Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :)

Potrzebuję pomocy w wyborze roweru. Chcę kupić rower crossowy (typowo do przejażdżek po mieście, czasem za), do jazdy rekreacyjnej – ot, żeby po pracy czy w weekend ruszyć tyłek i pokręcić kilometry. Dlatego nie chcę wydawać na niego nie wiadomo ile pieniędzy. Fajnie, gdyby był dostępny na allegro (chętnie wzięłabym go na raty 0%).

Kobieta, wzrost 170 cm, noga mierzona na prosto (krok – podłoga) ok. 79 – 80 cm.

Już już znalazłam sobie o takiego gagatka...:

https://allegro.pl/oferta/28-rower-arkus-romet-safari-disc-19-cross-crossowy-7173921522?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=M2M0MmZkYTktZjg3Yi00OWRlLTk4NDgtNTNjZTZhODgzNWU4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a59d10ac-fc3d-4fea-a3eb-feba1eac5e34

...ale jednak dużo bardziej podobają mi się crossy z obniżoną górną ramą (jednocześnie nie damki). Ten niby nie ma jej totalnie prosto, ale wydaje się jedynie lekko obniżona. Wydaje mi się, że ramą niżej byłby – poza walorami estetycznymi – wygodniejszy przy wsiadaniu i zsiadaniu.

Polecalibyście coś konkretnego, czy ten rower wyżej wydaje się okazją (wypowiedziało się na jego temat dwóch zorientowanych w rowerach kolegów i w sumie nie mogliśmy znaleźć nic lepszego – nawet po dołożeniu kilku stówek nie za wiele się zmieniało w jakości osprzętu, a nie chciałabym wydawać na rower 2,5k)? Będę wdzięczna za podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rowerze w zasadzie w kazdym jednym pada po miesiącu, dwóch hamulec. I przedni i tylny. Firma nutt chiński wynalazek. Przygotuj się na wysyłkę, reklamacje. Miesiąc bez roweru itp. Oczywiście od dnia kupna masz 7 dni na wykonanie płatnego przeglądu ( 50-120 ) pln zeby nie stracić gwarancji. Fajnych masz kolegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, wrzuciłam rower w ten wątek dodatkowo. Jestem gotowa za rower zapłacić więcej. 

Solotm, cenna uwaga, dzięki. Skoro to takie awaryjne, nie będę się dłużej nawet nad tym zastanawiała. 

Zapoznam się z tym lazaro. Chociaż nie chce wersji damskiej raczej, kształt zbliżony do pożądanego, ale to jednak nie to. Czyli ogólnie strzelać bardziej w ramę 17cali i zerwać kontakty z kolegami, dzięki. :)

 

https://allegro.pl/oferta/lazaro-integral-v2-men-acera-mocny-cross-17-czar-7961532117

 

Nada się? W skali od 1 do 2, bliżej 1, czy 2?

Edytowane przez donut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada - ale jak widzisz nadmiaru zapasu nad ramą nie będzie...

Ten jest prawie taki sam osprzętowo, ale ciut niższy (przynajmniej na papierze :) )

https://allegro.pl/oferta/solidny-rower-spartacus-cross-3-0-men-acera-2017-6874151325 

Podejrzewam że zależałoby ci  na ramie typu cross lea / author asl  - ale to są bardziej mtb niż crossy.

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłam te ramy i jeśli dobrze patrzę, są lekko 'łamane'. Mnie się podobają takie, jak w tym spartacusie. Całkiem spoko się prezentuje. Rozumiem, że tu nie mam tej pewności, jak przy Arkusie, że za miesiąc hamule do serwisu i pożegnanie z rowerem? ;)

Mam dylemat, bo jestem gotowa dołożyć do roweru parę stowek, ale w tym przedziale chyba to za dużo nie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w safari jest wolnobieg ( gorsze rozwiązanie ) hamulce naprawdę syf do kwadratu, zależy jak trafisz z serwisem, mogą Cię przeciągnąć kilka tygodni 1-2-3 ( roboczych dni ), pierwszy przegląd od razu płatny w ciągu tygodnia bo jeśli nie to tracisz gwarancję. Te hamulce początkowo z logo NUTT za chwilę pojawiły się z napisem  Romet ( ale to ten sam badziew - tylko napis zmieniony ). Kup cokolwiek na kasecie i hamulcach typu v brake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam was i kilka ostatnich stron wątku i chyba pozostaje mi wybór pomiędzy Lazaro v3 i wspomnianym Spartacusem. Kands maestro mnie nie kręci (nie podoba mi się rama), a vellberga nie mogę namierzyć. 

