Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

@@Drakmor,

Waga Maestro w rzeczywistości nie ma wiele wspólnego z 13,6 podawanym w opisie. Takie jest przynajmniej moje subiektywne odczucie jeśli chodzi o rozmiar 19". Na moje oko bliżej mu 14.5-15 kg. Niestety nie mam wagi bagażowej żeby to potwierdzić. Ktoś jednak rozbierał na części pierwsze Lazaro Integrala V3 i po zważeniu wszystkiego wyszło mu właśnie ~14.5 kg. Poza tym jak już wyżej wspomniano często waga katalogowa podawana jest dla najmniejszego rozmiaru i w dodatku bez pedałów a te też czasami mogą swoje ważyć.

Jeśli chodzi o Twoją wagę to nie ma ona nic do rzeczy. Ważniejszym czynnikiem - jeśli patrzeć poprzez pryzmat poruszonej przez Ciebie kwestii - jest Twój wzrost. Ale o tym przekonać możesz się tylko wsiadając na rower i robiąc nim przejażdżkę ale nie w koło komina bo na tej podstawie też nie można jakichś sensowniejszych wniosków wysnuć.

 

Jeśli chodzi o wypowiedź kolegi @@brazylijczyk, to nie ma sensu nawet tego komentować bo w całym wpisie bzdura goni bzdurę.

A jeśli już kolega @@Rades, przywołuje jako przykład mój rower to pragnę nadmienić, że zdjęcia w profilu są już zdezaktualizowane i wygląd znowu dość mocno ewoluował ;)

 

Reasumując de gustibus non est disputandum. Jedynym sensownym wyznacznikiem jak wspominają koledzy jest porównanie osprzętu i relacji ww. do ceny.

Jeśli chodzi o Evado 3.0 to ten rower na tym osprzęcie wyjściowo powinien kosztować mniej niż 1500 zł więc nawet cena po obniżce nie jest żadną okazją.

 w którym miejscu bzdura goni bzdurę ? Proszę o racjonalną argumentację a nie idiotyzmy w typie " nie ma sensu tego komentować ". Przerabiasz swojego trumniaka za 1200-zeta to przerabiaj, aż dobijesz do kosztów 2,5-tysiąca a i tak nadal będzie wyglądał jak rower do wożenia baniek z mlekiem. Niestety z geometrią ramy tego modelu nic nie zrobisz, nawet za pomocą acetylenowej spawarki :) Dla mnie Kands Maestro nawet na Daore SX to nadal maszyna z pod zabawy w remizie. Zaklej napis na ramie jakąś większą folią może to cos da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sam zacznij używać rzeczowych argumentów. Wszyscy Ci już rzeczowo odpowiedzieli a Ty jak desperat brniesz dalej.

Secundo myślę, że do leczenia kompleksów są fajniejsze miejsca niż to. Najlepiej idź sobie pojeździć na "jednym z najpiękniejszych crossów dostępnych na rynku" może to pomoże :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trollujesz czy naprawdę tak uważasz ale uśmiałem się z twej wypowiedzi co nie miara bo  wychodzi na to ze największą wadą Kandsa jest jego nazwa, największą wadą ramy a jakże, napis na ramie. Rower z racji napisu na ramie lepszy nie będzie, decyduje jakość wykonania i to co "pod maską" czyli osprzęt. Kross kiedyś kojarzył mi się z komunijnymi rowerumi, marketową firmą podnieśli poprzeczkę i już od kilku lat robią niezłe rowery. Rozpływasz się nad wyższością swojego Evado (właściwie to nad pięknością)  kosztem Kandsa pojęcia o nim nie mając - wygląda jak wygląda dla jednych to arcydzieło innym w gusta nie trafia, a dla kolejnych rower jest do jazdy a nie do patrzenia. Wybór roweru przy ograniczonym budżecie to nie lada problem, Kross Evado 3.0 to dobry rower ale cena wyjściowa to 2000 zł przy 1200 za Kandsa. A jeśli komuś te 800 zł różnicy nie robi to nie kupi żadnego z nich tylko sprzęt z wyższej półki. Tak Evado 3.0 i Kands Maestro to ta sama półka i jakościowo od siebie nie odbiegają tak bardzo jakbyś chciał... 

