Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka rowerów ...ale moją miłością są rowery stalowe i tyle ;-) Cała moja rowerowa przygoda ewoluowała od stali ...poprzez alu... do stali ;-) 35 lat jazdy z tego 20 w branży rowerowej... może trochę zmanierowany jestem.

Ech marzy mi się raleigh roper w stali :)

 

http://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/stratos-2013 Dobra rama+lekkie koła=świetna waga. I bon na 200 zł ;-)

 

fajny ten author ale w widełkach mieści się bo to model wyprzedażowy dostępny w ograniczonej ilości egzemplarzy. Do tego zestawienia bardziej pasuje http://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/classic-2014 a to już trochę inna bajka. Jestem skłonny uwierzyć, że author dba o markę i rama jest rzeczywiście wyższej klasy ale koła już nie odbiegają od standardu w przedziale cenowym (eries ma piasty rm66 i obręcze ryde taurus 19 co może nie jest szczytem, ale solidną średnią półką już tak, może nawet oczko wyżej niż to co ma ten author)

 

Niestety w tym przedziale cenowym to co ma author stratos i tak nie jest normą, standardem jest raczej to co proponuje Kross

http://www.kross.pl/pl/cross/evado-2-0

a to trochę bieda za 1650 zł

 

Wyszło mi, że żeby w markowym rowerze mieć to co w eriesie kosztowałoby mnie to ok 1000zł więcej, a tyle może kosztować odchudzenie roweru z 11 do 10 kg a nie z 15 do 14 :) Zaryzykowałem, stwierdziłem, że jak będzie źle to odżałuję te 30 zł na kuriera zwrotnego, ale się udało :)

 

w przedziale 2,2-2,8k wydaje mi się, że wiem za co uznani producenci sobie liczą i opłata za naklejkę (za którą idą lata doświadczeń i rozbudowany dział rozwoju i technologii) stanowi akceptowalny procent ceny, w przedziale 1,3-1,8k mam wrażenie, że cena naklejki pozostaje taka sama, a jeżeli coś zostanie to przeznacza się to na osprzęt.

 

A z tego, że wchodzący na rynek producenci psują szyki uznanym graczom mi jako klientowi wypada się tylko cieszyć :)

 

 

Najzabawniejsze jest to, że można kupić ramę cube np. tu http://allegro.pl/rama-przelajowa-cube-cross-race-56cm-czarno-nieb-i5235440968.html przełożyć osprzęt z kandsa, eriesa czy innego wynalazku i i tak wyjść na tym lepiej niż kupując nowy rower :) tylko trzeba trochę umieć :)

 

 

 

 

Eries 15.1kg wedle mojej wagi

odkręć odblaski z kół będzie mniej :)

Edytowane przez teddy_malone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Classic - mam swoje zdanie o tych rowerach.

 

 

Widzisz tu się muszę z tobą nie zgodzić. Jeśli oczekujesz wytrzymałości kół takiej jak w 26 to możesz być zdziwiony- to fakt. Przeszły przez moje ręce na serwisie kilka setek Classiców i uważam że to pierwszy cross authora godny zainteresowania. Nie ma żadnych problemów z kołami, powiem więcej- mam klienta który ma zrobione na classicu 50 tys kilometrów z czego połowa z sakwami.

Piasty ma oryginalne, obręcz na tyle zmieniona , bo przetarta.

Wiesz jak ktoś będzie miał talent to nawet SupreV rozpierniczy.

Cytowany Stratos to już świetny rower. Model 2014 jest 50 zł droższy i w pełnej rozmiarówce.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem pecha w takim razie co nie zmienia faktu, że obręcz przy hamowaniu pod ciężarem cyklisty krzywi się jak plastelina. Zresztą nie do końca (albo w ogóle) nie pasowała mi krótka geometria. Przy 20" na 186 cm wzrostu króciutka rama. Nie będę pisał, że rower to całkowita porażka - bo to nie prawda. Po wymianie tylnego koła i sztycy dało się na tym fajnie jeździć, ale po zmianie na maestro (po kradzieży) jest tylko lepiej. Zaczynam 6000 km bez żadnych wtop. Koła nie były centrowane od początku i nawet 0,5 mm bicia. Prędkości super, stabilność i nawet nie czuć różnicy w zwrotnosci mimo, że geo mówi co innego. Także krytykowanie sprawdzonych rowerów przez setki userow, nie ma sensu. Kupiłem ten model po opiniach na forum i nie zawiodłem się. A legendy o tym, że tych rowerów nie da się wyregulować, że się sypią, że ciężkie jak hi-ten ect krążą od dawna. Ktoś powie, że się nie znam, że nie miałem porządnego roweru - trudno moja satysfakcja jest moją. Nawet jeżeli to ewenement to mi się udało. I tu nie chodzi o motto, że nie ma słabych rowerów. Są tylko słabi jeźdzcy.( Stal też jest fajna). Pozdrawiam.

