Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Szymeek napisał:

gdzieś się doczytałem, że w tych rowerach jest długa rama przez co pozycja jest dość pochylona.

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-męski-2020_pid=210

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v3-men-2020_pid=282

 

Długie ramy to owszem były  (lazaro / spartacus / maestro i inne klony) ale kilka lat temu - i to co się dotąd nie sprzedało dostaje "podmieniony" rocznik w opisie :)

Jak się przyjrzysz ramom, to ta w x-force ma przy kierownicy "przegięcie" - i to jest wyróżnik ram nowych i krótszych.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś może z okolic Lublina i orientuje się czy jest gdzieś w okolicy (do 100km) sklep gdzie mogą posiadać rowerki by się przymierzyć którejś z firm: Lazaro, Spartacus (Infinity Bike), Vellberg, Arkus? Dużo poczytałem o tych roweruch i posiadają najlepsze oferty do 2 tysięcy, jednak boję się zamawiać z internetu bez mierzenia i doboru ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem a dzwoniłem na nr .tel. z tej strony

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-v4-men-2020_pid=260

są oni jedynym przedstawicielem fabrycznym na kraj i tylko u nich można zakupić rowerek .A odnośnie długosci ramy to też ze wzgledu na kregosłup  aby za mocno nie być pochylonym pomyslałem aby wymienic w nim mostek od roweru trekkingowego aby podnieść nieco sylwetkę (jeżeli zajdzie taka potrzeba ) . Cena mostka u nich 40 zł .

 

 Kliknij, aby wybrać pliki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co myślicie o Lazaro Elitary V3 2020? Czy w cenie 1850zl to dobry zakup, czy może warto rozejrze się za czymś innym? Osprzęt jak mi się wydaje dobry, na moje potrzeby więcej nie potrzebuję. Mam 195cm wzrostu, długie nogi, więc rozmiar 21 i długa rama powinna być ok(?). Może polecicie coś równie dobrego a tańszego/lżejszego, z chęcią zrezygnowałbym np. z hamulcow tarczowych na rzecz v-brake'ow. 

 

lazaro elitary v3 specyfikacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, szukam roweru damskiego a zarazem konkurencyjnego do Rometa Orkana 3D. Rama została już wybrana 19/20 w zależności od rocznika.  Aktualnie ten model ostro zdrożał a zarazem jego dostępność jest nikła. Szukam roweru do  1600 zł, może poszukać Orkana 2D ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakie są Wasze odczucia z jazdy na rowerze 12kg vs 14,5kg, szczególnie w mieście, jeśli rower ma 21 przełożeń to taka różnica bywa odczuwalna jeśli chodzi o wysiłek podczas jazdy? Problem w tym, że z tego co zauważyłem rowery crossowe często ważą w przedziale 13,5-14,5kg, a niektóre MTB w podobnych cenach 12-12,5kg, zależało mi przede wszystkim na czymś do lekkiej jazdy.

Edytowane przez Ootoris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji producenta Rower MTB X-Pulser 1.9 waży nieco ponad 12kg, a spotkałem się z tym, że np. rowery crossowe marki Kands podchodzą pod 15kg, za zwyczaj 14,6/14,8kg

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie linkowane przez Ciebie rowery to crossy... A pisałeś:

29 minut temu, Ootoris napisał:

rowery crossowe często ważą w przedziale 13,5-14,5kg, a niektóre MTB w podobnych cenach 12-12,5kg

To gdzie te lekkie tanie MTB? Zdradź, bo wszyscy po nie polecą 😄.

 

Odnośnie różnicy wag linkowanych rowerów - rama, koła, siodełka, sztyce, kierownice...

31 minut temu, Ootoris napisał:

z jazdy na rowerze 12kg vs 14,5kg, szczególnie w mieście, jeśli rower ma 21 przełożeń to taka różnica bywa odczuwalna jeśli chodzi o wysiłek podczas jazdy?

Wg mnie przy takich rowerach w mieście nie odczujesz różnicy, ale na pewno ktoś powie, że 1 kg to przepaść 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach również podają wagę 12kg
https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-indiana-xpulser-1-9-m21-alu-29-21bieg-10132651444

Jeszcze kilka h temu rowery były przecenione do 1519zł, na stronie producenta wciąż jest taka i głównie własnie ze względu na cenę zastanawiało mnie czy waga nie jest zakłamana.

Edytowane przez Ootoris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Waga tej Indiany to okolice 14,5-15,0 kg w zależności od rozmiaru.

Tak po prawdzie to przy jeździe po płaskim terenie większą rolę niż waga w odczucjach z jazdy odgrywają opory łożysk piast i opon, plus dobrze wyregulowany napęd. Jak piasty i łożyska są dobrej jakości, dobrze skręcone i nasmarowane to często różnica 1 kg czy nawet więcej będzie niezauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wkg napisał:

1 kg to nie ale 2-3 to już odczuwalna różnica. Tyle, że 12kg to nie ten przedział cenowy.

Ale czy w normalnej jeździe odczujesz 1 czy 2 kg? Nie sądzę! Lepiej celować w wygodną pozycję i węższe opony. To na początek wystarczy. 

Tak do 2k kupić to teraz ciężka sprawa. Ja na miasto i leśne ścieżki bym zaryzykował Riverside 900 z Deca, dobra pozycja, w miarę niska waga i fajny napęd (ale tylko pod warunkiem, że na górskie ścieżki się nie wybirerasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...