Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

dużo czasu na tym forum spędziłem, pomogło mi w wyborze więc i ja dam coś od siebie, kupiłem tegoroczny x-force v3, 180cm 81cm noga, rama 19, testuję od 3 dni, przejechałem 80km więc może opowiem o pierwszych odczuciach; są coraz przyjemniejsze to na pewno, cały czas szukam swojej pozycji, bo czuję duży nacisk na nadgarstki, mase lat nie jeździłem i w zasadzie nie wiem jaka powinna być optymalna pozycja, innych rowerów również nie przymierzałem, a x-forca zamówiłem w ciemno, przerzutki fajnie działają, choć czasami są delikatne zgrzyty, hamulce bardzo dobre, miałem jedną nagłą sytuacje i zatrzymałem się w miejscu wręcz, jeździ się płynnie, na ten moment rower polecam, jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 

Celowałem w Vellberga Explorer 3.2 lub Lazaro Integral/X-Force v3, niestety na ten moment rowery te są niedostępne. 

Znalazłem coś takiego: Maxim MX 5.3 2019 18"

Warto w tych pieniądzach w porównaniu do wcześniej wymienionych przeze mnie modeli? I czy 18" będzie odpowiednie przy 171cm wzrostu, od krocza do ziemi 74 cm (stojąc w ~20cm rozkroku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Planuję zakup roweru crossowego, przejrzałem kilkadziesiąt stron tematu i mam jako takie pojęcie co jest polecane. Planowałem mieścić się w budżecie 2 tys złotych, ale po namysłach mogę dorzucić 300-400 zł więcej.

Na liście mam:

Kandsa Maestro (lub Avangarde), Lazaro V3/V4, Kross Evado 5.0 i wpadła mi jeszcze w oko poniższa Merida Crossway 300:

https://www.olx.pl/oferta/merida-crossway-300-CID767-IDFsuSn.html

Mam 172 cm wzrostu, noga 77 cm. Także zapewne potrzebuję ramy 17' choć przymierzałem się do 19' i nie było najgorzej.

Co z powyższych jest najlepszym wyborem? Jestem otwarty na inne pomysły, jeśli przegapiłem jakiś model wart uwagi. 

W przypadku Kandsa i Lazaro lepiej szukać starszego rocznika, czy jednak 2020?

 

Dzięki,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję roweru crossa dla dziewczyny. Początkowo próbowaliśmy aby jeździła na rowerze Indiana X-cross 4.0 19", ale szybko okazało się to zupełnie nietrafionym pomysłem.

Cena roweru: do 1800 zł

Wielkość ramy: 17"

Typ: cross (asfalt/szuter/gruntowe)

 

Czytając forum wstępnie wybrałem kilka modeli poniżej i prosiłbym o doradzenie który z poniższych/czy też żaden :) Bardzo cenię jak kupowany sprzęt ma dobry stosunek ceny do jakości - nie muszę mieć znanych marek.

 

1. Spartacus Cross 4.0

Link do aukcji

2. Lazaro x-Force v4

Link do aukcji

3. Kands Maestro v4

Link do aukcji

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Edytowane przez pogg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najlepszego:   2,  3, 1 - ale różnice są minimalne ( no poza octalinkiem - brak w spartacusie)

Możesz ewentualnie sugerować się szerokością opon (spartacus ma najwęższe) względnie rozpiętością kasety (tu by trzeba dopytać bo tylko lazaro podaje 11-32, w pozostałych największa może być 34) .

Edytowane przez Pablo59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

1. Przymierzam się do kupna crossa, budżet to maks 1300 zł. Mój wzrost to 176, waga 95 kg. Planuję jazdę w 80% po asfalcie i 20% utwardzonych ścieżkach. Po przejrzeniu forum mam jednak większy ból głowy, niż przed trafieniem tutaj ;) Również wiele propozycji, które przegladałem po drodze, są już niestety niedostępne, lub ceny poszły w góre i przekraczają mój budżet. Obecnie skłaniam się ku rowerowi firmy Lazaro, aczkolwiek ciężko mi ocenić, który model byłby najlepszy, czy możecie coś polecić? Oczywiście inne marki też wchodzą w grę.

2. Wiem, że co prawda nie ten temat, ale nie chcę zaśmiecać ;)  Narzeczona chce dla siebie rower miejski - https://goetze.com.pl/produkt/goetze-mood-28-2019-kopia-2/ - szukałem opinii na temat tej firmy tutaj jak i na innych stronach jednak oprócz kilku materiałów sponsorowanych, oraz kilku pojedynczych neutralnych komentarzy, ciężko mi było coś sensownego znaleźć. Jesteście w stanie coś powiedzieć o tych rowerach - warto dla kompletnego amatora? Czy lepiej celować w coś innego? Narzeczona jest wzrokowcem, dlatego kolor/wygląd są dla niej równie ważne, jak dla mnie aspekty techniczne i to czy rower nie rozleci się po roku użytkowania.

