Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, pisałem o MEDANO BEYOND B.03, a tam jest M171



Natomiast ten

Medano Countour Cr1.1.

moze być alternatywą dla Lazaro, mógłbym eksperymentować, gdybym trafił na niego przy moich poszukiwaniach. Korby Alivio mozna kupić już za 100PLN - po pierwszej zimie wymienisz sobie cały napęd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo mam pewien problem. Mój obecny rower nieco się sypie, a nie opłacalne jest inwestowanie w niego pieniędzy, kiedy jest dla mnie zbyt duży. Kiedyś osprzęt miał całkowicie sprawny, teraz właściwie to wspomnienie (uszkodzony amortyzator Rock Shox Pilot między innymi). Jedyne co jest w nim sprawne to rama (Trek 4900 Alpha) i tylna, niedawno kupiona przerzutka Shimano Alivio.

Jestem zainteresowany kupnem roweru do 1500 zł, ale skoro mam tylną, sprawną przerzutkę, to przydałoby się ją przerzucić do nowego, bo po co? Tylko czy da radę zrobić tak,aby kupić rower bez tylnej przerzutki, czy zwyczajnie prościej jest starą zamontować, a nową sprzedać przykładowo 20 zł taniej niż chodzące nówki w pudełkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wydać 1500zł na rower i szczypiesz się o 20zł za używaną przerzutkę ?

Stara, sprawna część zawsze się przyda.

Jeżeli ze starego roweru tylko rama jest sprawna (ta która jest za duża) to ją sprzedaj za parę złotych bo się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapoznałem się ze wszystkimi postami pode mną, ale mogę się wypowiedzieć bo pod koniec lipca kupiłem nowego Unibike Crossfire 2013. Pierwsza rzecz, na którą niektórzy już zwracali uwagę, to że kierownica przy mocniejszym dociśnięciu (np. podczas rozpędzania lub pod górkę) lekko poskrzypuje, mi specjalnie to nie przeszkadza i nie jest to żadna specjalna wada mechaniczna ale trzeba to tutaj wymienić. Następnie, po przejechaniu mniej więcej 200km musiałem doregulowywać tylny hamulec żeby nie przycierał po każdym obrocie koła (zresztą i tak nie hamuje się tylnym hamulcem), ale rozumiem że to się zdarza i w żadnym wypadku nie jest to wada sprzętu (podczas jazdy ocieranie nie było wyczuwalne, tylko kiedy rower stał i obracałem koło nad ziemią). Obecnie mam ok. 330km nabite na liczniku i muszę przyznać, że tak naprawdę pod żadnym względem nie zawiodłem się na tym rowerze. Jedną z największych zalet (ogółem firmy Unibike) jest to, że fabrycznie montują siodełka Selle Royal z żelowymi wkładami które są mega wygodne, jedyny raz kiedy zaczęło mi LEKKO doskwierać to po przejechaniu praktycznie bez przerwy ponad 30km, ale to pewnie norma dla takiego newbie jak ja;) Rower chodzi bardzo płynnie, gładko się pedałuje i nie ma większych kłopotów ze zmianą biegów. 

Jedyny problem który mnie dotknął, to V-brake'i z przodu, ważę 120kg, mieszkam w dolinie dolnej Wisły i często trzeba w moich okolicach zjeżdżać po dość stromych ścieżkach, niestety niemiło się przekonałem o tym że w takim terenie te hamulce to przynajmniej przy mojej wadze za mało, dlatego w przyszłym sezonie zamierzam wymienić z przodu na tarczowe.

Rower najlepiej sprawdza się na asfalcie/szutrze i ścieżkach bez piachu, jeśli jest jakiś piaszczysty odcinek raczej się nie przewróci ale lepiej unikać. Amortyzatory działają bardzo sprawnie, ale to pewnie kwestia nowości i jeśli nie odda się ich po sezonie do serwisu mogą przestać spełniać swoją rolę. Dodam, że Unibike jako jedyny pośród konkurencji oferuje rowery z Dopuszczalną Masą Całkowitą do 140kg ;)

Pozdrawiam, mam nadzieje że komuś pomogłem w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne rzeczy piszesz.

"musiałem doregulowywać tylny hamulec żeby nie przycierał po każdym obrocie koła"

Masz po prostu zwichrowane koło i raczej tym trzeba się zająć, a nie hamulcem.