Jedyne co mnie jeszcze zastanawia, to rozmiar ramy w 17'' - czy mimo mniejszego zapasu, brać Lazaro (rozumiem, że jest 'lepszy'), czy bezpieczniejszą opcją jest Spartacus, brać go i nie kombinować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzrost 170 z produkcji Transroweru - rama 17. Zwróć uwagę, że wysokość ramy 19'' - 78, a ty masz przekrok 79. Szkoda no wiesz czego...

Jaki model z bliźniaków wybierzesz nie ma różnicy. Rama jest taka sama, byłe 17'', osprzęt różnie się minimalnie. Wybierasz generalnie malowanie. 

LAZARO INTEGRAL V1 = SPARTACUS CROSS 2.0 = Kands STV 900 = 900-1000 zł

LAZARO INTEGRAL V2 = SPARTACUS CROSS 3.0 =  Kands Crossline 1100 = 1200-1300 zł

LAZARO INTEGRAL V3 = SPARTACUS CROSS 4.0 = Kands Maestro = 1500-1700 zł

Modele Lazaro Elitary Vx i Spartacus Cross x.1 różnią się od Integral Vx i CROSS x.0 hamulcami tarczowymi zamiast V-brake. 

Modele Kands Maestro/Avangarde z 2018/2019, Lazaro z 2019 Quantum(=Elitary)/X-force=(Integral), Spratacus Cross z 2019 3.0/3.1/4.0/4.1, wszystkie mają nowy model ramy, już nie aż taki długi jak poprzedni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remover Bardzo Ci dziękuję za to podsumowanie. Powinno być przypięte do tematu. :) Dużo mi to ułatwiło. Poczytałam trochę o hamulcach i w sumie nie zależy mi specjalnie na tarczówkach, mając na uwadze rodzaj jazdy, jaką zamierzam na tym rowerze uskuteczniać.

Wybieram pomiędzy integralem v3 i elitary v2, są w tej samej cenie. :p

Dziękuję za pomoc. :)

 

Edytowane przez donut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Poszukuje roweru by rocznie około 2000 km zrobić po mieście. Chciałbym również zacząć rowerem jeździć do pracy (8km w 1 stronę).

Mam 170cm, 70kg.

Budżet 1700-1800. Nie interesują mnie rowery Kands, Lazaro, Spartacus etc.

Minusem wyboru jest konieczność wyboru ramy 17 calowej, w innym wypadku zdecydowałbym się na Romet Orkan, ale jest on dostępny wyłącznie od 19cali.

To co wytypowałem na chwile obecną:

1. Kross Evado 4.0

https://www.goride.pl/meskie-2/kross-evado-4-0-2018-czarno-niebieski-mat?gclid=Cj0KCQjwtr_mBRDeARIsALfBZA6pOiAd52y18SrbYEuQ5uPakl6pF7Pz-TVI9jjGxdlCEfVSsNIgIrEaAsdLEALw_wcB

2. Unbike Flash EQ GTS 

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-unibike-flash-eq-gts-2018?utm_product_id=30495&gclid=Cj0KCQjwtr_mBRDeARIsALfBZA6aBIXumcDB9d-ZEbFbi__JoYdmtREARwDJZ2AaqnC50-tnyU4do_MaApBrEALw_wcB

Edytowane przez Mareksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, remover napisał:

Rama S dostępna za 1800, 170 to jest na granicy rozmiaru. A na allegro już dawno się sprzedaję Medano Vanity vt5 na alfine za 2k. Może da się coś utargować.

Remover,  co będzie lepsze 

Medano Vanity vt5 czy https://bdc-bike.com/pl/p/Jamis-Coda-Elite-2017-17/6940

 

Rama
 
Reynolds 520 chromowo-molibdenowa
 
Widelec
 
Włókno węglowe z aluminiowym trzpieniem
 
Stery
 
Bezgwintowe , 1 1/8 "
 
Koła
 
Alex TD-26 aluminiowe, 32H, piasta Shimano M475, szprychy ze stali nierdzewnej
 
Opony
 
Vittoria Randonneur podwójnie zabezpieczone, 700 x 32c
 
Przerzutki
 
Przód Alivio FD- T4000
 
Tył Shimano Deore M591
 
Manetki
 
Shimano Alivio RapidFire Plus SL-M4000, 27-biegów
 
Łańcuch
 
Shimano
 
Kaseta
 
Shimano 9-biegów, 11-32T
 
Korba
 
Shimano FC-T4010 Triple, 48/36/26T, 170mm (15-17”), 175mm (19-23”)
 
Suport
 
FSA 68 x 122.5mm
 
 
 
 
 
