Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak już zdecydowałem się na rower to nie można go nigdzie kupić. Chciałem Lazaro Aero V2. Niestety jak widzę nigdzie nie jest dostępny. 

Czy różnica między nim a V1 jest spora? Nie znam się niestety i nie wiem czy przeskok jest jakiś bardzo duży między tymi wersjami 

Ewnetualnie co byście polecili. Jazda około 20 km dziennie. Po leśnych drogach. Chce schudnąć po prostu. 

Waga 130 kg przy 185 wzrostu. 

Budżet do rozważenia, super by było poniżej 1500zl. Ten aero za 1300 był w idealnej cenie. 

Może ktoś coś doradzi:) 

 

Edytowane przez NoSignal
Błąd w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować swojego postum.

Z Lazaro ten model jest do kupienia i o nim myślę:

https://allegro.pl/oferta/lazaro-aero-v1-28-men-soldiny-altus-19-cza-pom-10668119505?fromVariant=10668117051

Co powiecie ? Czy może lepiej kupić jakiegoś Kross Hexagon z pierwszych modeli? Czy może coś innego jest wartego uwagi jeszcze ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan Lazaro to moim zdaniem świetna propozycja. W dzisiejszych czasach, rower na podzespołach Shimano (włącznie z niezłymi klamkomanetkami i korbą), z kasetą,  o dużym zakresie przełożeń i bez dennego amortyzatora-atrapy to prawdziwa okazja za takie pieniądze. No i nawet piasty na łożyskach maszynowych. Dać tylko lepszy łańcuch (np. KMC X8) i można śmigać. 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zgadzam z Marvelo (po za korba :), bo ty301 to jest najgorsza z  możliwych) ale 130kg i leśne drogi - ja bym się zastanowił nad czyms z mocniejszymi kolami. Może jakaś używka crossa Unibike. I tez inna sprawa, czy nie jest zbyt pochylona pozycją na tym Aero dla takiej wagi.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie teraz patrzę, że z konkretnymi gravelami nawet za 2500-3000 zł jest ciężko, pomyślałem że może zacznę od taniego crossa.

 

Niestety Lazaro Integral V3 nigdzie nie ma, a sam producent nie wie kiedy będzie nowa partia.

Z tego co znalazłem mam do wyboru obecnie coś takiego:

Edytowane przez Exodiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, remover napisał:

Generalnie się zgadzam z Marvelo (po za korba :), bo ty301 to jest najgorsza z  możliwych) ale 130kg i leśne drogi - ja bym się zastanowił nad czyms z mocniejszymi kolami.

TY301 to najniższy model korby Shimano, ale czy najgorsza z możliwych? W rowerze za 1000 zł mogli dać jakąś stalową oblewaną plastikiem i nikt by nie narzekał, a ta przynajmniej lżejsza i można liczyć na dobrze wyprofilowane zębatki (w końcu to Shimano, a przednia przerzutka też Altus, a nie wiotki Tourney) i lekką zmianę biegów.

W kołach jedynie obawiałbym się o szprychy, najlepiej od razu sprawdzić naciąg, a gdyby był problem z pękaniem to 2.3 mm z tyłu załatwiłoby sprawę. Mam znajomego który ważył w szczycie ze 150 kg, ma rower miejski na Nexusie 3 i cały czas pękały mu szprychy z tyłu (obręcz jakaś tania, ale dość wysoki stożek). Przeplotłem mu tył na szprychy Sapim Leader 2.3 mm i spokój

Na leśne drogi to może jakieś grubsze opony (jest jeszcze sporo luzu w ramie), więc jakieś 45 mm powinny wejść (np. takie: https://allegro.pl/oferta/opona-kenda-700-x-45c-k1185-piedmont-30tpi-treking-8532657161).

Podniesienie pozycji to kwestia mostka z innym kątem lub regulowanego. Też nie są to jakieś wielkie pieniądze.   