 

PS:  jakbyś stwierdził że jednak Kross za mało firmowy to możesz sobie zawsze jakiś znaczek dokleić, Cube, Merida, Scott, Author a moze i wszystko na raz:) Do kupienia na allegro za dychę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w którym miejscu bzdura goni bzdurę ? Proszę o racjonalną argumentację a nie idiotyzmy w typie " nie ma sensu tego komentować ". Przerabiasz swojego trumniaka za 1200-zeta to przerabiaj, aż dobijesz do kosztów 2,5-tysiąca a i tak nadal będzie wyglądał jak rower do wożenia baniek z mlekiem. Niestety z geometrią ramy tego modelu nic nie zrobisz, nawet za pomocą acetylenowej spawarki :) Dla mnie Kands Maestro nawet na Daore SX to nadal maszyna z pod zabawy w remizie. Zaklej napis na ramie jakąś większą folią może to cos da. 

 

Tak się zastanawiam - kupiłeś za######iście wyglądającego Evado przepłacając za napis "Kross" i hydrauliki, później przeczytałeś, że za połowę ceny byś miał rower z znacznie lepszymi bebechami i masz z tego powodu ból dupy? Może ci pomoże:

4f4a2a95fadfaa3dac2886cf2b50c389,62,37.j

 

 

Jak dla mnie sens przepłacać za napis w tym przedziale cenowym na ramie jest w przypadku Treka, bo on jako jedna z niewielu firm daje dożywotnią i prawdziwą gwarę na ramę.

Ps. Ja chciałem kupić Cube'a  na wyprzedaży bo mi się niesamowicie podobał, na szczęście rama była za duża (62cm). Wyglądowo przebijał wszystko, za to bebechy najtańsze z możliwych :( Za to teraz mam rower, którego ze świecą szukać :D + w końcu hasło be unique zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam - kupiłeś za######iście wyglądającego Evado przepłacając za napis "Kross" i hydrauliki, później przeczytałeś, że za połowę ceny byś miał rower z znacznie lepszymi bebechami i masz z tego powodu ból dupy? Może ci pomoże:

4f4a2a95fadfaa3dac2886cf2b50c389,62,37.j

 

 

Jak dla mnie sens przepłacać za napis w tym przedziale cenowym na ramie jest w przypadku Treka, bo on jako jedna z niewielu firm daje dożywotnią i prawdziwą gwarę na ramę.

Ps. Ja chciałem kupić Cube'a  na wyprzedaży bo mi się niesamowicie podobał, na szczęście rama była za duża (62cm). Wyglądowo przebijał wszystko, za to bebechy najtańsze z możliwych :( Za to teraz mam rower, którego ze świecą szukać :D + w końcu hasło be unique zobowiązuje.

 

Jaki to rower lepszy niż Evado 3.0 miałbym za połowę jego ceny ? Proszę za przykłady podawać nowe maszyny, nie kombinowane składaki z Allegro po 20-remontach.  proszę o konkrety . widzę że tu siedzą sami znachorzy, lub też powoli tworzy się klub przyjaciół wróżbity Macieja. Koledzy rowerzyści ( choć durnie było by lepszym określeniem ) miałem nieraz styczność z Kandsem Maestro i od samego patrzenia na ten lunochód rozbolały mnie zęby. Wybaczcie ale jeżeli dla Was prezencja roweru nie ma żadnego znaczenia i możecie jezdzić na czymkolwiek,, byle by tylko osprzęt jaki taki był, to raczej wasze poczucie estetyki stoi na bardzo wątpliwym poziomie. TAK, ZDECYDOWANIE WOLĘ DOŁOZYĆ PARĘ STÓW WIECEJ I JEZDZIĆ NA SPRZĘCIE KTÓRY CIESZY MOJE OKO.   Na margiesie w mojej piwicy oczy me cieszy również Merida Mats 100-d ( 2012 ) i Giant Talon 3. mojego ojca na którym też mogę dowoli smigać. Nie żebym był zamożną osobą, nic z tych rzeczy. Po prostu w mojej rodzinie cenimy sobie jakość i prezencję rowerów na których jezdzimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żaden z nich nie jest rowerem crossowym, a to temat o rowerach crossowych :)

 

Okazji najlepiej szukać teraz, ewentualnie trochę później nim teraz, im dłużej jednak czekasz, tym bardziej ryzykujesz, że zostaną już tylko jakieś egzotyczne śmieci w dziwnych rozmiarach.