 

"zresztą i tak nie hamuje się tylnym hamulcem"

ŁO TA FAK ?

 

"siodełka Selle Royal z żelowymi wkładami które są mega wygodne, jedyny raz kiedy zaczęło mi LEKKO doskwierać to po przejechaniu praktycznie bez przerwy ponad 30km"

To co będzie z Twoją gluteus maximus jak przejedziesz 100km ?

Odpadnie w strupach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne rzeczy piszesz.

"musiałem doregulowywać tylny hamulec żeby nie przycierał po każdym obrocie koła"

Masz po prostu zwichrowane koło i raczej tym trzeba się zająć, a nie hamulcem.

 

"zresztą i tak nie hamuje się tylnym hamulcem"

ŁO TA FAK ?

 

"siodełka Selle Royal z żelowymi wkładami które są mega wygodne, jedyny raz kiedy zaczęło mi LEKKO doskwierać to po przejechaniu praktycznie bez przerwy ponad 30km"

To co będzie z Twoją gluteus maximus jak przejedziesz 100km ?

Odpadnie w strupach ?

 

Nie musisz mnie linczować od razu ;D napisałem że jestem newbie. Koło nie wygląda na przekrzywione czy coś, nie znam się na tym ale podczas jazdy nie przeszkadza mi. Fakt że sporo po krawężnikach jeżdżę (ale zawsze zwalniam i przenoszę ciężar ciała podczas podjeżdżania), może rzeczywiście minimalnie się przekrzywiło, jak nie będzie problemów to pod koniec sezonu w serwisie zwrócę na to uwagę. 

Co do hamowania, nie wiem jaki Ty masz rower, ale w moim przedni hamulec wyhamowuje nieporównywalnie lepiej niż tylni, tylnym się tylko wspomagam.

Takich dystansów jeszcze nie przejeżdżałem, chociaż myślę że nie byłoby wielkich problemów. Jak podkreśliłem siodełko zaczęło mi lekko doskwierać, jak w klasie szkolnej siedzi się przez półtorej godziny na krześle to też tyłek doskwiera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy mogłabym tu poprosić o poradę? Zastanawiam się nad kupnem roweru crossowego z pomiędzy tych poniżej i nie wiem, który z nich jest najlepszy pod kątem technicznym.

 

To modele:

 

Unibike Viper Lds

Mbike Crosser VBR

Kelly's Agnes

Wheeler Cross 6.3 Lady

Author Enigma z 2012 r.

Herkules Jump Lady

Herkules Spyder Lady

 

Zupełnie nie znam się na częściach i ich jakości, dlatego bardzo proszę o poradę :).

Edytowane przez Morska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Również zastanawiam się nad kupnem nowego roweru. Niestety wogóle nie znam się na osprzęcie...

 


Rower będzie służyć mi głównie do wypadów poza miasto po drogach aswaltowych ( około 30-40 km) , do tego dochodzi również jazda po mieście, dlatego zastanawiam się nad rowerem crossowym.

 

Odwiedziłam kilka sklepów i spodobał mi się ten:


http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/kellys-gamma-dark-mango-2013

 


Co powiecie na temat tego roweru? Warto go kupić?
Będę wdzięczna za Wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy mogłabym tu poprosić o poradę? Zastanawiam się nad kupnem roweru crossowego z pomiędzy tych poniżej i nie wiem, który z nich jest najlepszy pod kątem technicznym.

 

To modele:

 

Unibike Viper Lds

Mbike Crosser VBR

Kelly's Agnes

Wheeler Cross 6.3 Lady

Author Enigma z 2012 r.

Herkules Jump Lady

Herkules Spyder Lady

 

Zupełnie nie znam się na częściach i ich jakości, dlatego bardzo proszę o poradę :).

 

Wybierałbym między Author Enigma Unibike Viper Lds

 

 

Witam wszystkich,

Również zastanawiam się nad kupnem nowego roweru. Niestety wogóle nie znam się na osprzęcie...

 

Rower będzie służyć mi głównie do wypadów poza miasto po drogach aswaltowych ( około 30-40 km) , do tego dochodzi również jazda po mieście, dlatego zastanawiam się nad rowerem crossowym.

