Skocz do zawartości

[amortyzator] SF13-Raidon LO-R 29' air


Janooch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem tego amortyzatora. Dopiero zaczynam terenowe wypady i szukam czegoś w racjonalnych cenach. przeczytałem cały internet raczej zero konkretów. Używany amortyzator na duże kolo mało dostępny jeszcze.

 

cena 659 zl

 

 

• Skok: 100/120 mm*

• Sprężyna: Powietrze

• Goleń prawa: Hydrauliczna blokada na goleni z regulacją odbicia

• Goleń lewa: Powietrze z regulacją odbicia

• Rozmiar: Nowy wzór 130mm 29' Magnesium

• Typ osi: 9 mm (46mm off-set)

• Mocowanie hamulca: Tarczowy Postmount (PM)

• Golenie: 32mm STKM brązowe wykończenie anodowane

• Korona: Nowy typ ZS AC4C

• Rura: STKM 1-1/8" A7050 1-1/8"x1-5" opcja

• Uwagi: Q.S.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad jakimś Raidonem. Warto dopłacać do x1? Bo przeglądając stronę eurobike to można dojść do wniosku, że różnica między X1 a SF13RL-R sprowadza się tylko do anody. I tu pytanie jeszcze jedno pytanie - ile ten amor ma wysokości? Według tego co podaje producent (475 -481mm) niektóre 26" są wyższe od 29" co mnie zbiło z tropu. Moja rama to peak29 a o ile pamiętam to coś tam było o zalecanej wysokości 505 - 510 mm (muszę jeszcze raz przejrzeć temat). Przemku - czy ten twój koleżka zna wagę amorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś ze stajni rock shoxa, jakoś bardziej bym jemu zaufał a opinie też nie najgorsze:

XC32 solo air:

http://allegro.pl/rock-shox-xc-32-tk-solo-air-29-100mm-nowy-i3299319753.html

Wpakowałem się w takiego RS XC 32 solo air i teraz żałuję, trzeba dokupić manetkę za ok 100wke bo inaczej nie masz blokady skoku i ciężki kloc waży po przycięciu rury 2270g, moim zdaniem kiepski wybór, nadaje się na większe dziury, mniejszych nie tłumi dobrze. Na raidonie jeździłem i różnic wielkich nie ma a tańszy. Jak nie masz kasy to raidon jak możesz mieć, dokładaj do np. first air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to raidon jak możesz mieć, dokładaj do np. first air

 

Kasa to i może jest tylko rama by mogłaby być lepsza :) Jakoś tak równoważę wydatki na rower mając na uwadze właśnie ramę. Może za rok będę budował rower od zera, teraz zbieram cenne doświadczenia. First air amortyzator pierwsza klasa, jeździłem na Author kolegi, ma wagę podobną do mojej i amortyzator działał super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę się pogubiłem w tych amorkach. Jeśli wszystkie X1 mają alu golenie to na stronie eurobike jest zły opis bo tam widnieje STKM. Dlatego jedyną różnicę widziałem w anodzie. Jeśli opis jest dobry to podana waga jest wzięta z kosmosu bo na stronie producenta to tyle waży X1 z alu goleniami, alu sterówką i osią 15mm. Przu widłach z osią 9mm to się do wagi nie przyznają a w opisach wszystkie mają stalowe golenie . Zajrzałem na ebay i tam rozrzut wagowy od 1925 do 2200. Na rowerowawaga.pl jest x1 2013 i waży 2020. Rzetelność informacji od producenta i sprzedawców zniechęca do zakupów ale napiszę jeszcze do eurobike, może odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Suntoura na 2013 rok przekazuje sprzeczne informacje, ale już X1 z 2012 były dostępne zarówno w wersji 9mm jak i 15mm.

 

I jeśli już trzeba, proponuję jednak kontakt bezpośrednio z Niemcami. Co prawda w sprawie serwisu nie są skłonni udzielać szczegółowych informacji (co w sumie rozumiem, koszt nowego tłumika jest wyższy niż oleju do niego i pieniądze trafiają do nich),  ale wszystkie moje kontakty z Eurobike uświadomiły mnie, a następnie utwierdziły w opinii, że średnio ogarnięty w temacie sprzętu człowiek wie więcej o oferowanych przez nich produktach niż ich pracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość tego widelca faktycznie wynosi 481 mm,  jest to mierzone od środka osi piasty do początku korony, ale bez korony.
Dodatkowo dochodzą 3 cm wysokość korony.
Czyli od środka osi piasty do końca korony (miejsce nabicia dolnej miski sterowej) jest 511 mm.

 

Tak mi odpisali. Myślałem, że umieściłem to na forum ale tylko myślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...