Skocz do zawartości

[amortyzator przód] Sr Suntour XCR 2013


koristo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem bo właśnie próbowałem po raz 2 otworzyć lewą komorę amorka(tam gdzie spężyna, zdj 1).

I wykręciłem totalnie ten mały kurek (PRELOAD, zdj 2) i nie mogę go wkręcić.Co i jak i gdzie ?

 

Proszę o pomoc :D

 

 

post-151320-0-97485800-1369768002_thumb.jpg 

post-151320-0-44242300-1369768307_thumb.jpg

Edytowane przez koristo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wkładasz regulator do korka i kręcisz w prawo. Jak ciężko idzie to aplikujesz nieco stałego smaru na gwint i pomagasz sobie kombinerkami do momentu aż regulacja pstryknie. Wsio. Działanie regulacji naprężenia w tym korku polega na ściskaniu sprężyny, więc pod koniec faktycznie może być ciężko.

Edytowane przez Tomciaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to odkręcić i dostać się do sprężyny to musisz złapać za to czarne coś z wypustkami. Skąd pomysł, żeby za regulację łapać?! Teraz kombinuj jak to wsadzić, bo tego normalnie się nie wyciąga nigdy. Sprawdź czy czegoś nie ułamałeś. Jak tak to już raczej tego nie poskładasz. W takim przypadku będziesz musiał czymś to zastąpić, jakąś wstawką metalową, albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie urwałeś regulacje, mam taki sam amor i do tego pokretla jest specjalny klucz,ktory zaklada sie na te czarne zabki i idkreca caly korek i po tym zabiegu swobodnie wyciaga sie spreżyna. Ten amorek sam sobie serwisuje rozbierając go na częsci pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/topic/137495-zmiana-skokusr-suntour-xcr-lo-100-mm/page-2?do=findComment&comment=1291881

Post nr. 22 Cię zainteresuje. ;) Też mam ten klucz, ale kupiłem go za 10 zł w sklepie stacjonarnym u mnie. Wygląda to tak:

http://imageshack.us/a/img190/9191/dscn0204wi.jpg

Edytowane przez lyndowss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wystarczy ;) Ludzie tak to rozbierają. Ja trochę żałuję, że wydałem 10 zł na taki specjalistyczny klucz, ale trudno. Możesz też użyć szmaty i śrubokręta i pukać płotkiem. Też powinno zadziałać. Kluczem oczkowym też podobno się da. Tylko trzeba mieć taki duży klucz.  :thumbsup:

Edytowane przez lyndowss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...