Hamulce
 
Tektro HD- M285 hydrauliczne hamulce tarczowe z 160mm
 
Kierownica
 
Jamis Urban,T-6 aluminum, 25.4 x 10 ̊ x 580mm
 
Mostek
 
Aluminiowy, regulowany z bezgwintowym systemem, 25,4 x 10 ̊ x 90mm(15 ") , 105mm(17-19 "), 115mm(21-23")
 
Owijka
 
Gumowa
 
Sztyca
 
Aluminiowa , 27,2 x 350mm
 
Siodełko
 
Selle Royal S1
 
 
 
 
Kolor
 
Ano black(czarny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuję roweru na codzienne dojazdy do pracy 30km/dzienne asfaltem - nierówny asfalt, szkło po drodze itp. Typowe szosy raczej odpadają, bo na wakacje chciałbym mieć możliwość zapakowania w sakwy, namiot, etc. Zdecydowałem, że będzie to cross z bagażnikiem i błotnikami ze względu na to, że lubię pocisnąć szybko - amor i cała reszta są lepsze niż w trekkach. Jaskółka do szybkiej jazdy raczej też średnio.

 

Doradźcie coś, bo zupełnie wypadłem z obiegu. Moja aktualna rama przyprawia mnie o bóle kręgosłupa (chyba za krótka). 

- szukam najlepiej 8rz., choć skoro można stosować 8rz. łańcuchy na 9rz. kasetę to też wchodzi w grę

- może być bez amora, ale alu widelec to też chyba nie rozwiązanie

- ewentualnie trekking ale z prostą kierownicą

 

1.  Nic nie mogę znaleźć o Lazaro X-force, wcześniej trzymałem się z dala ze względu na długie ramy:

https://allegro.pl/oferta/lazaro-x-force-v3-men-19-czarno-niebieski-7960805226

2. Tutaj piasy schimano - przerzutki deore raczej zbędne.

https://allegro.pl/oferta/polski-rower-28-kands-maestro-19-szaro-czer-2019-7938090373?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMI8ofEoZey4gIVVsayCh0mbwaaEAQYBCABEgIoFvD_BwE

3. Może lepiej jednak coś na normalnej ramie i wymieniać słabe części jak się zużyją, jednak mieć dobrą ramę?

http://nrowery.pl/rowery/cross/59-caledon-vb-al

4. Dołożyć ok. 1tys. i kupić Orkana 5 z powietrznym widelcem? W terenie nie lubię jeździć chyba, że po utwardzonych leśnych ścieżkach, więc ten amor to mi średnio jest potrzebny.

 

Z góry dzięki za pomoc. Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się skłaniam do kupna "sztywniaka " niż dopłacania do Deore (którego nie potrzebuję) i amora, który będzie jeździł w pozycji zablokowanej.

Fitness to dla mnie wynalazek - wady szosy bez jej zalet.  Bardziej chodzi mi o crossa w dawnym stylu - sztywny wideł, solidna rama, mocne koła z 36 szprychami. Nie mam nic przeciwko stalowej ramie, bo na takiej jeżdżę. 

Mam starą szosówkę i jadę nią dłużej (czasem tak samo) niż crossem, którym nie muszę zwalniać co krawężnik, dziurę, koleinę. Na nierównym asfalcie zęby nie wypadają przy 1,5 oponie.

Lazaro Aero - żadnych opinii i korba na kwadrat. Nie lepszy byłby stalowy wideł? Nigdy nie jeździłem na alu ramie + alu wideł ale podobno amortyzacji nie ma żadnej.

Jakieś propozycje poza Aero? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie,  jakby tak zrobić rozsądną alu ramę ze stalowym widelcem, dać do niej co najmniej 3x9 alivio z octalinkiem i przyzwoite hamulce oraz sprzedawać po 1600 - to 3/4 Polski i okolic nie chciałoby kupować nic innego  :D.   Przecież nawet znalezienie kasety zamiast wolnobiegu w budżetowym sztywniaku graniczy z cudem.

Tak działa marketing - tak samo żeby kupić samochód z innym niż najmniejszy silniczkiem z oferty, zmuszony jesteś kupować dużo droższą wersję z wypasionym wyposażeniem .... 

Marin wykracza poza budżet...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 22:55, wkg napisał:

To gravel - wygodna pozycja, szeroka opona i stal która pięknie amortyzuje. Szczerze mówiąc chyba nie widziałem crossa w dawnym stylu ; )

Owszem Anyroad 2, tyle że nie ten budżet. Zostawianie tego roweru w przypadkowych miejscach byłoby raczej stresogenne. ;) Kiedyś wszystkie crossy były na stalowym widelcu i jakoś ludzie żyli.

Rowery Marina jakieś hipsterskie są. Ten Muirwoods wygląda jak wymarzony pojazd pochłaniacza jarmużu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...