Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wielkie!
Integral V2 19" zamowiony :D

Przegadalem z dziewczyna i w sumie jest ten sam model integrala tylko w wersji damskiej (w ladnej niebieskiej kolorystyce, ktora jej sie podoba), co prawda 17" niedostepna, ale 19" sa. Dziewczyna ma krok 80 przy wzroscie 164, biorac pod uwage informacje producenta na stronie, ze rozmiary kobiece maja wieksza tolerancje i ze w przypadku bycia "na pograniczu" to roznicy wielkiej nie bedzie, zastanawiamy sie po prostu nad 19stką. Jednocześnie jednak dziewczyna wspominala ze wolalaby bardziej wyprostowaną sylwetkę a wiem ze to wplynie na pochylenie, pytanie jak bardzo?
Zastanawiam sie tez jak ten model wypada w zestawieniu z Riversidem 500, duzo lepszy? Czy moze warto popytac o dostepnosc tego Riverside'a?
Może istnieją jeszcze jakieś inne modele o których Wam wiadomo, na które warto spojrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 15 lat, 185 cm wzrostu, 90 cm do kroku i ważę ok. 65 kg. Chciałbym kupić crossa do jeżdżenia głównie po asfalcie i czasami szutrze. Zależy mi na tym, żeby dobrze się jeździło po górkach. 

Czy ten model byłby dla mnie dobry? Najlepiej było by, gdyby był na mnie dobry jeszcze przez kilka lat, bo nie zapowiada się na to, żebym przestał rosnąć. ;)

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v3_pid=246

Będę bardzo wdzięczny za rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

byliśmy w Decathlonie i niestety nie przemówił do nas ten rower Riverside, prezentował się ogólnie ok, ale mężowi nie pasował osprzęt. Czekamy na koniec lipca - mam nadzieję, że nie przełożą znów premiery w Lazaro.😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, remover napisał:

Był by dobry, jak najbardziej. Szczególnie gdyby był dostępny w sprzedaży. W rozmiarze 21'', który był by dla ciebie odpowiedni, nie ma ani V1, ani V2, ani V3.

 

PS. Polecam lekturę ostatnich stron wątku.

A ten? https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-28-lazaro-integral-v1-alu-amor-2-x-altus-promocja-hit-CID767-IDEuIQJ.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję roweru dla dziewczyny, 160cm wzrostu, 75cm krok, 54kg wagi. Jeździmy głownie w mieście, trochę w lasach/parkach, a budżet, to +/- 1500zł. Prześledziłem ten wątek i na podstawie jego i własnego researchu stworzyłem wstępną listę propozycji.

Jeśli chodzi o rozmiar, to, nie mierząc jeszcze rowerów wg mnie rama 17" i koła 28 będą najbardziej odpowiednie, czy mam rację?

Generalnie wydaje się, że stosunek cena/osprzęt jest wyróżniający dla Lazaro, ale jest problem z dostępnością, znalazłem jedynie Integrala v1 (v2 i v3 brak, patrzyłem też X-force v3 i Aero v2, ich też nie ma). Czy różnica będzie zauważalna? Osobiście mam słabość do Unibike'ów, ale dostępność Flasha i Prime'a jest zerowa, choć mają się pojawić w drugiej połowie lipca, poza tym ten osprzęt nie jest już na pozór tak ciekawy jak w Lazaro. Znalazłem też rowery marki Sign, czy to marka godna polecenia? Widziałem też wielokrotnie pojawiający się Riverside 500. Co wyróżnia ten rower? Jak ma się w nim osprzęt porównując do Shimano? Czy jest to klasa Acera/Altusa? Pod uwagę biorę jeszcze rowery TRAVELER CANBERRA i KANDS Crossline 1100, głównie dlatego, że są dostępne :) 

 

Poniżej wysyłam linki z "okazami", które są dostępne i niżej włączając w to te, których nie ma aktualnie na stanie. Prosiłbym o wskazanie rowerów z listy pierwszej i całościowo, jeśli uważacie, że warto poczekać te kilka tygodni, żeby później nie żałować. Dzięki!

Rower SIGN CROSS OE8.24 Damski - SIGN CYCLE (sign-cycle.com)

LAZARO INTEGRAL V1 DAMSKI 2021 (lazaro-bike.pl)

KANDS CROSSLINE 1100 DAMSKI (lazaro-bike.pl)

ROWER TRAVELER KANDS CROSS CANBERRA VX _ALTUS/28 TravelerBIKE_F.H.U.Tomkari

SPARTACUS CROSS 3.0 lady (infinitibike.pl)

KANDS STV 900 DAMSKI 2021 (lazaro-bike.pl)

ROWER TREKKINGOWY RIVERSIDE 500 Riverside | Decathlon

 

Rowery aktualnie niedostępne:

LAZARO INTEGRAL V3 DAMSKI 2021 (lazaro-bike.pl)

LAZARO AERO V2 DAM 2021 (lazaro-bike.pl)

UNIBIKE 2021 - NAJLEPSZE ROWERY FLASH LDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty zamierzasz wykorzystywać tą uniwersalność na rowerze crossowym jeżdżąc po miastu i parkam? Masz jakąś pionową ścianę do wjazdu?

A generalnie ten Sign też jakiś noname, ale wygląda biedno jak na 1800 w porównaniu z Lazaro-kands-spartacus. Ale w tym roku jak duzo się przebiera w ofertach to zostajesz bez roweru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dołącze do tematu, szukam roweru max do 1500zł. Mam 176cm wzrostu i ważę jakieś 100kg(wprowadzam więcej ruchu 😜) więc potrzebny mocny rower. Celuje raczej w croosa, dojazdy do pracy w mieście jakieś 7km dziennie. Mam też fajna trasę leśna jakieś 20km, część utwardzona, trochę piasku i kilka fajnych górek, ale to raczej na weekendowe wypady. 

Po przejrzeniu tematu wytypowalem:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v2-m%C4%99ski-2021_pid=351

https://vellberg.pl/explorer-3-2/

http://kands.pl/portfolio_page/28-kands-stv-900-meski/

Jedynie Kands jest dostępny. Najbardziej do gustu przypadł mi explorer.czy rama 19" nie będzie  za duża?  

Może jest coś jeszcze Godnego uwagi w tej cenie. Do czasu decyzji o zakupie byłem błogo nieświadomy, że aż tyle czynników trzeba brać pod uwagę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaczorey Już prędzej Riverside 500 zamiast tego Kandsa. Wszystkie te rowery mają atrapy amortyzatorów, przy twojej wadze pomyślałbym nad sztywniakiem.

Jeśli chodzi o rozmiar to zarówno M i L będą ok, kwestia preferencji jeśli chodzi o pozycję za kierownicą. W Deca bez problemu się przymierzysz.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 21:38, remover napisał:

Był by dobry, jak najbardziej. Szczególnie gdyby był dostępny w sprzedaży. W rozmiarze 21'', który był by dla ciebie odpowiedni, nie ma ani V1, ani V2, ani V3.

 

PS. Polecam lekturę ostatnich stron wątku.

Co byś polecił z dostępnych rowerów innych marek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, keltu napisał:

@Kaczorey Już prędzej Riverside 500 zamiast tego Kandsa. Wszystkie te rowery mają atrapy amortyzatorów, przy twojej wadze pomyślałbym nad sztywniakiem.

Jeśli chodzi o rozmiar to zarówno M i L będą ok, kwestia preferencji jeśli chodzi o pozycję za kierownicą. W Deca bez problemu się przymierzysz. 

A co mógłbyś polecić ze sztywnym widelcem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...