalnie już któryś raz widzę w różnych specyfikacjach MLO przy NCX, ale wydaje mi się, że nie ma/nie było tych amorków bez oleju. Jak ktoś wie jak wyszukiwać na stronie Suntoura stare roczniki to będzie się dało to potwierdzić. Ja odkąd pozmieniali stronę już nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwszym Twoim spostrzeżeniu podejrzewam, że rower lekko u Ciebie mieć nie będzie.

Też bym tak pomyślał gdybym faktycznie rower męczył ale zaręczam, że obchodzę się z nim jak z jajkiem gdy na nim siedzę, poza szlakiem się znajdowałem może kilkukrotnie i zawsze powoli (bo jak inaczej) pokonując krótką trasę bezdrożem, na nierównościach zwalniam, krawężników albo nie atakuję wcale a jeśli już muszę to powoli. Zdziwiło mnie to właśnie biorąc pod uwagę, że jeździłem ostrożnie.

Póki co łańcuch ponownie wyczyściłem i na razie trzymam się od piachów z daleka.

 

polecam od razu zamontować koraliki.

Da się to zrobić na zamontowanych linkach? Ktoś w tym wątku wcześniej chyba pisał, że nie.

 

Zdziwiłbym się gdyby ktoś jeździł inaczej na crossie :)

Znam taką osobę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@DeadMetheny

tutaj są odpowiednie koraliki http://allegro.pl/koraliki-na-linke-clarks-przezrocz-czarne-3-szt-i4393813341.html wystarczy je naciąć z jednej strony (najlepiej żyletką) i nałożyć na linkę... ale skoro masz taką potrzebę to ewidentnie masz źle dobrany rozmiar ramy. Jeśli rama jest trafiona to nie masz prawa szorować jajcami po linkach i ramię a jesli rama jest za duża to takie rzeczy później się dzieją. Tak samo jak niemożność przeniesienia nogi nad siodełkiem tylko trzeba kombinować jej przekładanie nad górną rurą i zahaczanie o nią.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

:)

 

Decyduję się jednak na zakup łańcucha $himano HG50 (lub w ostateczności HG70, bo różnica 4 zł) i dokupieniu spinki.

Jednak mam niezły mętlik - właśnie odnośnie spinki.

Najczęściej sprzedawcy nie podają w opisach szerokości, a ilość rzędów na kasecie.

Albo mylę pojęcia, albo nie wiem - jakoś kojarzę, że polecana była spinka connex ale 7,3mm.

Znalazłem oto taką aukcję http://allegro.pl/spinka-connex-link-8speed-6-8mm-bikestacja-i4405500876.html  ale w opisie 6,8mm.

Według wikipedii to się przedstawia tak:

 

Szerokość zewnętrzna, czyli długość sworzni:

  • 5,9 - 6,2 mm dla 10-rzędowych kaset
  • 6,6 - 6,8 mm dla 9
  • 7,1 - 7,2 mm dla 8
  • 7,3 - 7,4 mm dla 7

Teraz pytanie:

Jak rozpoznać odpowiednią spinkę jeżeli sprzedawca nie poda w opisie, Czy są różne te connexy dla 8 rzędowych kaset - bo już dostaję do głowy z tym.

łańcuchy:

http://allegro.pl/lancuch-shimano-deore-hg50-bikestacja-i4405150059.html

http://allegro.pl/lancuch-shimano-deore-hg70-lx-8speed-bikestacja-i4405184015.html

 

spinka:

http://allegro.pl/spinka-connex-link-8speed-6-8mm-bikestacja-i4405500876.html

http://allegro.pl/spinka-wippermann-connex-link-6-7-8-speed-box-i4349837290.html

 

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KroQ

Odpowiedź na pytanie brzmi:

1. Nie rozpoznasz prawidłowej spinki Connexa jeśli sprzedawca to niechluj i byle jak opisuje produkt.

2. Jest jedna spinka do napędu 8, jedna do 9 i jedna do 10, mówimy nadal o produkcie Wippermana. Dla 8 ma szerokość pinu 7,3mm.

