Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

co jest lipnego w tej ramie? mam kandsa maestro od 4 lat, jezdrze caly rok. rama jest nieznacznie poobijana. natomiast spawy, profile sa bez uszkodzen. a waze 100 kg , wiec rama ma co dzwigac. ps. kola i korba po 2 latach u mnie poszla do roweru znajomej . i sluza jej na codzien bezawaryjnie. amor wzial sobie kolega z forum, do zimowki zamontowal. natomiast przerzutki, oraz klamkomanetki dzialaja bzeproblemowo u mnie . ps. mowie o majstrze, ale to jest ta sama rama. ba, 4 lata temu kosztowal niecale 9 setek. i to dopiero byla okazja cenowa. 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszekZmysichKiszek

 

dyskusja z Woojj-em nie ma sensu. Bo

1 - Woojj wie wszystko najlepiej i rozmowa z kimś takim od początku skazana jest na porażkę.

2 - Woojj swoje wie mimo iż czasem nie uzasadni w żaden sposób tego co mówi by potwierdzić swoją racę

np. jakimiś dowodami.

3 - Woojj ma zawsze rację.

4 - Gdy Woojj nie ma racji patrz punkt 3ci.

mmisiek9612

te rowery same jadą, dobre lekkie sztywne ramy, dobry osprzęt, ostatnio zrobiłem moim kandsem avangarde crs

102km piach szuter trochę bruku drogi polne asfalt, 98% trasy las. I wniosek rower sam jedzie. A że kogoś to boli

trudno.

Oraz jak to jest z romiarami ram u scottów czy xl wystarcz na 190cm ?

oznaczenia xl, s, m to jak z koszulkami z bazaru 5 xl ale każda inna w długości i szerokości, określanie ram w taki sposób dla mnie to partactwo nie ujmując nic ze scot - a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać jako nowy.

W tym temacie sporo osób poleca ten Lazaro Integral V3, fakt cena przystępna jak dla mnie i serwis blisko, mam tylko jedno pytanie, da się do niego doczepić bagażniki przód/tył jakieś konkretniejsze na dłuższą wycieczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic do kandsów czy lazaro nie mam. Bardzo dobre polskie maszynki.  Chodziło mi o to że kupując np scotta czy gianta przepłacamy za rower na kiepskim osprzęcie za to mamy fajny markowy napis na ramie który to większość ludzi rozpoznaje i myśli że to jakiś wypasiony bike.  Chodzi oczywiście o rowery z niskiego pułapu cenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup między Lazaro Integral V3 http://allegro.pl/king-of-the-road-full-alivio-lazaro-integral-v3-i5427399673.html i Northtec Caledon DB http://nrowery.pl/2015/cross/caledon-db

Warto dopłacić te 600zł, które są defakto sporymi pieniążkami?

Wyglądem IMO Northtec bije Lazaro na głowe, ale nie znam się na osprzęcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup między Lazaro Integral V3 http://allegro.pl/king-of-the-road-full-alivio-lazaro-integral-v3-i5427399673.html i Northtec Caledon DB http://nrowery.pl/2015/cross/caledon-db

Warto dopłacić te 600zł, które są defakto sporymi pieniążkami?

Wyglądem IMO Northtec bije Lazaro na głowe, ale nie znam się na osprzęcie :(

 

 

 

 

Witam. Ja zakupiłem tego Northteca sprzętowo wygląda to tak ze przerzutki są takie same. Rama lepsza hamulce lepsze piasty korba również lepsze. Jeżeli chodzi o jazdę rowerek spisuje się świetnie. Lazaro v3 zakupiłem dziewczynie oczywiście damska wersje. Nie narzeka jest zadowolona czy warto dopłacić? Ja dopłaciłem. Nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tematy ciagle wertowane, ale ile osób tyle opinii. PRZECZYTAŁEM ZE 30 ZAKŁADEK I JUZ NIC NIE WIEM!!!

Planuję zakup roweru. Mój wzrost to 186 cm, waga 92 kg. Nie jestem do końca przekonany czy ma być to rower crossowy czy MTB.

Głównie będę użytkował go w parkach, ścieżkach rowerowych, ale też od czasu do czasu w lasach (pagórki) i chcę żeby dobrze się tam sprawował równie dobrze w trudniejszym terenie. Wybrałem parę modeli w przedziale [1300-1800 zł].

Moje typy:

Cross Disc ERIES EVEO ALIVIO 2015 9 x 3 20,5" (5274148310) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ROWER MTB 27,5 GALAXY PIONEER HYDRAULIKA 24V ACERA (5376014264) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ROWER GÓRSKI MTB KANDS AVANGARDE 28 CRS (5426816262) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

KING OF THE ROAD FULL ALIVIO!!! LAZARO INTEGRAL V3 (5427399673) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ROWER 29er MEGAMO NATURAL 40 ALIVIO HYDRAULIKA XCT (5406157566) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

http://allegro.pl/hydraulika-alivio-blokada-lazaro-elitary-v3-men-i5424898961.html

 

Proszę o poradę, który kupić i jaką wielkość ramy dobrać do mojego wzrostu (186cm). Chyba, że macie jakieś inne typy.

 

Poproszę o argumenty i wybór jak najlepszego, który spełni moje oczekiwania. ALBO KONKRETNY MODEL I PO TEMACIE ...

MÓJ TYP TO OSTATNI Z LISTY ROWER ALE PROSZE JESZCZE O POTWIERDZENIE MOJEGO WYBORU...

