Skocz do zawartości

[1000-2000 zł] Uniwersalny Cross dla faceta 188cm


Rekomendowane odpowiedzi

dziennie: 15-20 km

tygodniowo(5d): 75-100 km

miesięcznie (24d): 1800 - 2400 km

sezon(6m): 10 800 - 14 400 km

czy kupisz Lazaro czy Viper to i tak będziesz musiał pewne części wymieniać, czym wyższa grupa tym droższa w utrzymaniu/eksploatacji, ale najniższa grupa częściej będzie trzeba wymieniać.

 

 

EDIT:

sam będziesz wymieniał części eksploatacyjne, czy będziesz oddawał do serwisu?, np. u mnie w okolicy przegląd przed sezonowy kosztuje 30 zł, na forum czytałem że bywają i takie serwisy gdzie płacisz ponad 50 zł,

 

Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, który masz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada wg. mnie Vipera to waga (15kg). Wyższy model Zethos (ma dodatkowo hamulce hydrauliczne) waży tylko 13kg...

 

Hmm cieżko mi się odnieść co do wagi z tego względu iż nie mam punktu odniesienia (stary rower, rower znajomego). 

 

Niestety na Zethosa mnie nie stać więc będę musiał to jakoś zboleć.

 

 

Niestety nic co tansze nie jest znacznie lżejsze w zwiazku z czym za duże pola manewru nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy model Zethos (ma dodatkowo hamulce hydrauliczne)

Tarczówki w crossie do amatorskiej jazdy to trochę przerost formy nad treścią i niepotrzebny wydatek, ale co kto woli :)

 

czy Lazaro mi nie wystarczy?

Moim zdaniem w zupełności. W Lazaro fajne jest to, że CAŁOŚĆ osprzętu jest na Alivio. Nie masz mieszania tańszej grupy z droższą tylko wszystko na bardzo dobrym, sensownym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd koło 80zł, pełny 300

u mnie za 30 zł jest to przegląd z regulacją/smarowaniem

 

to albo u mnie nic nie robią, albo Ty bardzo przepłacasz

 

cztery przeglądy za 300zł i masz Lazaro 

 

uważam jak kolega @

z drugiej strony, jak się sprzęt zużyje, możesz wymienić na klasę wyższą, jak poprzedni nie będzie Ci odpowiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopaki, teraz to jestem w kropce :)

 

Mam pytanie czy takie łaczenie sprzętu (Alivo, Deore, itd.) moze wplywać niekorzystnie na jego wytrzymalosc itd? 

 

 

Alivio i Deore to już jest konkret osprzęt ze wskazaniem na Deore. Ale jaki jest sens ładować do tego kiepską Acerę?

O ile Alivio i Deore pozwolą Ci bezproblemowo (przy odpowiedniej konserwacji) przejechać wiele kilometrów o tyle Acera będzie słabym ogniwem, z którym mogą być kłopoty.

Chociaż z drugiej strony Acera w Viperze to korba przednia i hamulce więc wielkiej tragedii nie ma. Za to jak dla mnie Crossfire to pomyłka i nie warto go brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Alivio i Deore to już jest konkret osprzęt ze wskazaniem na Deore. Ale jaki jest sens ładować do tego kiepską Acerę?

O ile Alivio i Deore pozwolą Ci bezproblemowo (przy odpowiedniej konserwacji) przejechać wiele kilometrów o tyle Acera będzie słabym ogniwem, z którym mogą być kłopoty.

Chociaż z drugiej strony Acera w Viperze to korba przednia i hamulce więc wielkiej tragedii nie ma. Za to jak dla mnie Crossfire to pomyłka i nie warto go brać.

 

Czyli, że tak powiem dobrym wyjściem byłby Viper ze zmienionymi sprzętami Acera? Jakie byłby koszty wymiany takiego osprzętu w momencie jakby Acera nawalila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli, że tak powiem dobrym wyjściem byłby Viper ze zmienionymi sprzętami Acera? Jakie byłby koszty wymiany takiego osprzętu w momencie jakby Acera nawalila?

 

Nie zaprzątaj tym sobie głowy :) Nie ma sensu, będziesz się martwił jak coś padnie, a pada każda część napędu - są to rzeczy, które prędzej czy później się zużywają i tego nie unikniesz. Jedne padają szybciej drugie wolniej.

 

 

no tak, ale jeśli padnie to można wymienić na korbę/hamulce z grupy ALIVIO/DEORE

Zgadza się. Chodzi mi tylko, że na wstępie to już jest słaby punkt i pewnikiem będzie pierwszym do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzątaj tym sobie głowy :) Nie ma sensu, będziesz się martwił jak coś padnie, a pada każda część napędu - są to rzeczy, które prędzej czy później się zużywają i tego nie unikniesz. Jedne padają szybciej drugie wolniej.

