Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

rasy przeważnie asfaltowe czasami ścieżki leśne. waga 80kg

 

 

witam

 

@@santaclaus1, ważysz 80 kg + waga roweru Evado 3.0 14,31 kg  = 94,31, czyli pozostaje Ci 5,69 kg na akcesoria oraz bagaż

Kross ma 100 kg DMC, według mnie Kross odpada właśnie z tego względu

co do herculesa sam zastanawiałem się nad nim, ale nie mogłem się doprosić o podanie jakie są „limity” wagowe na rowery herculesa

w książce GW oraz obsługi jest to nie jasno napisane:

 

kartagw.jpg

 

 

a od dystrybutora nie mogłem się doprosić angielskiej ver. instrukcji wiec wybór porzuciłem

 

jakbyś miał 150 zł więcej to idzie kupić Vipera GTS za 1950 (Laks.pl, oraz Rowerzysta.pl - tutaj pytaj się o rower bez gratisów)

 

 

 

 

czy mierzyłeś się do któregoś z ww rowerów? 

Edytowane przez Kluska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mierzyłeś się do któregoś z ww rowerów? 

 

niestety mój budżet i tak jest mocno naciągnięty więc niestety kwota mnie ograniczna do czegoś do 1800zł. Nie przymierzałem się, byłem po drodze w sklepie rowerowym w WWA na Nowowiejskiej  i akurat te dwa modele mi zaproponowano. Co prawda nie znam się zbyt dobrze na osprzęcie ale wydały mi sie w porządku jak na te kwoty. w przyszłym tygodniu jakoś będę się wybierał i przymierzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zastanawiam się nad tym

 

http://allegro.pl/rower-scott-sportster-45-2012-okazja-rama-m-i3353207784.html

 

Czy na 175 cm nie będzie za mały (82 noga, 78 do skarbów)?

Posiadam ten model Scotta (P 50) z roku 2010 i mogę powiedzieć, że to naprawdę świetna maszyna w tej cenie. Zrobiłem nią 5kkm i ciężko mi znaleźć jakąś wadę. Może jedynie co opony (po sezonie były do wymiany) oraz typowo turystyczna korba z przodu. Może w przyszłym sezonie go doinwestuje w jeden blat z przodu (45z Shimano Alfine). Co rozmiaru to najlepiej przymierzyć gdzieś w sklepie podobny (nawet z innym osprzętem). Oczywiście można kupić w tej cenie Kands'a czy Lazzaro, ale należy pamiętać, że rower to nie tylko przerzutka z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten model Scotta (P 50) z roku 2010 i mogę powiedzieć, że to naprawdę świetna maszyna w tej cenie. Zrobiłem nią 5kkm i ciężko mi znaleźć jakąś wadę. Może jedynie co opony (po sezonie były do wymiany) oraz typowo turystyczna korba z przodu. Może w przyszłym sezonie go doinwestuje w jeden blat z przodu (45z Shimano Alfine). Co rozmiaru to najlepiej przymierzyć gdzieś w sklepie podobny (nawet z innym osprzętem). Oczywiście można kupić w tej cenie Kands'a czy Lazzaro, ale należy pamiętać, że rower to nie tylko przerzutka z tyłu :)

 

 

Co oznacza typowo turystyczna korba z przodu i jeden blat z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten model Scotta (P 50) z roku 2010 i mogę powiedzieć, że to naprawdę świetna maszyna w tej cenie. Zrobiłem nią 5kkm i ciężko mi znaleźć jakąś wadę. Może jedynie co opony (po sezonie były do wymiany) oraz typowo turystyczna korba z przodu. Może w przyszłym sezonie go doinwestuje w jeden blat z przodu (45z Shimano Alfine). Co rozmiaru to najlepiej przymierzyć gdzieś w sklepie podobny (nawet z innym osprzętem). Oczywiście można kupić w tej cenie Kands'a czy Lazzaro, ale należy pamiętać, że rower to nie tylko przerzutka z tyłu :)

Dzięki za info, mi się naprawdę podobał - ale dałem za małą kwotę i nie udało się wygrać.

Szukam czegoś innego, ale jestem już trochę zniechęcony czekaniem i chyba wezmę kandsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobał Ci się Cube Ltd, tylko nie pasował ci amortyzator, to rzuć okiem na Cube Aim. Osprzęt podobny, amortyzator z blokada, można w sklepie za mniej niż 1700zl kupić (za mojego dałem 1650).

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co oznacza typowo turystyczna korba z przodu i jeden blat z przodu?

 

 

To znaczy, że jak się zabrudzi to lekko trzeszczy i trzeba dbać. Niska połka po prostu :) a jeden blat to jedna zebatka. Tak mam, że rzadko używam przelozenia z przodu. 

