Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna uwaga - kilka razy przewinęła się marka Lazarro . Warto przeczytać ten temat

https://www.forumrowerowe.org/topic/255129-bębenek-zużycie-ząbków-wewnątrz/

Ktoś po 3 miesiącach jazdy zajechał bębenek . Niestety niska cena nie bierze się z niczego . Oszczędzają na częściach których ,,nie widać " Czyli ja bym tego nie kupił .

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tylko . Jeśli jednak chcesz typowego crossa , czyli rower z amortyzatorem ( godząc się na to że będzie cięższy , wolniejszy ale za wygodniejszy od fitnesa ) to teoretycznie oferta jest bogata . Romet z pierwszego postu jest ok , poza tym warto przejrzeć ofertę firm Krossa , Unibike , Kellys .  A co do Riversida i Marina to rowery tych firm mają dobre opinie . Zachęcam też do wizyt w sklepach stacjonarnych . Dopasowanie rozmiaru , wygodna pozycja jest dużo ważniejsza w jeździe niż klasa przerzutek .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 15:52, Kadrine napisał:

chcialabym rower na asfalt tylko

Dalej obstaję przy rowerze bez uginacza, bo jaki by nie był to coś zawsze przy nim trzeba zrobić. Jeżeli nie podoba się Lazaro to może faktycznie coś z Marin.

A jeżeli już konieczny jest ten uginacz tylko na asfalty to Riverside 900 jest bardzo fajną propozycją.

21 minut temu, WaGiant napisał:

Ktoś po 3 miesiącach jazdy zajechał bębenek . Niestety niska cena nie bierze się z niczego . Oszczędzają na częściach których ,,nie widać " Czyli ja bym tego nie kupił .

  Od autora tamtego tematu:

3 godziny temu, pablo945 napisał:

Panowie, nastąpił nieoczekiwany zwrot wydarzeń, zadzwoniłem do lazaro i powiedzieli że to usterka fabryczna, w chwili obecnej jestem 5 osobą która w tym roku im to zgłosiła, wysłali do mnie kuriera, po całe koło, mają wymienić bodajże piastę z bębenkiem natomiast jeśli chodzi o ten zapis w karcie gwarancji to powiedzieli że rower nadal jest na gwarancji.

więc ja nie wysuwałbym pochopnych wniosków. Nie mówię, że nie oszczędzają, ale nie oni jedyni i nie tylko z ich rowerami są problemy 😀. Tak na marginesie - firma Marin też ostatnio miała jakąś wpadkę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Crossa do jazdy po mieście i okolicach. Waga 100, wzrost 193. 

 

na razie dumam nad kands STV 700 lub 900 albo storm cross areo 1.0

 

Chyba, że polecieć coś innego, jestem zielony w te klocki, a po godzinach buszowania na forum mam jeden wielki mętlik. Z góry dziękuję.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Habete napisał:

A jeżeli myślisz o tym konkretnym sklepie to wg danych na stronie nie mają XL` ki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje nowego roweru trekkingowego. Aktualnie jeżdżę jakąś starą baracuda, większość asfalt ale trochę szutru z kamieniami się trafia. Rower nie do zajechania. Nawet myślałem żeby kupić drugi taki. Ale może czas na coś nowego. Pytanie czy taki Kross Track 2 będzie równie niezawodny?

RAMA

  • Rama: ALUMINIUM
  • Rozmiary: M, L
  • Widelec: SF14-M3010

KOŁA

  • Rozmiar koła: 28”
  • Opony: Rubena V84 Gripper
  • Obręcze: Kross (Aluminium, podwójna ścianka)
  • Przednia piasta: DH-C3000-3N-NT
  • Tylna piasta: GL-B01R

NAPĘD

  • Tylna przerzutka: Acera RD-M360-L
  • Przednia przerzutka: Shimano Tourney FD-TX51
  • Manetki: Shimano ST-EF500
  • Korbowód: SR CW10-XR178N-PB 48/38/28T
  • Kaseta: FP-B902/2N

HAMULCE

  • Hamulce: Kross V-brake

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, szukam roweru crossowego do kwoty 2000 zł 

znalazłem kilka propozycji: 

-kelyys cliff 10 

-kands crs1200 

unibike prime GTS 

odradzono mi w sklepie Krossa evado 2.0 i rometa orkana 1m lub 2m 

Proszę o jakaś poradę bo niedługo wiosna i fajnie byłoby już coś kupić a wybór jest ciężki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.10.2013 o 15:01, Piehursson napisał:

