Skocz do zawartości

[1000-2000 zł] Uniwersalny Cross dla faceta 188cm


Rekomendowane odpowiedzi

dlatego ja czekam na unibike, ja sam ważę 95-100kg, + plecak/sakwa + bagażnik + czasem fotelik i córka i będzie ok 130kg 

 

Czekasz na przypływ gotówki czy może Unibike ma wypusic jakis nowy model czy coś ? Bo nie rozumiem dlaczego czekasz :) 

 

Myślę, że muszę poszukać w okolicy takiego Unibike i sie sprobowac przejechac a tak jak mowie za tydzien dwa, poszukac w sprzedazy w dobrej cenie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekasz na przypływ gotówki czy może Unibike ma wypusic jakis nowy model czy coś

 

ja chce kupić zethosa, ale nigdzie ich nie ma, dopiero po 23 maja będzie produkcja, rower już zamówiony, zadatek wpłacony, czekać aż się pojawi w sklepie

 

tutaj znajdziesz listę sklepów unibike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce kupić zethosa, ale nigdzie ich nie ma, dopiero po 23 maja będzie produkcja, rower już zamówiony, zadatek wpłacony, czekać aż się pojawi w sklepie

 

tutaj znajdziesz listę sklepów unibike

 

Rozumiem, powiedz mi za ile udało Ci się upolować Zethosa?

 

Nie wiesz jak wygląda kwestia dostępności Vipera w sprzedaży i u producenta?

 

Dzięki za listę sklepów ale niestety do najbliższego mam ~30 km tak więc musze podzwonic i się podpoytować gdzie mają ewentualnie te modele.

 

 

Generalnie na chwile obecną wszystko wiem, jakbym miał jakies pytania to jeszcze bede pisał :) Dzięki wszystkim za owocną dyskusje i pomoc w wybraniu kierunku wyboru sprzętu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powiedz mi za ile udało Ci się upolować Zethosa

zethosa wytargowałem za 2500 (300 zł na akcesoria) a jesli chciałbym z gotówce to 2550

nie mam pojęcia jak z dostępnością vipera, ja do sklepu mam ok  18-20 km, również nie mam na miejscu

 

pisz postaramy się pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, powiedz mi za ile udało Ci się upolować Zethosa?

 

Nie wiesz jak wygląda kwestia dostępności Vipera w sprzedaży i u producenta?

 

Dzięki za listę sklepów ale niestety do najbliższego mam ~30 km tak więc musze podzwonic i się podpoytować gdzie mają ewentualnie te modele.

 

 

Generalnie na chwile obecną wszystko wiem, jakbym miał jakies pytania to jeszcze bede pisał :) Dzięki wszystkim za owocną dyskusje i pomoc w wybraniu kierunku wyboru sprzętu!

W warszawie vipery są w sklepach

 

Ja upolowałem zethosa za 2600 chyba bo już zapomniałem ile dokładnie :P

 

Co do samej firmy.... bardziej krnąbrnej firmy niż Unibike to nie znam, odnoszę wrażenie że oni z wielką łachą robią te rowery i zawsze robią ich za mało bo popyt jest sporo większy.

Ale z drugiej strony warto bo stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zethosa wytargowałem za 2500 (300 zł na akcesoria) a jesli chciałbym z gotówce to 2550

nie mam pojęcia jak z dostępnością vipera, ja do sklepu mam ok  18-20 km, również nie mam na miejscu

 

pisz postaramy się pomóc :)

 

Cena naprawdę niczego sobie :) aczkolwiek to już jest grubo poza budżet wiec nie ma szans :)

 

Raz jeszcze dzięki!

 

W warszawie vipery są w sklepach

 

Ja upolowałem zethosa za 2600 chyba bo już zapomniałem ile dokładnie  :P

 

Co do samej firmy.... bardziej krnąbrnej firmy niż Unibike to nie znam, odnoszę wrażenie że oni z wielką łachą robią te rowery i zawsze robią ich za mało bo popyt jest sporo większy.

Ale z drugiej strony warto bo stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.

 

No to też ładna cena :)

 

 

Prawdopodobnie taka jest polityka firmy co do zatowarowywania rynku i nic na to nie poradzimy, wolą sprzedać nieco mniej aniżeli stracić dużo w momencie jakby narobili duże zapasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odnoszę wrażenie że oni z wielką łachą robią te rowery i zawsze robią ich za mało

 

mają taką politykę, teraz już zbierają zamówienia na następny rok, produkują pod zamówienia + jakiś procent rezerwy, nie mają zapasów magazynowych, roczniki 2012 są jedynie na sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru crossowego w podobnym przedziale cenowym.

Poszukuję 29" modelu, moja waga ok. 105kg, wzrost 191cm.

 

Myślałem czy by trochę nie podnieść ceny do ok. 2500zł, ponieważ dość dobre wrażenie zrobił na mnie Cube AimDisc 29.

Jednak jak zacząłem czytać wasz dział o 29 to z 2000 zrobiło się 3500...