 

Dzieki

Edytowane przez raper22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Czytajcie temat kilka stron do tyłu. Takich pytań jak to rapera22 było z 5 i odpowiedzi też były. Wystarczy sie trochę wysilić a nie znowu pytać o to samo


Witam forumowiczów. Chciałbym zapytać co sądzicie o tym rowerze: http://allegro.pl/jak-nowy-cross-stevens-x5-shimano-deore-3x9-52-cm-i5416384976.html .Warty tej ceny? 

Wart i nie wart. Dołóż z 5 dych i masz tego lazaro v3 z osprzętem tegorocznym i na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Dziś dostałem maila, że mają 20 szt. Lazaro Integral v3 grafitowa perła ale producent pomylił naklejki i nakleił pod siodełkiem takie z napisem Evolution V. Naklejka nie robi mi różnicy więc będę miał swoje Lazaro Integral V3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem porównanie Lazaro Integral V3/   Eries Eveo/   Northtec Caledon VB.

 

Cena 1400zł/1300zł (można kupić za 1200zł) /1560zł

 

Korba Shimano M391/   Suntour XCM/    Shimano M311 - Lazaro ma najlepszą.

Amor - skok 75mm/63mm/63mm - Lazaro największy - wszystkie z blokadą.

Napęd 9rz/8rz/8rz - Lazaro wygrywa, choć wolałbym 8rz. - bo łańcuch jest sporo tańszy.
Przerzutki Full Alivio/ Alivo z Acerą/ Alivio z Acerą - znów punkt dla Lazaro

 

koła ma chyba najlepsze Eries

Piasty wszystkie poza Eries FH-TX800 - Eries nie podaje

Łańcuch HG-53/HG-40/HG-40 - znów Lazaro

 

Wygląda na to, że we wszystkim punktuje Lazaro. Z wyglądu dla mnie najładniejszy jest Northtec a najtańszy Eries :) Nie rozumiem dlaczego producenci wkładają badziewny HG-40.

 

Pytanie dla użytkowników Northteca, czy warto dopłacać te 160zł do Northeca?

Rower ma służyć do codziennego użytku i jako trekk, ale czasem sobie i pod 40km/h lubię przycinąć, dlatego nie chcę typowego trekka.

Edytowane przez Ink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raper22 mam właśnie kandsa avangarde crs jak pierwszy z fotki w linku, tylko to nie mtb a kros dlatego że przedni amortyzator i opony nie są mtb. Rower w ogólnym ujęciu względem ceny bomba niemniej to tylko moje zdanie acz obiektywne.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się na wstępie przywitać i jak większość spytać o radę.

Szukam roweru, 90% po asfalcie, 5% jakiś las, 5% polna droga. W planach weekendowe takie ok. 50 km. trasy, trochę się też będę na nim kręcił po mieście. Czyli chyba odpowiednim wyborem będzie jakiś rower crossowy? Mam prawie 4 dychy na karku i zacznę od tego że dawno nie jeździłem na rowerze :laugh:. A na starość zachciało się trochę poruszać i poczuć wiatr we włosach. Mam 183 cm wzrostu, 86 kg wagi długość nogi do krocza to jakieś ok. 79 cm. Do takiego wzrostu to 19 czy 21, bo z opisów wychodzi tak po środku. Mój budżet to powiedzmy 1200-1500 zł. Szukam nowego roweru, który ma pewno będzie pełnił swoją funkcję przez długi czas. Co w tej cenie byście polecili, na co zwracać uwagę. Czytałem że polecacie rowery Kands, Lizaro. Czy da się takie marki obejrzeć w większych miastach z rowerami, czy tylko allegro. Wygląd, ani kolor nie mają dla mnie za dużego znaczenia. Polecilibyście jakieś sprawdzone modele pod te wymagania, byłbym wdzięczny za konkretne propozycje. Pozdrawiam

Edytowane przez skarzyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się na wstępie przywitać i jak większość spytać o radę.

Szukam roweru, 90% po asfalcie, 5% jakiś las, 5% polna droga. W planach weekendowe takie ok. 50 km. trasy, trochę się też będę na nim kręcił po mieście. Czyli chyba odpowiednim wyborem będzie jakiś rower crossowy? Mam prawie 4 dychy na karku i zacznę od tego że dawno nie jeździłem na rowerze :laugh:. A na starość zachciało się trochę poruszać i poczuć wiatr we włosach. Mam 183 cm wzrostu, 86 kg wagi długość nogi do krocza to jakieś ok. 79 cm. Do takiego wzrostu to 19 czy 21, bo z opisów wychodzi tak po środku. Mój budżet to powiedzmy 1200-1500 zł. Szukam nowego roweru, który ma pewno będzie pełnił swoją funkcję przez długi czas. Co w tej cenie byście polecili, na co zwracać uwagę. Czytałem że polecacie rowery Kands, Lizaro. Czy da się takie marki obejrzeć w większych miastach z rowerami, czy tylko allegro. Wygląd, ani kolor nie mają dla mnie za dużego znaczenia. Polecilibyście jakieś sprawdzone modele pod te wymagania, byłbym wdzięczny za konkretne propozycje. Pozdrawiam

 

Lazaro v3 jak najbardziej będzie najlepszy. Ja kupiłem i powiem szczerze nie żałuję jakość wykonania i wygląd świetne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje panowie za ekspresową pomoc. Nogę od klejnotów do podłogi jeszcze raz pomiarze, bo tu ze względów technicznych mogła być pomyłka w pomiarze. A porównując tego V3 z Kandsem Maestro jak to wychodzi. Bo na tym forum i nie tylko właśnie te dwa głownie modele się przewijają. Różnica w cenie ok 100 pln, więc mógłbym sięgnąć do sakiewki jeśli warto. I czy te dwie marki są dostępne tylko w necie, czy można gdzieś je na żywo zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...