 

#...#

Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś obchodziło to są już nowe eriesy

tak jak zapowiadali z przerzutkami alivio, sądząc ze zdjęć z linii  trekkingowej a nie mtb czyli RDT4000 i FDT4000

tegoroczny model tylko bez technologii shadow

więcej tutaj: http://wrower.pl/wiadomosci/shimano-2015-nowe-alivio,5932.html

 

http://allegro.pl/cross-disc-eries-eveo-alivio-2015-9-x-3-19-i5274143818.html?source=mlt

Edytowane przez teddy_malone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby kogoś obchodziło to są już nowe eriesy tak jak zapowiadali z przerzutkami alivio, sądząc ze zdjęć z linii  trekkingowej a nie mtb czyli RDT4000 i FDT4000 tegoroczny model tylko bez technologii shadow
 

 

jak dla mnie patrząc po zdjęciu z aukcji są właśnie w wersji MTB z technologią Shadow http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-alivio-rd-m4000-9rz-sgs-tytanowa-shimano,363541.html

 

cytując za stroną wrower którą podałeś:

 

 

Tradycją jest , że technologie z grup wyższych schodzą coraz niżej. Tak się również stało z Shadow, które pojawiło się w 2008 roku w grupie XT i XTR. Shimano Shadow polega na na maksymalnym zmniejszeniu grubości jej profilu. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko uderzenia korpusem przerzutki o przeszkody w czasie jazdy.

Więcej na temat technologii Shadow przeczytasz w artykule "Przerzutka tylna"

Dzięki wprowadzeniu tej technologii do Alivio korpus przerzutki RD-4000 wystaje o 12 mm mniej niż w modelu 2014.

Przerzutka tylna w stosunku do dotychczasowej wersji znacznie zyskała na atrakcyjności - wyglądem wręcz zbliżyła się do "starszych" braci - z grupy Deore czy SLX.

czyli można podsumować upraszczając, że te alivio z nowych aukcji nie są gorsze od deore LX które były wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z nowym alivio ale to fajna rekreacyjna grupa w przyzwoitej cenie więc nie sądzę, żeby rower stracił na tej zmianie :) do tego manetki są też z tegorocznego alivio więc powinny razem dobrze grać

 

przyjrzyj się:

bez shadow czyli RDT4000:

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-alivio-rd-t4000-sgs-srebrna-shimano,377807.html

i z czyli RDM4000

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-alivio-rd-m4000-9rz-sgs-tytanowa-shimano,363541.html

 

dla mnie to ta pierwsza

 

swoją drogą dobrze, że klamki i manetki są z wersji z hamulcami hydraulicznymi bo te z linii trekkingowej są wstrętne :)

Edytowane przez teddy_malone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teddy_malone - masz rację - źle spojrzałem w opisie i po zdjęciach. Ciekawy jestem od czego zalezy jakie montuja bo na aukcji sa oba typy wymienione (t-trekking, m-mtb).

Zna sie ktos moze na tyle aby ocenic te 2 typy? Bo technologia Shadow w RD-M4000 z tego co czytam to przyda sie jak ktos mocno katuje rower po terenie, a jak ktos jezdzi wiecej po szosie to trekkingowa jest w czyms lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki woojj, fajnie, że chce ci się tutaj odpisywać mimo wszystko :)

 

Klamkomanetki z wersji trekingowej wyglądają jakby miały oba przyciski do zmiany biegów ustawione pod kciuk, ale z punku widzenia przerzutki to chyba nie ma znaczenia.

