Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2021 o 14:46, jolley napisał:

Mam 175cm i myślałem nad 17" chociaż kiedy dzwoniłem mówili że 19" będzie ok. 

Zależy mi na bardziej wyprostowanej niż leżącej pozycji 😅  

Jaka długość nóg i jak długie masz ręce ?

Wbrew pozorom innym mostkiem aż tak wiele się zyskać nie da - no chyba że regulowanym i na maksa "wypionowanym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 17" byłoby ok. Aczkolwiek rura jest tylko 3cm krótsza - 58cm.

A co sądzić o tym orkanie 5.0 z 2015r,wklejony powyżej? Jeżdżony prawie wcale, osprzęt ma dosyć dobry już. Cena trochę z czapy jak za 6 letni rower, ale może faktycznie lepiej pójść w to niż integrala/Spartacusa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartacusa odpuściłeś? Mnie osobiście strasznie odstrasza NEX...

 

21 godzin temu, Pablo59 napisał:

Wbrew pozorom innym mostkiem aż tak wiele się zyskać nie da

Sporo, bo można założyć 50 mm 35°, ale fakt, tutaj patrząc po zdjęciach i tak jest założony bardzo krótki jak na crossa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

quantum integral jest już dostępny za 2499. Czy opłaca się go kupić? Widzę, że zdrożał o 450zl vs wersja 2020, żadnych zmian osprzętu nie widzę poza obręczami i oponami.

Zależy mi na nowym rowerze do max tej kwoty. Przeznaczenie głównie na asfalty, polne drogi i płaskie lasy.

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-męski-v4-2021_pid=356

 

Edytowane przez stapler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem się do Orkana 5.0 (2014) z poprzedniej strony. Rama 19" na styk z nabiałem, komfortowa, wyprostowana pozycja. Z moich obserwacji dziwne jest to, że rower zdaniem właściciela ma minimalny, kosmetyczny przelot, jednak siodełko wytarte napisy, chwyty też powycierane. Luzów żadnych nie "wyczułem", przerzutki działają responsywnie. Bije przednia tarcza, która podobno była już wymieniana na gwarancji. Wkład suportu równiez się rozsypał bardzo wcześnie z tego co powiedział.
Z ceny zbytnio nie chce schodzić właściciel. Może 1800 do ugrania.
Spartacusa odpuszczam, bo dopiero teraz zauważyłem, że nie ma blokady skoku amorka, a jest to dla mnie warunek.
Integral raczej też odpada przez długą ramę.

Myślę wrócić jednak do poniższego Krossa Evado 4.0. Równiez dobry osprzęt jak w orkanie, przebieg niby też nieduży.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kross-evado-4-sprzedam-CID767-IDJjmqN.html

Ogólnie nie ma się czego złapać. Nowych brakuje, używki również schodzą na pniu, albo są na drugim końcu polski :whistling:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie jeszcze na poniższego Cube
Niestety sprzedawca nie wie co to za model itp

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-meski-cube-CID767-IDJkGFR.html

ps. Zastanawiam się grubo, czy potrzebny mi w ogóle rower z uginaczem. Zamiast patrzeć na kilkuletnie Orkany, czy nowego Quantum'a to wziąc  Lazaro aero v2 i spokój. 99% jazdy u mnie to właściwie asfaltowe ścieżki rowerowe.

ps.2 Mam rozterki jak nastolatka, jakby co najmniej od tego zależało moje życie. Wybaczcie :wallbash::icon_mrgreen:

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jolley napisał:

Zerknijcie jeszcze na poniższego Cube
Niestety sprzedawca nie wie co to za model itp

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-meski-cube-CID767-IDJkGFR.html

ps. Zastanawiam się grubo, czy potrzebny mi w ogóle rower z uginaczem. Zamiast patrzeć na kilkuletnie Orkany, czy nowego Quantum'a to wziąc  Lazaro aero v2 i spokój. 99% jazdy u mnie to właściwie asfaltowe ścieżki rowerowe.

ps.2 Mam rozterki jak nastolatka, jakby co najmniej od tego zależało moje życie. Wybaczcie :wallbash::icon_mrgreen:

Cube - rama 52, nie dla ciebie :). Na 99% ścieżek uginacz nie jest potrzebny, może sie przydać możliwość założenia nieco grubszych opon.

Z tanich fitnessow jeszcze byl w miarę przyzwoity Romet Mistral Urban/City, ale teraz widzę tylko duże ramy zostały.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakupione. W prawdzie zrobiłem wczoraj wieczorem zakup z odbiorem osobistym Quantum (mam jakieś 60km) ale w sklepie w mieście mieli 1 szt Lazaro Aero v2 na acerze i go wziąłem. Rama i pozycja spasowała mi szybko. Zobaczymy jak się będzie spisywał sztywny widelec no i brak hydrauliki. Dobry wybór?

Mam nadzieję że nie będę żałował porzucenie Quantum'a :D

Dzięki za podpowiedzi! :)

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 06:55, Casian napisał:

witam, rower crossowy budżet max 2000 zł. 
Moje wymiary przekrok 77 cm, wzrost 182 waga 130 kg. Rower ma służyć w 95 % do jazdy po asfalcie z synem. Wstępnie rozeznałem się że rama powinna być 19 cali. 
Z tego co przeczytałem w temacie ostatnio polecany był Lazaro, ale na ten moment niedostępny :( Podobno nowe modele maja pojawić się marzec/kwiecień. 
Możecie podsunąć pomysł jakiej firmy rower szukać ? 
Podobał mi się Unibike, Lazaro, Spartacus, Vellberg. 
Z góry dzięki za pomoc. 

 

W dniu 11.03.2021 o 10:14, Pablo59 napisał:

Ale 19" rama do przekroku 77  za duża będzie - chociaż podejrzewam bardziej niedokładny pomiar (albo rzeczywiście przy 182 wzrostu należysz do "krótkonogich" )

 

W dniu 11.03.2021 o 10:20, keltu napisał:

Też mi się nie chce wierzyć w przekrok 77cm. przy wzroście 182cm. coś źle zmierzone.

Witam
Faktycznie źle był wymiar przekroku wykonany. Okazuje się że w rzeczywistości mam 82 cm. 
Z tego co zdążyłem przeczytać na forum to rowery Lazaro są na tą chwile niedostępne, na stronie producenta Vellberg informacją że rowerów brak.
Na stronie infinitibike.pl jest dostępny SPARTACUS GranTurismo MEN za 1899 zł, Spartacus CROSS 3.0 za 1559 zł. Unibike Prime GTS można kupić za kwotę 1679 zł. 

Jak myślicie w co warto brnąc w tym budżecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablo59 napisał:

To co kolega wyżej przećwiczył - lazaro aero - wprawdzie tylko acera, ale do jazdy z synem da radę .

Kolega waży 130 kg, warto wybrać coś z mocniejszymi kolami, żeby nie prostować ich po każdym krawężniku. Może coś z Unibike, ktoś ich chwalił za porządne koła, przynajmniej modele z poprzednich lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...