Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Szukam crossa dla kobiety (165cm jeśli to ma znaczenie), przedział cenowy - najchętniej koło 1500 zł, byłam zdecydowana na Lazaro Intregral V3 ale nie zdążyłam kupić, a już się wyprzedały.
Wymagania - przerzutki coś w klasie wyższej niż Tourney/Altus, koniecznie kaseta i super gdyby był jak najlższejszy. Wykorzystywany będzie pewnie w jakiś 60% do jazdy po szosie/miejskiej, reszta lasy, pola, wertepy. Myślałam o Arkusie Safari 1D ale podobno wszędzie wyprzedany, oprócz tego może Romet Orkan 2D. Doradzicie coś? Da się do 2k kupić coś lepiej wyposażone niż w najtańsze tourney na damskiej ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pablo59 napisał:

Jeśli już grzebać w aero  to np   https://allegrolokalnie.pl/oferta/klamkomanetki-shimano-alivio-3x8-st-m410   :)   a nie z przerzutką

 

16 godzin temu, marvelo napisał:

Dzięki!! Liczyłam na to, ze uda się kupić rower, gdzie nie trzeba bedzie niczego wymieniać na start, bo to dla mnie czarna magia, ale faktycznie może lepiej wziać ten i zaprowadzić do serwisu skoro nic innego na rynku nie ma. Tylko tu mnie ten  sztywny widelec zastanawia, nie będzie uciążliwy przy dłuższej jeździe? Nie bolą nadgarstki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem takie dwa rowery i zastanawiam się, który byłby lepszy dla mnie ? Amator, głownie do jazdy po mieście co najwyżej do 50km trasy rekreacyjnie, czasami po lesie ścieżki. Podrzucam Linki:

1.https://active-zone.com.pl/275%EF%BF%BDl-kands-comper-altus-hydr-2020-active-zone-p-5715.html

2.https://active-zone.com.pl/29%EF%BF%BDl-kands-comper-altus-hydr-active-zone-p-5722.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych rowerów nie jest stworzony do jazdy po mieście, ale jeżeli koniecznie musi być "góral" to ten na kole 29.

19 godzin temu, szejdi napisał:

Da się do 2k kupić coś lepiej wyposażone niż w najtańsze tourney na damskiej ramie?

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-500/_/R-p-300777

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside900/_/R-p-300794

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chudzinki napisał:

Żaden z tych rowerów nie jest stworzony do jazdy po mieście, ale jeżeli koniecznie musi być "góral" to ten na kole 29.

Mogę wiedzieć czemu nie ? Znajomy posiada starszy starszy model i nie narzeka dlatego tez biore go pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szejdi napisał:

Dzięki!! Liczyłam na to, ze uda się kupić rower, gdzie nie trzeba bedzie niczego wymieniać na start, bo to dla mnie czarna magia, ale faktycznie może lepiej wziać ten i zaprowadzić do serwisu skoro nic innego na rynku nie ma. Tylko tu mnie ten  sztywny widelec zastanawia, nie będzie uciążliwy przy dłuższej jeździe? Nie bolą nadgarstki?

Jeśli chodzi o brak amortyzatora to moim zdaniem w tanim rowerze jest to zaleta. Dzięki temu rower sporo  mniej waży (tak z 1.5-2 kg), a sztywny widelec praktycznie się nie zużywa. Tanie "uginacze" szybko łapią luzy, hałasują, zmniejszają precyzję prowadzenia. Oczywiście sztywny widelec wymusza nieco bardziej aktywny sposób prowadzenia roweru, bo trzeba sporo amortyzować rękami, ale spokojnie da się tak jechać nawet w trudnym terenie.

Przerzutka Altus będzie działać i to nie jest tak, że od razu trzeba ją wyrzucać z nowego roweru, ale zbyt trwała nie jest, ma trochę plastiku w konstrukcji i potrafi nawet pęknąć, a Deore to już solidna, trwała przerzutka i coraz trudniej takie kupić, tzn. te pracujące w starym systemie, kompatybilne z napędami 7-9 rz, dlatego zaproponowałem tą ofertę. Manetki bym zostawił, nawet te tańsze cynglowe manetki Shimano działają całkiem dobrze i są trwałe. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. 

Mam typowy problem, szukam roweru a właściwie 2 sztuk dla mnie i dla żony. 

Budżet na oba to okolice 3-3.5tys. (dojdą kaski, fotelik dla syna, lampki i inne dodatki wiec kwota i tak wzrośnie). 

Po wstepnym rozeznaniu w temacie celujemy w rowery typu cross. 

Przewertowałem dosyc mocno ten temat i bez problemu znalazlem pasujace cenowo i osprzętowo rowery(lazaro x force, spartacus cross, kands crs 1200, itd) ale problem jest taki, ze tych rowerow po prostu nie ma w sprzedaży, wiec szukam czegos co jest dostępne i mogę to zamówić na juz. 

Ja 100kg, 178cm, 80cm wykrok

Zona 50kg 158cm, 75cm wykrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...