Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jakiś czas temu dotarł do mnie eries i miewam z nim małe problemy. Po pierwsze, coś nie gra z przerzutkami. Niektóre przełożenia w ogóle nie wchodzą, rower podczas jazdy lubi sobie trzasnąć (wygląda jakby łańcuch spadał, a potem wskakiwał na swoją pozycję, może coś jeszcze?) i ogólnie nie tego spodziewałem się po deore. Kiedyś miałem jakąś meridę na altusach, może o ile po jakimś czasie wszystko zaczynało latać, to po przeglądzie przerzutki chodziły bardzo OK. Do tego na niektórych przerzutkach coś ociera.

 

Dwa, coś cyka. Nie jakoś często, powiedzmy co parę obrotów korby. Wykluczam pedały, rozbierane i nasmarowane.

 

Trzy, to moje pierwsze hydrauliki, ale na oko trochę za mocno trzeba je nacisnąć żeby rower zahamował, szczególnie jeśli chodzi o hamulec tylnego koła.

 

Wygląda jakby rower był cały do regulacji. Zgłaszać czy wydaje mi się?

Edytowane przez Smule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś wiedze na temat rowerów marki Devron. Szukam jakiegoś "bajka" do wycieczek szosa/lekki teren w proporcjach 70/30%.

 Pytanie do obeznanych w temacie o rower z linka bo po szybkim rozeznaniu wizualnie jest nr jeden. Ale że moja wiedza na tematy techniczne trochę kuleje proszę Was o pomoc.

 

http://allegro.pl/rower-crossowy-devron-urbio-k2-8-28-rabat-15-i5285037696.html

 

A może warto dopłacić te 4 stówki:

 

http://allegro.pl/rower-devron-urbio-k3-8-28-rabat-15-i5288257845.html

 

Czekam również na inne sugestie w podobnych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jakiś czas temu dotarł do mnie eries i miewam z nim małe problemy. Po pierwsze, coś nie gra z przerzutkami. Niektóre przełożenia w ogóle nie wchodzą, rower podczas jazdy lubi sobie trzasnąć (wygląda jakby łańcuch spadał, a potem wskakiwał na swoją pozycję, może coś jeszcze?) i ogólnie nie tego spodziewałem się po deore. Kiedyś miałem jakąś meridę na altusach, może o ile po jakimś czasie wszystko zaczynało latać, to po przeglądzie przerzutki chodziły bardzo OK. Do tego na niektórych przerzutkach coś ociera.

 

Dwa, coś cyka. Nie jakoś często, powiedzmy co parę obrotów korby. Wykluczam pedały, rozbierane i nasmarowane.

 

Trzy, to moje pierwsze hydrauliki, ale na oko trochę za mocno trzeba je nacisnąć żeby rower zahamował, szczególnie jeśli chodzi o hamulec tylnego koła.

 

Wygląda jakby rower był cały do regulacji. Zgłaszać czy wydaje mi się?

 

Hej. również niedawno kupiłem Eriesa na alivio i to co opisujesz to norma przynajmniej według mnie przy zakupie nowego roweru przez internet. Po pierwszych 50 km połowa rzeczy wymagała drobnej regulacji, nie mówię że w sklepie nie wyregulowali bo rower był wyregulowany ale gdy wszystkie linki dzwnignie itd się już "ułożyły, dotarły" wszystko wymagało drobnych poprawek, u mnie tylko chyba zacisk przedni nie ruszany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałabym kupić rower, slyszalam wiele dobrego o meridzie. W sklepie polecono mi CROSSWAY 100 - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

niestety, o jakieś 1000 zl za drogo, czy mozecie polecic jakis rower crossowy do 2 tys zl? 

 

 

bedzie wdzieczna za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niektóre przełożenia w ogóle nie wchodzą, rower podczas jazdy lubi sobie trzasnąć (wygląda jakby łańcuch spadał, a potem wskakiwał na swoją pozycję
Linki jeszcze się rozciągają i układają w pancerzach. Norma. Po prostu co jakieś 40-50 km trzeba to jeszcze doregulować. Po ok 200 km wszystko już będzie ułożone i w pełni sprawne.

 

 

 

na oko trochę za mocno trzeba je nacisnąć żeby rower zahamował, szczególnie jeśli chodzi o hamulec tylnego koła
To samo, co wyżej. Nowe klocki muszą się dotrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałabym kupić rower, slyszalam wiele dobrego o meridzie. W sklepie polecono mi CROSSWAY 100 - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

niestety, o jakieś 1000 zl za drogo, czy mozecie polecic jakis rower crossowy do 2 tys zl? 