 

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/manetki-klamkomanetki-rowerowe/klamkomanetki-mtb-trekking/p,klamkomanetki-alivio-st-t4000-czarna-shimano,449048.html

 

Na stronie eriesa piszą tylko o rdt i fdt więc nie wiem czy w ogóle są wersje z fdm i rdm, najlepiej zapytać.

http://www.eries.pl/home/produkt/1/10/5/eveo_disc

 

Ja sobie zawsze tłumaczyłem, że technologia shadow to dodatkowy zawias/sworzeń czyli jedno miejsce więcej do łapania luzu i jeżeli nie ma takiej potrzeby (czyt. mijania kamieni/korzeni na grubość lakieru) to nie ma co komplikować. Może wersja mtb wygląda efektowniej, ale tego i tak nie widać w czasie jazdy :)

 

i jeszcze 2 propozycje, trochę ponad budżet, ale wyglądające fajnie. oba mają opcję odbioru osobistego więc jak ktoś ma blisko to może uda się coś stargować na miejscu :)

 

http://allegro.pl/rower-wheeler-cross-6-3-m-28-2014-najgratisy-i5269455140.html?source=mlt

 

http://allegro.pl/okazja-17-merida-crossway-40-d-20-5-i5269637382.html?source=mlt

 

ja może bym wolał trochę lepszy amor albo gdzieś indziej jakiś mały upgrade kosztem hydrauliki (zwłaszcza w meridzie), ale chyba taka moda i od pewnego poziomu (albo ceny) nie wypada montować v-ek :)

 

albo różnica między przyzwoitymi v-kami a podstawowymi hydraulikami nie jest duża, ani w cenie ani w skuteczności. kwestię wagi zmilczę :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida jak zwykle biedna  :yucky: Napęd Altus, koła i rurki no-name, korba Suntoura, kaseta Sunrace... W porównaniu do Legendary zaletą jest tylko jej dostępność w Twoim pobliżu i podana przez producenta geometria.

 

Wheeler jest wyraźnie lepszy, ale trochę za drogi jak na to wyposażenie (i to mimo sporej listy gratisów). Za podobne pieniądze masz już Northteca Caledon DB. Też tarcze, ale napęd Alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie technologia shadow nie daje takiej przewagi jak to opisują. W moim odczuciu wersja trekkingowa-tradycyjna działa lżej. Ale znajdą się tacy co będą uważać inaczej.

 

 

 

Ja sobie zawsze tłumaczyłem, że technologia shadow to dodatkowy zawias/sworzeń czyli jedno miejsce więcej do łapania luzu i jeżeli nie ma takiej potrzeby (czyt. mijania kamieni/korzeni na grubość lakieru) to nie ma co komplikować. Może wersja mtb wygląda efektowniej, ale tego i tak nie widać w czasie jazdy :)

 

Dzięki za wytłumaczenie i podzielenie się doświadczeniami. Tak właśnie myślałem, że skoro Crossowi jest bliżej do trekkingu, to wersja MTB może nie być przerzutką dedykowaną do takiej mieszanej jazdy. Widziałem na zdjęciach że Lazaro ma tą M4000 ale jakoś jak dla mnie za chudo wygląda i jeśli T4000 się lżej przełącza w trakcie jazdy to widać że ludzie z Eries chyba wiedzą co montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego authora miałeś???? W rowerach pow 1500 zł koła są dobrej jakości.  

 

Całkowicie zgodzę się z copone , Author ma kiepskie koła. Używałem Tractiona (26") pierwsze koło wymieniłem po ok 1500 km. Drugie obecnie dogorywa ale jeździ nim już inna osoba. Nie mówiąc już o konieczności wymiany sterów ktore się rozleciały. A rower kosztował prawie 3 tyś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W rowerach pow 1500 zł koła są dobrej jakości.  
Przecież poniżej Airline one wszystkie mają takie same piasty Quando, obręcze Author Xenon i szprychy no-name. No chyba, że brak informacji o obręczach w modelach poniżej modelu Integra oznacza, że Author wprost przyznaje, że używa obręczy no-name, niegodnych nawet tego, żeby naklejkę "Author" do nich przykleić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie do szczęśliwych (bo zdążyli na wersję z przerzutkami LX) posiadaczy roweru ERIES EVEO.