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czekamy na dostępność Lazaro Elitary. Mam pytanie odnośnie wersji V1 i V2. Czym one się różnią, czy różnica jest bardzo duża? Porównując parametry dla mnie wyglądają prawie identycznie, ale nie znam się na osprzęcie rowerowym i  może jednak różnica jest znacząca :) 

V1 http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v1-męski-2020_pid=297
V2 http://lazaro-bike.pl/sklep/elitary-v2-męski-2020_pid=262

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 17:12, kacpi619 napisał:

Witam

w tamtym roku pomogliście mi kupic rower dla mnie (spartacus cross 4.0  [kupiłem za 1500 a teraz jest za 2200 -skąd taka różnica w cenie? ] )
z roweru jestem zadowolony ,nie jestem zawodowym rowerzystą -co jakiś czas jakas wycieczka z kolegami i dziewczyną

i właśnie teraz dziewczyna chciałaby sobie kupic jakiś rower do powiedzmy 1200zł

raczej coś z amortyzatorem ,rama 17 ,koła 28
polecilibyście cos?

czy taki będzie okej?https://allegro.pl/oferta/rower-28-kands-stv-900-damski-2021-10665921192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Mój rower jeszcze nowy, więc zapytam tutaj. Otóż mam zakupionego o czym pisałem 3 strony wcześniej Lazaro Aero v2 i od początku był problem, bo na najwyższym przełożeniu 3x8 spadał łańcuch z przedniej przerzutki. Zawiozłem do serwisu, gdyż myślałem że to kwestia samej regulacji. Okazało się że wymienili korbę - ori wg specyfikacji był model FC-TY501, a założyli FC-M171-a (niby wyższy model?) ale srebrną, pasuje do czarnego matowego roweru jak rybie ręcznik... Mieli mój nr telefonu i mogli chociaż zapytać, czy będzie ok. Na żywo pracownik niestety cham, a szef tłumaczył brakiem części, stąd inny kolor. Ale niestety dalej coś jest nie tak, bo tu coś cyka z tyłu, to przeskakuje z przodu. Właśnie jadę na ponowną regulację. 

I tu pytanie, olać kolor korby, wyregulować i jeździć czy wykłócać się z nimi o obniżenie ceny? Właściwie to już bym go zmienił na inny bo zrobiłem nim 5 km wokół osiedla i na tym koniec jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bo na najwyższym przełożeniu 3x8 spadał łańcuch z przedniej przerzutki

Co to dokładnie znaczy? 

Cytat

olać kolor korby, wyregulować i jeździć czy wykłócać się z nimi o obniżenie ceny?

Jak Ci przeszkadza to upieraj się przy czarnej.

 

36 minut temu, kacpi619 napisał:

W tej cenie masz https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-500/_/R-p-300777 już na kasecie. Wg mnie lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chudzinki napisał:

Co to dokładnie znaczy? 

Spadał na zewnątrz, czyli w stronę prawej nogi tzn. jakby chciał przełożenie wyżej. 

 

37 minut temu, chudzinki napisał:

Jak Ci przeszkadza to upieraj się przy czarnej.

Zakomunikowali, że dostali od producenta, producent nie ma innych, a nawet ta była "spod lady". A w ostateczności mogą mi jakiegoś chińczyka zamontować, zgodnego z ori. 

W ogóle tekst jednego pracownika : "ma Pan zamontowaną nową korbę, a Pan wymyśla."

Przecież łaski nie robią, żeby doprowadzić NOWY rower do użyteczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) 

może tutaj ktoś coś mi podpowie. Szukam roweru głównie do jazdy w lesie ale również po mieście. Przedział cenowy w jakim chciałabym się zmieścić 2-2.5k ale jeśli będzie warto mogę zwiększyć budżet o jakieś 300zł. Rozważałam kands maestro ale aktualnie jest praktycznie niedostępny. Kolejną opcją jest romet orkan maestro 5m z 2020 lub 2021. Czy jest on wart uwagi ? Zależy mi głównie na dobrym osprzęcie ale gdyby udało się również zmieścić z wagą do 13kg będzie super 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...