 

Warte uwagi są jeszcze łańcuchy KMC serii X, przynajmniej z tego co na forum piszą (jest w komplecie ze spinką). Zakupiłem takowy, jaki będzie w praktyce się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wielkość ramy jest dobrze dobrana to w żaden sposób takie prowadzenie linek nie wpływa na lakier, jego niszczenie i zarysowania.

Więc na razie widuję źle dobrane rozmiary ram bo albo mają koraliki (bez nich byłyby ramy poobdzierane) albo lakier jest po prostu uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

W poniedziałek zamówiłem swojego Kandsa MAESTRO 2014. Przyszedł do mnie wczoraj wieczorem i natychmiast zabrałem się do składania go.

Wiem już, że muszę wyregulować przerzutki i linki hamulcowe. Jednak zastanawia mnie  jak używa się amortyzatora (wiem kiedy można blokować skok), ale nie rozumiem jak i kiedy używać regulacji odbicia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania Kands Maestro 2013, mogę powiedzieć w końcu coś na jego temat.

Mimo iż przez ten czas przejechałem tylko ok 1000km (głównie droga do i z pracy :P )

Klocki hamulcowe są do bani. Nigdy tak nie miałem w żadnym rowerze, żeby zajechać klocki tak szybko by tył w ogóle nie hamował, a przód niewiele lepiej.

Stukanie w okolicy pedałów to norma chyba w tych modelach. Tak jak pisał jeden z kolegów wcześniej. Wystarczy mocno dokręcić pedały do korby. Po roku męczenia się z tym strzelaniem, człowiek może wreszcie się zrelaksować :)

Osłona łańcucha przeszkadzała mi przy jeździe na 3 przednim biegu. Także też chyba nie powinno tak być... dlatego osłonka leży gdzieś sobie a ja jeżdżę bez niej :P

Chwyty też do niczego się nie nadają. Także polecam wymianę.

Po 800 km poluzowała mi się śruba trzymająca tylną przerzutkę (w serwisie to wyłapali i dokręcili). Także warto czasem się przyjrzeć niektórym detalom w rowerze.

Poza tym na rowerze jeździ mi się bardzo dobrze i szybko po mieście, a że do tego właśnie ten rower zakupiłem, także jestem zadowolony... Ocena to taka czwóreczka (4/5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KroQ

Odpowiedź na pytanie brzmi:

1. Nie rozpoznasz prawidłowej spinki Connexa jeśli sprzedawca to niechluj i byle jak opisuje produkt.

2. Jest jedna spinka do napędu 8, jedna do 9 i jedna do 10, mówimy nadal o produkcie Wippermana. Dla 8 ma szerokość pinu 7,3mm.

 

Warte uwagi są jeszcze łańcuchy KMC serii X, przynajmniej z tego co na forum piszą (jest w komplecie ze spinką). Zakupiłem takowy, jaki będzie w praktyce się okaże.

 

Zamówiłem KMC X8.99 - po cenie 55zł + przesył.

Za przemówiło obecność spinki, różnica cenowa między X8.93.

Zobaczymy co to warte, kiedy przybędzie - ale od przyszłego tygodnia urlop, wyjazdy - więc chyba będzie musiał trochę poczekać...

 

Dzięki za rady.

 

Jak się spisze - to dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku męczenia się z tym strzelaniem, człowiek może wreszcie się zrelaksować :)

 

Kurcze jak bym jeździł przez rok z takim dźwiękiem to bym się mostu rzucił, serio :D

 

Osłona łańcucha przeszkadzała mi przy jeździe na 3 przednim biegu. Także też chyba nie powinno tak być

 

Nie powinno ale to kwestia regulacji przerzutki, wodzik był za mocno wychylony/nie równolegle do zębatek. To się da poprawić. Aczkolwiek osłona waży ok. 100 gram, bez niej lżej się jeździ :D

 

Po 800 km poluzowała mi się śruba trzymająca tylną przerzutkę

 

Śruba trzymająca hak przerzutki też się lubi poluzować wydając charakterystyczny dźwięk. Warto okresowo sprawdzać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba trzymająca hak przerzutki też się lubi poluzować wydając charakterystyczny dźwięk. Warto okresowo sprawdzać. :)

Sprawdzam wszystko a to pominąłem i rzeczywiście poluzowana jak diabli Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...