To tyle ode mnie, będę wdzięczny za pomoc. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że typowe pytanie, ale proszę o pomoc w miarę jednoznaczna, z moim charakterem to po przeczytaniu kolejnych 20 stron znów będę miał kolejne dylematy i w końcu rower kupię w grudniu. Zmieniam pracę na bardzo stacjonarna że taka powiem, więc chce wrócić po latach do jazdy na rowerze. Na początku b krótkie dystanse, kilkanaście km. Asfalt i utwardzone ścieżki, 186cm, 90kg, do 1500zl ale jak się da to fajnie jak tańszy. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dla siebie roweru crossowego, wzrost 1m58, 53kg, przekrok 73,

czy koła 28 nie będą za duże, rozmiar ramy 17 jak rozumiem?

mieszkam w małym mieście i nie mam u siebie możliwości zakupu stacjonarnego, więc wchodzi w grę tylko online. podrzućcie kilka propozycji. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, napisałem osobny temat ale napiszę też tutaj, otóż:

Szukam czegoś do max 2000zł - mieszkam w mieście - dużo ścieżek rowerowych, ulic, ogólnie afsaltu.
Rower z przeznaczeniem na takie "rodzinne" wycieczki rowerowe (nie po kilkaset km a bardziej kilkadziesiąt km max).
Rama 19" - najważniejszym "detalem" jest dla mnie, aby była możliwość przymocowania fotelika rowerowego "do ramy" (HAMAX CARESS).
Przeglądałem Kands'y / LAZARO itp, jestem otwarty na wszystkie propozycje, ale nie wiem w co konkretnie celować?

Z góry dzięki za każdą pomoc, miłego dnia - pozdr! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

Od ładnych paru lat mam Kellys Alpina Eco C20 z którego jestem bardzo zadowolony, ale nadszedł czas na zmiany, na coś nowego i lepszego za około +/- 2000zł.

Mam 172cm wzrostu, 75 kg wagi i niestety już ponad 60 lat.

Preferuję spokojną jazdę po różnych nawierzchniach 3-4 razy w tygodniu po ok.30 km jednorazowo.

Myślę o Unibike np.

https://www.unibike.pl/flashgts.html

https://www.unibike.pl/flasheqgts.html

trekkingi Unibike mają prądnice w piaście, więc odpadają, a do krossa dokupię błotniki,bagażnik i będzie wyglądał jak rower.

lub

Spartacus

https://infinitibike.pl/glowna/317-905-spartacus-cross-40.html#/32-rozmiar_ramy-21/93-kolor-silver

https://infinitibike.pl/glowna/325-926-spartacus-cross-40.html#/30-rozmiar_ramy-17/93-kolor-silvet

trekking Spartacus Premier 4.0 jest w zasadzie nieosiągalny więc odpada

W powyższych modelach (oprócz jednego) są hamulce hydrauliczne, ja jako człowiek starej daty mam jednak wątpliwości co do jakości, trwałości i skuteczności takiego rozwiązania. Przedział cenowy rowerów jest taki jaki jest, więc komponenty też są jakościowo z takiego przedziału.

Do tej pory używałem tylko i wyłącznie v-brake i byłem zadowolony i nie wiem, czy hydrauliki są mi potrzebne?

Proszę o pomoc w wyborze lub może jakieś inne propozycje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest powodem zmiany roweru?

Z podanych propozycji wybrałbym któregoś Unibike. Widuję rowery tej firmy na żywo w akcji i mogę powiedzieć, że są solidne, ładnie i dobrze wykonane. Mają dobre koła (mocne piasty i obręcze). Choć v-brake to dobre hamulce, nie należy się bać hydraulików. W podanych Unibike'ach są klamkomanetki hydrauliczne, ale zaciski to sprawdzone shimano mt200 o przyzwoitej mocy a w tego typu rowerze będą bardzo mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KurczakNorris napisał:

Co jest powodem zmiany roweru? 

1.Mam trochę "wolnych środków" i coś trzeba z nimi zrobić (czasy są jakie są).

2.Chciałbym coś nowego i innego (w moim wieku nie ma co czekać).

3.Do wymiany jest cały napęd (opinia dwóch niezależnych serwisantów), przez prawie 10tyś.km oprócz zmiany opon, regulacji,mycia i konserwacji nie robiłem nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KurczakNorris napisał:

Co jest powodem zmiany roweru?

Z podanych propozycji wybrałbym któregoś Unibike. Widuję rowery tej firmy na żywo w akcji i mogę powiedzieć, że są solidne, ładnie i dobrze wykonane. Mają dobre koła (mocne piasty i obręcze). Choć v-brake to dobre hamulce, nie należy się bać hydraulików. W podanych Unibike'ach są klamkomanetki hydrauliczne, ale zaciski to sprawdzone shimano mt200 o przyzwoitej mocy a w tego typu rowerze będą bardzo mocne.

"Sprawdzone shimano mt200"

"Będą bardzo mocne"

Zapomniałeś jeszcze podać url do swojego sklepiku do konkretnego modelu roweru. Bo chyba tylko sklepikarz może mówić o szajsowatych zaciskach mt200, że są sprawdzone i bardzo mocne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...