 

Czy możecie podać rozmiar ramy i wymiar przekroku (miara od gruntu do górnej krawędzi rury poprzecznej mierzone w połowie jej długości)? Mam 182 cm, 82 cm w kroku i nie wiem, czy brać 19'' czy 20,5'', skłaniam się raczej do tego większego, ale  zamierzam spłodzić jeszcze jednego potomka i nie chciałbym aby rower mi w tym przeszkodził :icon_cool:

 

I przy okazji jakie wrażenia macie z użytkowania roweru, jesteście zadowoleni z jazdy i z zakupu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość od podłoża do górnej cześci ramy na wysokości zejścia z siodełka to ok 78,5-79 cm przy ramie 19".Jak na razie zrobione z 40 kilometrów na nim , głównie w mieście i leśna utwardzona droga , jestem bardzo zadowolony ale to tylko moje zdanie.Dołożyłem lampki na kierownice i pod siodełko , licznik i czekam teraz na torebkę na smartfon mocowaną na górną część ramy.Błotników na razie nie planuję żadnych.Przerzutki chodzą płynnie bez zacięć - jedynie w przeciwległych przełożeniach czasem łańcuch przeskoczy , ale to jest chyba normalne.Mój poprzedni rower to jakiś giant niski model który pewnie pamięta lata 90 i różnica jest ogromna , na korzyść eries eveo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ramie 20,5 odległość górnej krawędzi górnej rury od ziemi na wysokości suportu to ok 80,5 - 81 cm . Rower siedzi dość wysoko na kołach ( odległość osi suportu od ziemi to 31cm)

widzę, że jesteś z zabrza, w twojej okolicy są 2 sklepy które powinny mieć te rowery może zadzwoń i zapytaj czy mają i przymierz się do nich

 

PROFI BIKE

ul. Gliwicka 17b

Przyszowice

tel 32 235 44 20

 

 

PROFI BIKE

ul. Daszyńskiego 638

Gliwice

tel. 32 339 27 77

 

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, rower robi robotę. Poprosiłem, żeby założyli mi opony kenda khan (w cenie) zamiast tych ze zdjęcia i średnie prędkości 27-32 nie są żadnym problemem (po płaskim) Nie jest wylajtowanym szosowym przecinakiem, ale robi wrażenie solidnego i nie bałbym się zabrać go na dłuższą wycieczkę. To takie moje czepialstwo, ale jedyne czego mi brakuje to oczka do mocowania wzmocnień błotnika na goleniach amortyzatora (błotnik mocuje się tylko do mostka/pałąka między goleniami, niby wystarcza ale nie jest to najsolidniejsze i najstabilniejsze rozwiązanie) . Rama posiada wszystkie mocowania zarówno do błotników i bagażnika.

 

Z miłych niespodzianek okazało się, że korba ma wymienne blaty, co się raczej w tej klasie u suntoura rzadko zdarza, a daje dużo możliwości (tak odchudzenia jak i zmiany charakteru roweru).

 

Pytanie się przewija co jakiś czas, więc rozwieję wątpliwości. Stopki nie ma w zestawie, trzeba sobie we własnym zakresie dokupić. 

Edytowane przez teddy_malone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie moje czepialstwo, ale jedyne czego mi brakuje to oczka do mocowania wzmocnień błotnika na goleniach amortyzatora (błotnik mocuje się tylko do mostka/pałąka między goleniami, niby wystarcza ale nie jest to najsolidniejsze i najstabilniejsze rozwiązanie) .

 

NVX ma zaślepione gumkami otwory M5, które daje się w tym celu wykorzystać... Trochę kombinowania, ale "dla chcącego ...."  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teddy_malone

 

Ja już mam ten rower , kolega wyżej się zastanawia nad nim , a stopkę miałem w zestawie - nic nie dopłacałem.

 

Wydaje mi się że możesz być szczęśliwcem i trafiłeś na model który był fotografowany na aukcji i po prostu nie opłacało im się już odkręcać. Też się o to pytałem sprzedawcy i nóżki nie ma w zestawie ale można spokojnie domówić i zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avior

Ja byłem tym szczęśliwcem i zamówiłem ostatnią sztukę ze sprzętem LX (lepszym?gorszym?). Rower przyszedł we wtorek, skręciłem koło, pedały, kierownice, siodełko, zamontowałem oświetlenie i juz był gotowy do jazdy. Póki co mało jeździłem, ale wrażenia z jazdy naprawdę pozytywne. Rowerek jest szybki, przerzutki działają prawidłowo, amorek na małe dziury w chodniku dobrze reaguję. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.

Jedyne co to tylko miałem za mało płynu w hamulcu tylnym i słabo reagowały, ale napisałem do sprzedawcy i ten pokierował mnie do rowerowego w moim mieście. Dzisiaj byłem w rowerowym i zalali te hamulce i teraz działają prawidłowo. Za naprawę nie płaciłem, sprzedają pokrył koszt. Także ten rower polecam, bo i sprzęt jest dobry na tę cene i sprzedający też ma dobry kontakt z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...