 

Napisz do czego ci rower i na co masz w nim ochotę, to łatwiej będzie ci coś doradzić. Najlepiej w innym temacie, by cię moderacja nie pogoniła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A jaki wybralibyście spośród tego duetu : Kross Evado 3.0 i Unibike Crossfire GTS ? Kross ma przewagę hydraulicznych hamulców, ale słyszałem, że w przyszłym sezonie w Crossfire'rze też mają być montowane hamulce hydrauliczne. No i inna geometria ramy. Która geometria ramy byłaby lepsza dla wysokiej osoby ~ 195 cm.

Edytowane przez Radek103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania z Krossem, ale pod koniec lipca kupiłem Crossfire (2013) GTS i jestem bardzo zadowolony, wystarczy dbać o to żeby opony były na 4 atmosferach i jest świetnie, na razie mam przerwe, ale nabiłem ok. 400-500km i nie było większych problemów. Co do wzrostu mam też ok. 195cm i jeździ mi się bardzo wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zostałem pokierowany tutaj, więc podepne sie pod temat.

 

Jeżeli chodzi o temat rowerów to jestem w tym zupełnie zielony.

Szukam roweru głównie do jazdy po mieście ( dojazd do pracy ok. 10 km), ale dobrze żeby dało sie nim wyskoczyć gdzieś w jakiś łatwiejszy teren. Rower będzie użytkowany wiosna/ lato/ jesień. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na rower to 1600 zł. Ważne żeby nie był to rower używany. Mój wzrost to 186 cm, a długośc nogi mierzona od krocza do podłogi to ok. 88 cm. Waga 86 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odrzuca mnie od v-brake'ów fakt, że trzeba często wymieniać te klocki :/

 

Jeśli użyjesz dobrych kolców to nie będziesz musiał często wymieniać.

Przy v-brake obręcz musi być czysta i prosta, jeśli jeździsz w mokrych (błotnistych) warunkach to tarcza lepiej się sprawdzi.

 

Wysłane z P880, przy użyciu Tapatalka. Przepraszam za wszelkie literówki i błędy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam przed Soba kupno roweru zdecydowałem sie właśnie na crossa.

Jestem początkujacy w temacie rowerów. jako że bedzie to moj pierwszy chciałbym na niego wydac1600-2000

Zależy mi na Trwałości roweru przedewszystkim, oczywiście przy rozsądnej jeżdzie bez szaleństw.

Rower ma być głownie uzytkowany na asfalcie choć w lekki teren na pewno tez czasem.

Zależy mi aby rower posiadał zwykłe hamulce. nie tarczówki czy jakieś tam hydrauliczne.

Naczytałem sie rowniez o tym całym wolnobiegu, ale gdy przeglądam oferty rowerów w każdym jest napisane "kaseta/wolnobieg"

większość chwali kasete jako ta bardziej trwałą. ale jakto jest z tym oznaczeniem?

tak na poczatek przyglądam sie rowerkom:

Giant ROAM 2

cube CLS LTD

kellys neos vamp

kellys axis

co  byscie polecili?

Aha jeszce o jedna sprawe zapomniałem spytac jak to jest z tematem amortyzatora? czy we wszystkich crossach on jest? jesli nie czy jest on tak naprawde potrzebny?? nie jest to przysłowiowy bajer?

z tego wzgledu pytam bo zawsze miałem takie spojrzenie na te wszystkie górale z tarczówkami i innymi amorkami albo nawet 2 w  jednej ramie że tak naprawde to zwykłe bajery.

Edytowane przez siti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

czy warto kupić rower Scott sportster p3 2010 (używany niby mało jeżdżony) za 1500zł

korba i kaseta wydają sie być mało zużyte:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6d81a720f106760.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8fdfde99d4a302d.html

 

tp://www.katalogrowerowy.pl/kr/rowery/miejskieturystycznecrossowe/11522-sportster-p3

czy lepiej sprawdzonego nowego Kandsa Maestro i 300zł w kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co polecicie z tych modeli?

 

-Merida Crossway 10

-Kross Evado 2.0 (2013)

-Kross Evado 1.0 ( 2014)

-Giant Roam 3 (2014)

-Giant Roam 4 (2014)

 

dodam, że wzrostu 190cm i setka wagi. Myślę, że blokada amora byłaby fajną opcją ale to chyba tylko w Roam 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...