Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

dzazgul z obliczenia wychodzi że max rama dla Ciebie to 18 cali, decydujesz się na 20,5 to o 2,5 cala więcej czyli 6,25 cm to sporo. Albo ta Pani mierzy ....... albo te rowery są identyczne. Nie ma opcji by wysokość ramy w 17 c i 20,5 była taka sama. nawet długość ramy musi być inna

to tak jakby felga 14 cali i 16 były takie same i opony były zamienne między tymi felgami

masz 175 cm wzrostu i nogę 75. ja mam 185 i nogę 83. i sam wziąłem 19 cali. bo taka jest perfekt a z proporcji podanych przez Panią stasznie miłą wziął bym 22.5c. Producenci tworzą ramy z niezmienną długością a zmienną wysokością i siedział na tym jak na krześle madejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzazgul z obliczenia wychodzi że max rama dla Ciebie to 18 cali, decydujesz się na 20,5 to o 2,5 cala więcej czyli 6,25 cm to sporo.


może źle się wyraziłem :)kupiłem 17  ale przymierzałem ją do 20,5 którym jeździ kolega. Po naniesieniu "na oko" tych rozmiarów ( wirtualnie pomniejszyłem ten rower w głowie -jak kolwiek to brzmi :) ) zdecydowałem się zaryzykować i zamówić 17" jestam mały i nawet jedną 17" (gianta chyba) przymierzałem i była duża stąd owe ryzyko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat roweru Onill Camber 28" -> http://www.onill.pl/rower.php?id=60

Byłem dzisiaj w dwóch salonach w rowerowych - w jednym nie było nic, w drugim polecono mi właśnie ten rower w przedziale do ~1,5k. Osprzęt trochę słabszy niż w Lazaro Integral V3, a przy tym trochę droższy (150zł), ale mam go obok siebie.

Ew. jakie jeszcze inne rowery na podobnej klasy osprzęcie w tym przedziale cenowym można znaleźć w sklepach stacjonarnych?

Jak nic ciekawego nie znajdę to wezmę pewnie Integrala V3, ale chciałbym chociaż trochę najpierw się rozejrzeć, żeby mieć jako takie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Osprzęt trochę słabszy niż w Lazaro Integral V3, a przy tym trochę droższy (150zł), ale mam go obok siebie.
Tak jak napisałeś manetki i amortyzator klasę niżej do tego dochodzi mniejsza ilość biegów. Plusem jest możność przymierzenia i serwis gwarancyjny blisko domu. Wybierz co ci bardziej odpowiada osprzęt czy serwis blisko domu. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś mierzyć Gravity AL 17 (koła 27,5). Co prawda było to Makalu z 2014, ale sprzedawca zapewniał, że to ta sama rama co w 2015, a strona Northteca twierdzi, ze Makalu ma tę samą ramę co Gravity. 

 

Jest na styk, tzn jakies 75 cm. Nie ma zalecanej przez wszystkich 2 cm różnicy. Zastanawiam się na ile to kłopot, gdyż przy zsiadaniu czy wsiadaniu,przy zatrzymani się na światlach w zasadzie ramy nie dotykam, tylko nogę mam opartą o pedał. Dodatkowo, chcę zmienić opony na MTB na semi-slicki albo inne crossowe i zastanawiam się czy to poprawi sytuację. 

 

Macie jakieś rady? Czy może całkowicie porzucić zamiar kupna roweru na 27,5, pogodzic się z 26 i kupić coś w tym rozmiarze? Choć muszę przyznać, że trochę mnie to wkurza, 175 to nie jest jakis "nietypowy" wzrost. Geometria wyklucza stworzenie roweru na 27,5 czy 28 calowych kołach dla niższych osób?