 

 

bedzie wdzieczna za pomoc, pozdrawiam

 

Lazaro Elitary

 

Kands Avangarde

 

Eriers eveo - ja wybrałem ten ze względu że u mnie można było testować na miejscu

 

Jakbyś była zdecydowana na lazaro uważaj na rozmiar ramy bo są strasznie długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce jeszcze tu, bo  innym dziale zainteresiwanie znikome.

 

Przy składaniu Lazaro integral znalazłem takie bledy na spawach:

http://imgur.com/IE1PWqp

 

http://imgur.com/IOvmL0R

 

http://imgur.com/o2lMPAu

 

1) pierwsze zdjęcie: wygląda to po mojemu tak jakby brakowało jednego "spawnięcia" (są tam też jakieś dwa wgłębienia). Jest to miejsce pod siodłem. Boje sie, że to jakiś defekt i może mi sie rama rozjechać

2) drugie zdjecie: tez jakis omijaczek.

3) trzecie zdjecie: słaba jakość ale chodzi mi o tą kropke na środku miedzy rurami. W rzeczywstosci ma ona wielkosc ok 1mm

 

Co o tym dumacie, bo ja wogole sie ne tym nie znam? Koniecznie reklamowac czy nie ma to wiekszego znacznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

śledzę ten temat bo jak większośc planuję zakup crossowego roweru :) rozumiem że tak naprawdę jeden pies czy kupie Eries Eveo (jest w Poznaniu gość z allegro więc domyslam się że będę mógł przymierzyć rame ) a lazaro elitary V3 czy kandsem w tej cenie? Chyba że któs dysponuje lazaro w okolicy Poznania ?:)


Witam,

śledzę ten temat bo jak większośc planuję zakup crossowego roweru :) rozumiem że tak naprawdę jeden pies czy kupie Eries Eveo (jest w Poznaniu gość z allegro więc domyslam się że będę mógł przymierzyć rame ) a lazaro elitary V3 czy kandsem w tej cenie? Chyba że któs dysponuje lazaro w okolicy Poznania ? :)

a i mam jeszcze jedno pytanko:  czy mi się wydaję czy wcześniejsze Lazzaro miały v-brake a nie tarcze? jakoś nie mam potrzeby tarcz więc chyba nie mam po co się na nie pchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spawów do faktycznie kaszaneria niemniej nic ci się nie rozjedzie siła spawu jest mocniejsza niż

materiału 5cm dalej urwie się obok a nie na spawie wynika to z przegrzania materiału nie w spawie a przy spawie. Z ręka na sercu powiem że mój kandsiczek ma spawy jak ta lala grube pełne równiutkie gęsto nakładane bez ubytków kropek czy klusek. jak tu

https://imagizer.imageshack.us/v2/450x300q90/913/5vwYx9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest dopuszczalna masa w rowerze lazaro v3 2015? W unibike np viper 120 kg? Ważę 93 kg mam 182, od krocza do ziemi 85cm a wzdłuż wew. strony nogi okolo 84cm, przymierzyłem tego unibike rame 21 to na styk jak stoje prawie dotykam kroczem wiec najlepiej jaki rozmiar w tych modelach wybrac?

Edytowane przez Stromba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziztop a jaki Ty masz rozmiar ramy? mam podobny problem jak kolega wyżej. przymierzam się do kandsa albo spartacusa albo lazaro albo eries i nie chce trafić źle z ramą. Ewentualnie kupie tego eries bo on z jednego miasta. Mój wzrost  i około 75 cm od klejnotów w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kands avangarde 19cali wzrostu mam 185 noga 83 od nogi 83 odjąłem 2cm zapasu od 81 odjąłem 33 wyszło 48 podzielone przez 2,5 dało 19,2cala dla mnie rama max 20cali idealna to 19cali tak wyszło dla mnie z obliczenia jak wyżej i z przymiarek w sklepach rama kands avangarde ma dokładnie 19cali z delikatnym grosikiem na +

masz 75 do krocza minus 33 da 42 dzielone na 2,5 da 17cali

dwa cale to 5cm może mało może dużo niemniej błąd w doborze ramy klejnotom nie popuści

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 sprawy :) pierwsza może trochę dziwna ale jak edytujesz post ? :) bo ja za cholere nie wiem jak to zrobić :)

to jest jakiś wzór? mi wyszło 16 więc 17 będzie za duża?

dziwne ten post mogę edytować a inne nie. nie ważne. ale mierzyć od pachwiny czy od kochones? bo faktycznie różnica duża nie duża chciałbym mieć więcej dzieci :) tak czy siak skazany jestem na 17

Edytowane przez dzazgul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...