Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

A co tam się martwić z taczowkami? Sila hamowania tanich tarczowek z riverside będzie podobna do tanich vbrake z rometa. Ale za to w riverside będziesz miał latwe przejście na hydraulikę jezeli zajdzie taka potrzeba. 

PS Decatlonowska marka to jest rebrandowany Microshift. Niszowy producent, ale w decatlonowskich roweruch działa bez narzekań.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, remover napisał:

A co tam się martwić z taczowkami? Sila hamowania tanich tarczowek z riverside będzie podobna do tanich vbrake z rometa. Ale za to w riverside będziesz miał latwe przejście na hydraulikę jezeli zajdzie taka potrzeba. 

PS Decatlonowska marka to jest rebrandowany Microshift. Niszowy producent, ale w decatlonowskich roweruch działa bez narzekań.

mam złe doświadczenia z tanimi, marketowymi tarczówkami na linke, wiecznie coś trze, piszczy itd. uważam, że poczciwy v-brake >> tania tarczówka. Rower jest dla siostry, czyt. kupić i zapomnieć, więc jakieś up-grade'y raczej się nie pojawią, przynamniej dopóki nie popsuje się na amen. Niemniej - dzięki za opinie i cenne info o Microshifcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, potrzebuję porady w wyborze roweru. Cena +/- 2000zł. Wzrost 185cm, przekrok 85cm, waga 75kg. 85% jazdy po asfalcie, reszta to ubite drogi/ścieżki leśnie, drogi kamieniste, szutrowe. Rower do jazdy na co dzień, dwa razy w miesiącu w weekendy 80-100km. Głównie Beskid Niski, teren pagórkowaty. Rower z możliwością zamontowania bagażnika pod sakwy.

Myślę o tym modelu:

   https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v4-męski_pid=390   tylko nie wiem czy to dobry amortyzator i czy byłby koniecznie potrzebny?

Jeśli macie jakieś inne propozycje to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerach za 2000 nie bywa dobrych amortyzatorów. Dobre czyli powietrzne zaczynaja się powyżej 4000. Ale generalnie ten xforce to dobry wybór w tym budżecie i mniej więcej odpowiada opisanemu zastosowaniu. Tylko nie wiem czy na mocno pagórkowaty teren trekingowy napęd nnie będzie za twardy. Może jakaś korba 44-34-24 a nawet 42-32-22 była by bardziej na miejscu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 85% asfaltu sztywny widelec - jak najbardziej. Masz Lazaro Aero V1/V3, Kands Speedfight, w decathlonie też Elops 500 dlugodystansowy, jeżeli chcesz mieć od razu ze wszystkim - oświetlenie, błotniki, bagażnik. Też z Deca ale z amorem wart uwagi Riverside 700 (masz tam od razu w sklepie możliwość zwiększenia napędu po przez mniejszą zębatkę korby).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę na niego, kusi mnie jednak Lazaro x-force 4 i aero V3. Prawie 2 kg różnicy, ale x-force jest na deore. x-force 19' na chwilę obecną nie ma. Zastanawiam się też rozmiarem ramy. Wzrost 185cm, przekrok 86cm, waga 75kg

Edytowane przez alicante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, alicante napisał:

Zobaczę na niego, kusi mnie jednak Lazaro x-force 4 i aero V3. Prawie 2 kg różnicy, ale x-force jest na deore. x-force 19' na chwilę obecną nie ma. Zastanawiam się też rozmiarem ramy. Wzrost 185cm, przekrok 86cm, waga 75kg

No pewnie jak sam widzisz na obrazkach przy przekroku 86 możesz mieć ramę 21. Wzrost też niby odpowiada. Ale ja bym też napisałem sprzedawce, może powie coś sensownego. Lub tu ktoś z forumowiczów ma Kands/Lazaro/Spartacus na tym modelu ramy i w tym rozmiarze i się podzieli wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedział cenowy do 2000 złotych. Waga 105kg Wzrost 183cm. Przeznaczenie do jazdy głownie po mieście(70%) a reszta po lesie ale dosyć plaski teren(30%). Kupuje bo Chciałbym schudnąć. Budżet to jakoś 2000 złotych. Dziękuję za pomoc z góry.   

Edytowane przez bogus
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w temacie rowerowym jestem świeżynka, chciałabym uzupełnić trening biegowy jazdą rowerem, dlatego proszę o polecenie roweru crossowego tak do 2000 zł, wzrost 168. Przeszukując strony polecają głównie rowery Kross, Romet lub Indiana. Który wybrać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po dłuższych poszukiwaniach ... nowe na razie odpuściłem. Jak będzie trzeba to wydam te 3500 ale niechętnie ;)
Mam 185 wzrostu i w przekroku jakos 83-84, waga 100kg. Jeżdżę mało, głównie ścieżki w małym mieście i szutry wokół miasta, trochę ścieżek w lesie.
Do tej pory myślałem że muszę mieć amortyzator, nawet taki tani, czyli wg większości niedziałający, i tu mnie kolega namawia na zakup poniższych Stevensów, a co Wy myślicie ?
Prawie kupiłem https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v3-męski_pid=420 ale ... ale ... ale ...
Pewnie jakbym miał dostać podobny rocznik, podobny osprzęt z amorkiem, to pewnie i bym dopłacił. Opłaca się czy szukać innych ?

2019 rok:
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-crossowy-trekking-stevens-7x-lite-tour-3x10-xt-tarcze-CID767-IDNr1Eu.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

2017 rok:
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-trekingowy-crossowy-stevens-7x-r-58-l-shimano-slx-deore-lx-3x10-CID767-IDQa2nN.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

Poproszę o opinie ;)
Pozdrawiam,
grado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...