Dlatego teraz stanowczo - rower do 2000-2500zł (max!), powyżej 2000zł pod warunkiem, że naprawdę wykaże się czymś konkretnym względem tańszych modeli.


Czy da się kupić coś w miarę solidnego w tej cenie? 
Najlepiej jakby była to jakaś dość dobra firma, ponieważ kiedyś miałem już rower "no name" za 700zł z którym były same problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam roweru crossowego w podobnym przedziale cenowym.

Poszukuję 29" modelu, moja waga ok. 105kg, wzrost 191cm.

 

Myślałem czy by trochę nie podnieść ceny do ok. 2500zł, ponieważ dość dobre wrażenie zrobił na mnie Cube AimDisc 29.

Jednak jak zacząłem czytać wasz dział o 29 to z 2000 zrobiło się 3500...

Dlatego teraz stanowczo - rower do 2000-2500zł (max!), powyżej 2000zł pod warunkiem, że naprawdę wykaże się czymś konkretnym względem tańszych modeli.

 

Czy da się kupić coś w miarę solidnego w tej cenie? 

Najlepiej jakby była to jakaś dość dobra firma, ponieważ kiedyś miałem już rower "no name" za 700zł z którym były same problemy.

 

 

Ale kolego. 29er to nie cross. Albo chcesz kupić crossa i napisałeś w dobrym dziale. Albo szukasz 29er mtb i w tym momencie działy i tematy pomyliłeś. Zdecyduj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z firmą Trans Rower i sprawa wygląda tak, że rowerki są tylko mają zaległości z wysyłką tych zamówionych na Allegro dlatego tez nie są wystawione jednakże przy odbiorze osobistym są dostępne też te męskie. Pojadę tam w tym tygodniu i zobaczę rowery na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z firmą Trans Rower

Trans-Rower czy bf_bike? Z tego co wiem to Trans-Rower nie prowadzi sprzedaży Lazaro tylko bf_bike poprzez allegro. Trans-Rower tylko je dla nich produkuje.

Chyba, że piszesz teraz o Kands Maestro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trans-Rower czy bf_bike? Z tego co wiem to Trans-Rower nie prowadzi sprzedaży Lazaro tylko bf_bike poprzez allegro. Trans-Rower tylko je dla nich produkuje.

Chyba, że piszesz teraz o Kands Maestro :)

BF Bike :) aczkolwiek to wszystko jest w jednej wsi dlatego też taki skrót myślowy użyłem, z tego co wiem od osoby, która współpracowała z firmą Trans Rower to bodajże BF Fike jest własnością szwagra czy brata właściciela Trans Rower :) podjadę tam w tym tygodniu i powiem Wam na czym stanęło :)

 

PS. Pomijając allegro są jeszcze w stanie uciąć jakiś drobny rabat rzędzu kilkudziesięciu złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Pomijając allegro są jeszcze w stanie uciąć jakiś drobny rabat rzędzu kilkudziesięciu złotych :)

Wiadomo, odchodzi im prowizja dla allegro a dla kupującego każdy grosz się liczy :)

 

BF Bike :) aczkolwiek to wszystko jest w jednej wsi dlatego też taki skrót myślowy użyłem, z tego co wiem od osoby, która współpracowała z firmą Trans Rower to bodajże BF Fike jest własnością szwagra czy brata właściciela Trans Rower :) podjadę tam w tym tygodniu i powiem Wam na czym stanęło :)

A to ciekawa historyja :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale kolego. 29er to nie cross. Albo chcesz kupić crossa i napisałeś w dobrym dziale. Albo szukasz 29er mtb i w tym momencie działy i tematy pomyliłeś.

 

Dzięki za wskazówki.

 

W takim razie póki co szukam crossa dla osoby mojej postury (za jakimś 29er rozejrzę się później).

Czy osoby z moją posturą mają szanse kupić w tym przedziale coś co za rok nie będzie wymagać wymiany połowy części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

 

W takim razie póki co szukam crossa dla osoby mojej postury (za jakimś 29er rozejrzę się później).

Czy osoby z moją posturą mają szanse kupić w tym przedziale coś co za rok nie będzie wymagać wymiany połowy części?

a może tak przeczytaj ten wątek od początku? bo już była mowa o limitach wagowych

 

->unibike crossfire/viper/zethos  -waga 140kg z bagażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No niestety w instrukcji nie ma ani słowa o dopuszczalnej wadze.

