Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaką cenę zaproponowali w sklepie

Zaproponowali tyle ile w linku, 1800, 00 zł. 

Z wyglądu najbardziej podoba mi się  Kross EVADO 3.0 http://www.kross.pl/pl/2015/cross/evado-3-0 albo UNIBIKE http://www.alpebike.pl/rower-unibike-crossfire-17quot-turkus-bialy-p-3827.html. Giant też mi wpadł w oko http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/rove.3/18847/76388/ albo http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/enchant.1.bialy/18850/76393/. Ew http://www.alpebike.pl/rower-scott-sportster-50-lady-15-p-6175.html SCOTT 

 Authora odradzono mi ze względu na długą ramę. Tak naprawdę najbardziej zależy mi na w miarę wyprostowanej sylwetce, przy dłuższych trasach to dużo wygodniejsze niż pochylona. 

Edytowane przez RosieRose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci nie pasuje w hamaxie???? cena??? Ja też kiedyś kombinowałem z tym... założyłem hamaxa + dzieciaka i okazało się SUPER. Dwójka dzieciaków przejeździła a używkę za 150 jeszcze sprzedałem.

Co mi nie pasuje w hamaxie?? Trudne pytanie. W sumie to nie wiem co mi nie pasuje, a wiesz czemu, bo nawet nie pamiętam jakiej marki mam fotelik. Kolega Nowy300 pisał, że będzie do roweru montował też fotelik, więc napisałem, żeby zwrócił uwagę na mocowanie fotelika. Nie wiem, może już ma fotelik, może ma hamaxa a może inny. A może będzie dopiero kupował fotelik, więc teraz sobie kupi hamaxa. Jutro, jak dobrze pójdzie to kupię rower, więc sprawdzę czy mocowanie mojego fotelika jest przystosowane do biegnącej linki od przerzutki przedniej. A może każde mocowanie ma taką opcję i niepotrzebnie o tym pisałem. Nie wiem, nie orientuję się w dostępnym na rynku asortymencie fotelików i ich mocowań ;-))))

Ale z drugiej strony głupio byłoby kupić rower, między innymi, też pod wycieczki z dzieckiem i okazałoby się, że trzeba też nowy fotelik kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma CTM Tranz 1.0 do Spartacus Cross 4.0 ? Spartacus chyba wypada lepiej bo jest na Alivio i na allegro cena 1370. Wpadł mi jeszcze w oko KANDS Maestro za 1499 - czy ktos doświadczony może mi porównac te 3 rowery?

Edytowane przez pracusele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z was czy we Wrocławiu można gdzieś dorwać własnie Spartacusa Cross 4.0 w sklepie stacjonarnym ????? 

Chyba będzie cieżko, dziś zadzwoniłem do jednego sklepu by dopytać co lepsze CTM, Spartacus czy KANDS i sprzedawca powiedział że Spartacus i KANDS  to marki  "no name"  podchodzace pod allegro - i nie umiał sie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracusele - mam kandsa avangarde i jest ok poza tym nazwa tyczy się tylko ramy, reszta to dodatki zazwyczaj shimano.

jak tu http://allegro.pl/rower-28-kands-avangarde-cross-line-shimano-alivio-i5197682128.html

jestem zadowolony jak na noname jest tak dobry jak znana merida.

poza tym jak pod sklepem stoi kands nikt nie zwraca uwagi a jak stoi merida no to po wyjściu ze sklepu można zastać jedynie zapięcie po rowerku

do akurat tak się złożyło że w ubiegłą niedziele z kumplem pojechałem do kaufa u nas po piwko na grilla i postawiliśmy rowery obok siebie ja spiąłem swój rowerek a no swoją Meridę Crossway 20-V 2015 Black kupił kilka dni wcześniej niż ja kandsa i niestety buchnęli mu rower zostało tylko przecięte zapięcie rower znalazł się wczoraj ale bez kół i osprzętu w rowie znalazły dzieciaki i matka jednego z nich zgłosiła to na Policje i po nr ramy na suporcie doszli że to jego. ja mam rower a kumpel nie. co nie zmienia faktu że meridy są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Dotarl w koncu do mnie Caledon DB po miesiacu oczekiwania. Ale nie obylo sie bez niespodzianek.

Ma deczko inne komponenty niz w specyfikacji:

-piasty SRAM MTH-306 zamiast Shimano RM35 F-R 32H QR

-opony Kenda Khan zamiast Schwalbe CX

-amortyzator HLO zamiast MLO to akurat chyba dobrze

-siodlo na pewno nie jest Northtec Comfort, wyglada jak seria MTB

To tylko na szybko obserwacje. Moze gdzies jeszcze sa jakies zmiany.

Czy ktos z forumowiczow tez mial takie niespodzianki? Jutro bede sie kontaktowal ze sklepem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lukasz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z podjęciem decyzji, a mam czas tylko do końca tego tygodnia.