 

*sory za ortografię, pisane z kom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wtrącę do tematu, ale szukam jakiegoś roweru dla siebie, wzrost to ok 182cm (nie wiem ile dokładnie mam) i waga, tutaj jest zło bo aż ok 140kg (ok czyli 143). Szukam roweru crossowego aby schudnąć, nie będę jeździł bo jakiś trudnych terenach, głównie droga utwardzona, od czasu do czasu przejadę boczną drogą, Myślałem o Lazaro Integral V3 bo ma dobry osprzęt, przystępną cenę i dobre opinie. Wiem, że moja waga jest duża i dlatego waham się nad wyborem tego roweru. Myślałem o Unibike Crossfire, ale jego cena jest wyższa o jakieś 400-500zł, przy czym ma porównywalny osprzęt, a chodząc po sklepach sprzedawcy mówią, że w tym rowerach (tych czyli tych budżetowych) to rama w większości to jedno i to samo, więc co poradzicie mi zrobić w tej sytuacji ?

Dodam, że budżet to tak max 1300zł, Lazaro jest za 1100zł co jest dla mnie jeszcze większym + ;)

Edytowane przez CokupicCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i waga, tutaj jest zło bo aż ok 140kg (ok czyli 143).

Przy tej wadze to praktycznie obojętnie co kupisz, byle by były hamulce tarczowe. Obojętnie, ponieważ niezależnie od teg jak mocny by był rower to i tak go zajedziesz. Zastanów się czy kondycja pozwala ci wsiąść na męską ramę, czy nie lepiej by było na początek kupić damki, a dopiero jak się rozwinie cykloza i stracisz 30 kg poszukać czegoś co Ci pasuje.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie starego Scotta męskiego i nie narzekam jakoś, czasami gdy wsiadłem przejechać się siostry damką, czułem się fatalnie, nie mogłem się rozpędzić, po prostu nie pasuje mi taki rower.

Dlaczego uważasz, że go zajeżdżę ?

Z miejsca planuję zmienić siodełko, chwyty, może klocki na lepsze i myślę o piaście na łożyskach maszynowych.

Dodam, że dbam o sprzet, na pewno nie będę się rozpędzał na korbach, żeby po prostu ich nie uszkodzić, ewentualnie po rozpędzeniu, żeby siła była mniejsza.

Ale co jeżeli nie będę jeździł po dziurach, lasach, korzeniach tylko lekkie ścieżki, asfalt to nic złego nie powinno się z nim dziać ?

Edytowane przez CokupicCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa robi swoje, a większość sprzętu rowerowego ma ograniczenia producenta na 90-110 kg max, czy też np. opony 140 kg (70 kg na oponę, przy max ciśnieniu). Z reguły przy twojej masie mogą sie pojawiać ograniczenia ruchowe, a damka mna niższy przekrok, ale jak piszesz że ne masz z tym problemu to dobrze - zamknięty czworobok jest mocniejszy. Co do rozpędzania, to raczej kwestia dobranych przełożeń a nie samego rozkładu rur. Tak trochę nie w temacie, ale jak często korzystasz z roweru?

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam Scotta to codziennie, gdy go kupiłem (jest stary, czasy Shimano Exage, ale wszystko jest w bardzo dobrym stanie technicznym, łącznie z przerzutkami i suportem) musiałem trochę przy nim pogrzebać, potem choroba, po chorobie pewne problemy z rowerem i od kiedy go mam gotowego do jazdy zrobiłem ok 120km i ciągle rośnie ;)

Rozglądam się za nowym rowerem ponieważ nie chcę kupować używki - często są to zjeżdżone rowery, niby mam pojęcie techniczne, ale jednak jest strach a jak z roweru zrobi się skarbonka to wyjdzie z tego nowy dobry rower ...

 

 

Czyli co, jeżeli kupię Lazaro Integral i będę jeździł nim z głową to powinno być ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie roweru czy opyla mi sie kupic takie cos:

 

 

Rama: Cocaine dirtparade 2007 16cali biała
amortyzator: MZ BOMBER JuniorT 2006 (zaraz po zimie, zalany nowym olejem, wymienione uszczelki na oryginalne)
obręcze: Alexrims DM24 26cali
opony: CST MTB
Przerzutki: przód-brak; tył-shimano deore
hamulce: przód, tył- avid elixir3 (hydrauliczne)
tarcze 160mm
korba: truvativ
kierownica: Fatboy funn 810mm

 

 

Cena to 1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch brałbym tańszy/ładniejszy. Osprzęt porównywalny, romet ma lepsza tylnią przerzutkę, i przednią  podstawową Turney zamiast Altusa. Zawsze też możesz myśleć o Kandsie albo lazaro bo taniej a osprzętowo lepiej. Rama po oględzinach w sklepie nie wyglądała mniej solidnie od stojącego obok Herculesa, lakier jedynie ma mnie wrażenia nie zrobił a i jakoś na tym forum nie znalazłem informacji o zawodności tych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...