@@Drakmor,

Waga Maestro w rzeczywistości nie ma wiele wspólnego z 13,6 podawanym w opisie. Takie jest przynajmniej moje subiektywne odczucie jeśli chodzi o rozmiar 19". Na moje oko bliżej mu 14.5-15 kg. Niestety nie mam wagi bagażowej żeby to potwierdzić. Ktoś jednak rozbierał na części pierwsze Lazaro Integrala V3 i po zważeniu wszystkiego wyszło mu właśnie ~14.5 kg. Poza tym jak już wyżej wspomniano często waga katalogowa podawana jest dla najmniejszego rozmiaru i w dodatku bez pedałów a te też czasami mogą swoje ważyć.

Jeśli chodzi o Twoją wagę to nie ma ona nic do rzeczy. Ważniejszym czynnikiem - jeśli patrzeć poprzez pryzmat poruszonej przez Ciebie kwestii - jest Twój wzrost. Ale o tym przekonać możesz się tylko wsiadając na rower i robiąc nim przejażdżkę ale nie w koło komina bo na tej podstawie też nie można jakichś sensowniejszych wniosków wysnuć.

 

Jeśli chodzi o wypowiedź kolegi @@brazylijczyk, to nie ma sensu nawet tego komentować bo w całym wpisie bzdura goni bzdurę.

A jeśli już kolega @@Rades, przywołuje jako przykład mój rower to pragnę nadmienić, że zdjęcia w profilu są już zdezaktualizowane i wygląd znowu dość mocno ewoluował ;)

 

Reasumując de gustibus non est disputandum. Jedynym sensownym wyznacznikiem jak wspominają koledzy jest porównanie osprzętu i relacji ww. do ceny.

Jeśli chodzi o Evado 3.0 to ten rower na tym osprzęcie wyjściowo powinien kosztować mniej niż 1500 zł więc nawet cena po obniżce nie jest żadną okazją.

Mam bardzo podobne odczucia co kolega - waga 13, 6 to jakaś ściema. Maestro to w użytkowaniu jeden z cieższych zestawów na jakich miałem okazję jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rozglądam się za rowerem UŻYWANYM.Konkretnie chodzi o crossówke. Mój wzrost to 190cm,waga 90kg.Jeździł będę raczej po drogach asfaltowych,trasy do 60km.W oko wpadły mi te 2,proszę o opinię który najlepiej wybrać lub ewentualnie inne propozycje w tej cenie.Poniżej linki rowerów które mam na oku.Pozdrawiam.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-kettler-light-rider-60-cm-23-5-28-deore-3x8-CID767-IDNm6mG.html

 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-romet-arkus-safari-disc-CID767-IDOovyp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla upewnienia się,

Wzrost 190cm, waga 82kg, przekrok 89

1) Spartacus CROSS 3.1 rama 21 (tutaj tarcze) https://allegro.pl/oferta/rower-28-spartacus-cross-3-1-disc-acera-hydraulika-9733245850
2) Spartacus CROSS 3.0 rama 21 https://allegro.pl/oferta/rower-28-spartacus-cross-3-0-shimano-acera-nowosc-11913477970
3) Lazaro ELITARY Alivio V3 / 21 https://allegro.pl/oferta/wypasiony-cross-28-lazaro-elitary-v3-alivio-meski-11813148963?fromVariant=11812861165

Który wybrać? Ogólnie jestem bardzo za opcją 1(raczej bym tego chciał wziąć), podoba mi się styl ramy, hamulce tarczowe chyba na plus(?) no i kolorki granatowe też na plus :) Hydraulika powinna być chyba ok?

Jazda raczej tylko weekendowo, ale tylko w okolicy miasta czyli ok 30-40km. Czasem gdzieś w mieście podjechać z punktu A do B - miasto Kraków
Za tydzien/dwa planuje zakup

Edytowane przez mariusz00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praniu się okaże. Nie widzę potrzeby wyrzucania kasy z góry na bezużyteczne dodatki. Nie będziesz jeździł w deszcz - nie potrzebujesz błotników, nie będziesz jeździł wieczorem - nie potrzebujesz oświetlenia. Bez nawigacji - zaoszczędzisz na uchwycie do telefonu. Dętka lub express zestaw do naprawy, łyżki do opon, minipompka, torebka podsiodlowa lub na rame, gdzie to wszystko wejdzie plus banan\kanapka i telefon. Uchwyt na bidon - tak. Zabezpeczenie - jak zamierzasz zostawiać rower.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...