 

Odwiedziłam kilka sklepów i spodobał mi się ten:

 

http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/kellys-gamma-dark-mango-2013

 

Co powiecie na temat tego roweru? Warto go kupić?
Będę wdzięczna za Wasze opinie.

 

Gosik  rower wybrałaś sobie całkiem przyzwoity i powinien się sprawdzić do rekreacyjnej jazdy ale zakup powinnaś rozważyć jeśli cenna będzie naprawdę atrakcyjna bo do 1700 to znajdzie się lepsze modele  jak choćby te z postu wyżej (Altus to jednak jak na te pieniądze za mało). Z Kandsa też byłabyś zadowolona a to co zostanie przeznaczyłabyś na dobre oświetlenie i kask czy licznik

Edytowane przez Rades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :yes: 

 

 

Dzisiaj w sklepie widziałam w sklepie jeszcze UNBIKE VIPER.  Rower mi się spadobał, tylko zastanawia mnie jego waga. Czy  przez te 15 kg nie będzie zbyt ciężki? Warto go kupić?

 

 

http://www.activbike.pl/product_info.php/cPath/29/products_id/217


No i teraz jestem w kropce  :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaryzykuje stwierdzeniem, że za te pieniądze  realnie lżejszego ( ale robiącego różnice) kupić się nie da zwłaszcza że to cross, Taniej Gosik wyjdzie  jak się do "sąsiada" uśmiechniesz, żeby jeśli zajdzie potrzeba wniósł po schodach itp:D Vipera kupić jak najbardziej warto - wśród Pań co prawda mało popularny bo w sklepach trochę ich pozostawało ale to zapewne przez malowanie, które mało atrakcyjne się wydaje - jak to ujeła moja dziewczyna " no żeby chociaż trochę różu było albo lawendy bo on jakiś taki smutny":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robakus, w całym wątku pojawiło się co najmniej kilka propozycji. Jeżeli nie czytałeś to przeczytaj bo nikt nie wybierze za ciebie. A jeżeli czytałeś i nie wiesz co wybrać to ze swojej strony proponowałbym wybór pomiędzy: Unibike Viper, musisz tylko poszukać w sklepach bo jest ich mało na rynku, a mało popularnym rowerem jaki ja wybrałem Medano Vanity vt.3 do dostania bez problemu za 1900 z przesyłką.

 

Pisałem już wcześniej, że kupiłem za 1820 z licznikiem Sigma 500 i linką zabezpieczającą. Zwracam uwagę, że Medano ma łyse opony (do jazdy po asfalcie i ścieżkach rowerowych rewelacja), ale blaty 44/32/22 wydają się bardziej charakterystyczne dla MTB niż cross-a czy trekking-a. W Medano większość osprzętu deore. Białe chwyty szybko się brudzą. Ale do obu rowerów musisz się przymierzyć. Ja mam 187 cm i 105 kg (nic do zrzucenie;)), Medano 20" bardziej mi pasował niż Unibike 21", który można powiedzieć był na styk.

 

Zwróć uwagę jeszcze na Kands Maestro ja miałem za daleko do sklepu, aby go obejrzeć. W cenie 1200 wydaje się bardzo dobrą propozycją, ale nie widziałem go w rzeczywistości.

Edytowane przez Pawel11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz wzrostu, ale dla mnie (187 cm wzrostu) rama Unibike viper 21" była na styk. 23" w crossie to myślę, że trzeba mieć ponad 195 cm. Co do roweru, wydaje mi się, że przednia przerzutka to nie Deore. Osobiście bez dokładnego obejrzenia i przymierzenia nie ryzykowałbym zakupu. Jeżeli miałbym kupować w ciemno to w tej cenie wolałbym Kands Maestro.
 

Edytowane przez Pawel11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 wzrostu i wlasnie z Kands Maestro zrezygnowałem jedynie z powodu tej ramy, tam największa to 21 a wydaje mi się ze mogłaby być lekko za mała

 

 

 

Nie wiem ile masz wzrostu, ale dla mnie (187 cm wzrostu) rama Unibike viper 21" była na styk. 23" w crossie to myślę, że trzeba mieć ponad 195 cm. Co do roweru, wydaje mi się, że przednia przerzutka to nie Deore. Osobiście bez dokładnego obejrzenia i przymierzenia nie ryzykowałbym zakupu. Jeżeli miałbym kupować w ciemno to w tej cenie wolałbym Kands Maestro.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...