 

 

1. Kross Evado 4.0 2014

2. Caledon DB 2015

3. KROSS Pulso 1 2015

4. Cube Curve Pro

5. Cube LTD CLS 2014

6. Jakiś Unibike ?

 

6 pozycji, wiem, że dużo ale czytam i nie mogę się zdecydować :/ Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem klamkomanetki to lipa jak i vbrake. więc lazaro wypada lepiej, mi nie podobają się tylko wskaźniki manetek to kwestia gustu. hamulce w lazaro jak u mnie w kansie hydrauliczne są ok teraz dotarły się tarcze i są jak żyleta nie to co vbrake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Dotarl w koncu do mnie Caledon DB po miesiacu oczekiwania. Ale nie obylo sie bez niespodzianek.

Ma deczko inne komponenty niz w specyfikacji:

-piasty SRAM MTH-306 zamiast Shimano RM35 F-R 32H QR

-opony Kenda Khan zamiast Schwalbe CX

-amortyzator HLO zamiast MLO to akurat chyba dobrze

-siodlo na pewno nie jest Northtec Comfort, wyglada jak seria MTB

To tylko na szybko obserwacje. Moze gdzies jeszcze sa jakies zmiany.

Czy ktos z forumowiczow tez mial takie niespodzianki? Jutro bede sie kontaktowal ze sklepem.

 

Pozdrawiam

Witam. Ja wczoraj zakupilem tego Caledona i powiem szczerze że mam to samo. opony Kandsa, amortyzator też HLO piasty sie zgadzają mam te shimano. Też będę pisał do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokerman9 - a co w tym dziwnego że ceny skoczyły? na tarczach mechanicznych i kosztował mnie 1280zł czy 400zł za hydraulikę to nie przesada?

nie to nie przesada. poza tym może coś jeszcze się zmieniło w wyposażeniu np. korby piasty czy suport amortyzator i td a swoja drogą mechaniczne tarcze to takie ni to tarcze ni to cokolwiek średnio udany patent stąd i cena ale jak komuś drogo to nie kupuje.

 

 

turas121 ktoś kupował tego http://allegro.pl/cross-disc-eries-eveo-alivio-2015-9-x-3-19-i5274143818.html

zapytaj pisane wcześniej w temacie, dla mnie lipa bo są klamkomanetki ale innym może to odpowiadać.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie się firma Northtec zaprezentowała, a było tu kilka osób co tak ich polecało, a tu 1-2 miesiące rowery złożone po terminie a wychodzi na to, że może je składali co mieli pod ręką a nie to co w specyfikacji mieli założone do sprzedaży. Niezłe lolki.

Edytowane przez Ramon28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wczoraj zakupilem tego Caledona i powiem szczerze że mam to samo. opony Kandsa, amortyzator też HLO piasty sie zgadzają mam te shimano. Też będę pisał do nich

 

Opona Kands czy Kenda?

 

Jeśli chodzi o amortyzator to tylko się cieszyć (jeśli ma blokadę skoku). Co do reszty, to firma SRAM jest mało popularna w Polsce (ze względu na nazwę) ale produkty ma bardzo dobre - nie jest to żaden no-name. Jest to drugi bodajże na świecie producent po Shimano (co nie znaczy że robi rzeczy gorsze - coś jak niegdyś Intel i AMD w procesorach)

 

Nie zmienia to jednak faktu, że producent tego roweru powinien wysyłać to co ma w specyfikacji bo przez takie działania traci na wiarygodności - widać wkłada to co ma akurat pod ręką w dobrej cenie. Możliwe że podzespoły równorzędne ale klient powinien dostać to co zamawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz. A propo tego NORTHTECA CALEDONA DB polecam zakup tego roweru z czystym sumieniem. Wychodzi na to że złożony jest z lepszych komponentów niż podaje specyfikacja producenta.  http://nrowery.pl/2015/cross/caledon-db      Widelec jest nie mechaniczny a hydrauliczny. Opony są kendy nie schwamble, ale są to kendy z górnej półki antyprzebiciowe. Siodełko zamiast northtec comfort mamy northtec exclusive. Także stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej na plus. Można go kupić za 1999zł. Mała uwaga ode mnie. Przymierzajcie się do ram gdyż ja według producenta powinienem mieć 19 calową a mam 17 myślę że to przez koła. I jest bardzo wygodna. Przejechałem w zasadzie 1km bo pogoda nie pozwala ale powiem szczerze że dla takiego laika jak ja, który wcześniej jeździł na rowerze z marketu lub przywiezionym z wystawki z Niemiec, to tak jakby przesiąść się ze sprowadzonego "nie bitego" golfa z cofniętym przebiegiem do audi a8 na full wypasie kupionym w salonie. Naprawde niebo a ziemia. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby przesiąść się ze sprowadzonego "nie bitego" golfa z cofniętym przebiegiem do audi a8 na full wypasie" 

 

Nie przeginaj kolego :) Fakt, że komponenty są w zasadzie zastępcze ale naprawdę nie na co robić awantury. Będzie jeździć tak samo. W tej klasie cenowej dostajecie naprawdę dobre wyposażenie i te drobne niuanse nie wpływają na cenę czy jakość. Nic tylko wsiadać i jechać, jechać bo o to w tym chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...