 

no to wychodzi na to że nie ma „limitów wagowych”

 

w razie awarii, nie uznania roszczeń przez gwaranta, można iść do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta,

Producent nie będzie mógł się bronić używając argumentu „rower użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest jakieś nieporozumienie, świadome nie powiadamianie konsumentów o ważnych parametrach no ale cóż... Chłopaki macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe gdzie mogę kupić Vipera? Wczoraj rozmawiałem z jednym ze sklepów w mojej okolicy i poinformowali mnie o ciekawej rzeczy, że jeżeli zamawiam rower np. przez internet i przyjdzie on nie złożony to wówczas nie mam gwarancji bo ta przydzielana jest tylko wtedy gdy rower zostanie złożony przez autoryzowany serwis za symboliczną opłata 10% wartości roweru. Powiedzcie mi czy to prawda i czy są sklepy co w cenie składają ten rower i podbijają kartę gwarancyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z jednym ze sklepów w mojej okolicy i poinformowali mnie o ciekawej rzeczy, że jeżeli zamawiam rower np. przez internet i przyjdzie on nie złożony to wówczas nie mam gwarancji bo ta przydzielana jest tylko wtedy gdy rower zostanie złożony przez autoryzowany serwis za symboliczną opłata 10% wartości roweru

Pierwsze słyszę o czymś takim. Zawsze jest tak, że rower (czasami nawet gdy kupujesz w sklepie stacjonarnym) wymaga samodzielnego złożenia (pedały, kierownica, siodełko, przednie koło) i doregulowania przerzutek i hamulców. Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby producent wymagał złożenia w serwisie pod rygorem utraty gwarancji. Często natomiast jest tak, że musisz zrobić odpłatny przegląd roweru w przeciągu pierwszego miesiąca bo wtedy stracisz gwarancję (Trans rower w przypadku swoich bicykli tylko zaleca przegląd ale go nie wymaga).

Poza tym 10% to nie jest symboliczna opłata - w przypadku mojego roweru byłoby to 130 zł za robotę, którą sam zrobiłem w 10 minut (złożenie) + kolejne parę minut na regulację przerzutek. Absurd.

Moim zdaniem omijaj ten sklep stacjonarny szerokim łukiem, prawdopodobnie sprzedawca chciał Cię zniechęcić do kupna via internet a tym samym zmusić do wydania większej kasy, tak to mniej więcej widzę. Oczywiście przed zakupem upewnij się u sprzedawcy jak faktycznie sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o czymś takim. Zawsze jest tak, że rower (czasami nawet gdy kupujesz w sklepie stacjonarnym) wymaga samodzielnego złożenia (pedały, kierownica, siodełko, przednie koło) i doregulowania przerzutek i hamulców. Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby producent wymagał złożenia w serwisie pod rygorem utraty gwarancji. Często natomiast jest tak, że musisz zrobić odpłatny przegląd roweru w przeciągu pierwszego miesiąca bo wtedy stracisz gwarancję (Trans rower w przypadku swoich bicykli tylko zaleca przegląd ale go nie wymaga).

Poza tym 10% to nie jest symboliczna opłata - w przypadku mojego roweru byłoby to 130 zł za robotę, którą sam zrobiłem w 10 minut (złożenie) + kolejne parę minut na regulację przerzutek. Absurd.

Moim zdaniem omijaj ten sklep stacjonarny szerokim łukiem, prawdopodobnie sprzedawca chciał Cię zniechęcić do kupna via internet a tym samym zmusić do wydania większej kasy, tak to mniej więcej widzę. Oczywiście przed zakupem upewnij się u sprzedawcy jak faktycznie sytuacja wygląda.

 

Dokłądnie, wygląda to na zabieg czysto zniechęcający, powiem więcej roweru tam nie kupie na pewno (jeden z autoryzowanych sklepów Unibike w Krośnie ;p). Jeśli znajdę gdzieś w necie za dobre pieniądze i upewnię się co do gwarancji to wówczas zamówię w internecie o ile oczywiście wybiore tego Unibike po tym jak podjadę do BF Bike i przetestuje Integrala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z jednym ze sklepów w mojej okolicy i poinformowali mnie o ciekawej rzeczy, że jeżeli zamawiam rower np. przez internet i przyjdzie on nie złożony to wówczas nie mam gwarancji bo ta przydzielana jest tylko wtedy gdy rower zostanie złożony przez autoryzowany serwis za symboliczną opłata 10% wartości roweru. Powiedzcie mi czy to prawda i czy są sklepy co w cenie składają ten rower i podbijają kartę gwarancyjną?

 

To wałek jakiś, owszem Unibike wymaga żeby pierwszy "przegląd/regulacja" odbył się w sklepie w którym kupujesz rower ale to powinno być bezpłatne, ja tak robiłem z unibikeami w 2 różnych sklepach i żaden nawet nie spróbował wyciągnąć ode mnie ani jednej dodatkowej złotówki i jeszcze zeszli z ceny przy obu rowerach.

 

EDIT, w krośnie jest sklep Rojaxa, i oni takie wały robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wałek jakiś, owszem Unibike wymaga żeby pierwszy "przegląd/regulacja" odbył się w sklepie w którym kupujesz rower ale to powinno być bezpłatne, ja tak robiłem z unibikeami w 2 różnych sklepach i żaden nawet nie spróbował wyciągnąć ode mnie ani jednej dodatkowej złotówki i jeszcze zeszli z ceny przy obu rowerach.

 

EDIT, w krośnie jest sklep Rojaxa, i oni takie wały robią?

 

Owszem, z tym sklepem rozmawiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...