 

Prawdopodobnie w poniedziałek pojadę do Czechowic-Dziedzic i tam jeszcze poprzymierzam, a jak nic nie będzie to puszczę całe miasto z dymem ze wściekłosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amberladys - dla ciebie max rama to 18 bez luzu. 17cali z tyci luzem. Przede wszystkim chodzi i to by zeskakując z roweru ale nie na bok poza ramę tylko nad ramę na obie nogi nie zawadzić klejnotami rodzinnymi o ramę o to chodzi. 2ga sprawa to że zgodnie z pewnymi prawami budowy rowerów im rama wyższa tym i dłuższa bo nie tylko noga dłuższa ale i ręce i tułów więc musi być rama dłuższa jeśli jest inaczej czyli ramy na siłę wysokie ale krótkie dla niskich osób by nieco w teorii rama nadal była np 20cali to oszustwo producentów. Przykładowo mam 185 i kupię ramę wysoką ale krótką to będę siedział dziwacznie a i manewrowanie takim rowerem będzie dla mnie trudne. Trudno jest więc by ktoś mając 175wzrostu pchał się na ramę ponad 18cali niemniej czemu nie nawet i na 22calową tylko krótką bo jak będzie proporcjonalna do wysokości to kierownicy można nie sięgnąć tylko czy jeśli są takie dysproporcje między brakiem proporcji między wysokością ramy a długością to jest to nadal rama przykładowo 18cali? Moim zdaniem nie, tylko jest to jakis wymysł producenta dla lepszego zbytu. Zmiana wysokości opony optycznie zmniejszy koło i w zależności czy to slik semi slik czy teren uzyskasz wraz z ugięciem 1-4cm. czyli w granicy cala.

a wzrost do 175 u faceta to niski, 176-185 średni, pow 185 wysoki. Najwięcej jest ludzi średniego wzrostu i dla nich jest najwiekszy asortyment.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla dzieciaka istotne jest jak rower działa, wiec radze dolozyc do authora energy. Dlaczego??? Zdecydowanie najlepiej zrobiony rower pod względem ergonomi. Hamulce da sie obsługiwać jednym palcem, bardzo lekko działają biegi. A jak dzieciak wyrośnie..dobrze się rower sprzeda.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
od dość planuje zakup roweru, który ma posłużyć na lata.
180cm, 88kg, trasy 10-30km, głównie asfalt i szosa.
Budżet ok 1700zł.

Moje typy:
Kellys Cobe Turquoise
http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2013/cross/cobe-turquoise/turquoise#.VU80zfntmko za 1699zł w sklepie u kolegi.
Giant Roam 3 Disc 

http://www.esportowiec.com.pl/rowery-crossowe-c-11/rower-giant-roam-3-disc-2014-p-3819.html?zenid=0925f28652be7e5a0b9a948791c3af67 za 1615zł na necie

Co doradzicie?
Może jeszcze coś innego?

Edytowane przez RMosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zajeżdżając do jednego sklepu rowerowego spotkała mnie miła niespodzianka - był Kands Maestro, niestety z 2014r. w cenie 1499. Sam sprzedający mi go pokazał po przedstawieniu wcześniej moich oczekiwań i wg niego w tej cenie to jest naprawdę bardzo dobra propozycja (pokazał mi jeszcze Meridę i jeszcze coś, wybaczcie, modeli nie pamiętam).

Powtórzę za nim - rama nie firmowa, natomiast w przypadku rowerów crossowych nie ma to takiego znaczenia jak w przypadku MTB.

Była jedna sztuka - rama 19" - przymierzyłem się - dosłownie minimalny luz, ale wg sprzedawcy wystarczający.

Rama w porównaniu z innymi rowerami inna, jakaś taka dłuższa, ale pozycja wbrew obawom wygodna. Po przejechaniu się kawałek - rower płynie, biegi wchodzą dobrze, blokada amortyzatora przydatna (zastanawiałem się również nad Lazaro Integral v2 bez blokady, po tej przejażdżce mimo iż wyższej klasy osprzętu nie potrzebuję, to jednak z powodu braku blokady będę zmuszony chyba jednak go skreślić).

Niestety w sklepie nie było modelu na rok 2015 i sprzedający nie potrafił mi odpowiedzieć czy i kiedy będzie.

 

Pytanie, a właściwie 2:

1) czy w Lazaro Integral v3 jest taka sama rama o takich samych wymiarach, istotny zwłaszcza przekrok? Myślałem nad 17" ale widać 19" mi pasuje.

2) czy jest duża różnica pomiędzy Lazaro Integral v2 a Kands Maestro 2014 warta dopłaty 400zł?

Edytowane przez dzudzu9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...