 

 

Zgadza się. Chodzi mi tylko, że na wstępie to już jest słaby punkt i pewnikiem będzie pierwszym do wymiany.

 

 

Rozumiem :) to teraz pytanie za 100 punktów :)

 

Dla kobity na pewno kupie Lazaro bo ona ledwo co smiga wiec nie bede inwestowal niewiadomo ile. Pytanie tylko co ze mną :) Viper , Crossfire , polować na Lazaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) to teraz pytanie za 100 punktów :)

 

Dla kobity na pewno kupie Lazaro bo ona ledwo co smiga wiec nie bede inwestowal niewiadomo ile. Pytanie tylko co ze mną :) Viper , Crossfire , polować na Lazaro?

 

 

Moje osobiste zdanie. Crossfire odpada. Jeśli Cię stać na Vipera to bierz ale Lazaro w niczym mu nie będzie ustępował a w kieszeni zostanie Ci kupa kasy. jedyny problem z Lazaro to taki, że go nie można w tej chwili kupić (ponoć w weekend ma wrócić na allegro) no i ludki jojczą, że sprzedawca opóźnia wysyłkę (mnie to akurat ani nie dziwi ani nie oburza - ja kupowałem u niego Maestro i czekałem 3 dni robocze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje osobiste zdanie. Crossfire odpada. Jeśli Cię stać na Vipera to bierz ale Lazaro w niczym mu nie będzie ustępował a w kieszeni zostanie Ci kupa kasy. jedyny problem z Lazaro to taki, że go nie można w tej chwili kupić (ponoć w weekend ma wrócić na allegro) no i ludki jojczą, że sprzedawca opóźnia wysyłkę (mnie to akurat ani nie dziwi ani nie oburza - ja kupowałem u niego Maestro i czekałem 3 dni robocze)

 

Jeśli chodzi o wysyłkę czy coś to myślę, że to nie problem bo do siedziby mam od siebie 17km więc myślę, że moge sie jakoś dogadać i odebrać osobiście. Kurcze muszę się przespać z tą decyzją bo tak jak mówię, mogę zainwestować w tego Vipera ale pytanie czy faktycznie jest to warte tego. 

 

A powiedzcie mi może tak jaką wytrzymalosc ma Lazaro? Unibike mowicie max 140kg z obiciazeniem a jak to wyglada w Lazaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi może tak jaką wytrzymalosc ma Lazaro? Unibike mowicie max 140kg z obiciazeniem a jak to wyglada w Lazaro?

Nigdzie nie udało mi się trafić na taką informację. Myślę, że tutaj trzeba by napisać albo do sprzedawcy albo do producenta firmy Trans-Rower.

A jesli chodzi o wybór to w przypadku Unibike płacisz dodatkowe myto za naklejkę i bardziej znaną markę i tutaj sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto za to dopłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie udało mi się trafić na taką informację. Myślę, że tutaj trzeba by napisać albo do sprzedawcy albo do producenta firmy Trans-Rower.

A jesli chodzi o wybór to w przypadku Unibike płacisz dodatkowe myto za naklejkę i bardziej znaną markę i tutaj sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto za to dopłacać :)

 

A powiedzcie mi tak, bo mówimy cały czas o osprzęcie w postaci przerzutek itd, a jak wyglada sprawa opon, siodełka, kierownicy i tego amortyzatora? Jakie tutaj są różnice pomiędzy Viperkiem a Lazaro ew. Maestro?

 

#wytrzymalosc

 

tutaj też kwestia jest taka ze to 140kg ze tak powiem mam pewne i mimo wszystko jest to roznica anizeli 100 kg, przy mojej wadze to robi roznice bo waze ponad 100 kg lekko z tym ze mam rozne zawahania wagowe i nieraz bylo tak ze wazylem przez miesiac-poltora po te 115 kg :] a wowczas eksploatowanei roweru o wytrzymalosci 100 kg jest niezbyt rozsadne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tutaj są różnice pomiędzy Viperkiem a Lazaro ew. Maestro

 

viper wypada dużo lepiej, amortyzator z blokadą hydrauliczna na goleni, opony SCHWALBE, siodło żelowe, piasty ALIVIO

lazaro, amortyzator bez blokady, o pozostałym osprzęcie nie mam pojęcia co to za klasa/jakość

 

@, masz Maestro, w instrukcji obsługi nie piszą nic o „limitach wagowych”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi tak, bo mówimy cały czas o osprzęcie w postaci przerzutek itd, a jak wyglada sprawa opon, siodełka, kierownicy i tego amortyzatora? Jakie tutaj są różnice pomiędzy Viperkiem a Lazaro ew. Maestro?

 

#wytrzymalosc

 

tutaj też kwestia jest taka ze to 140kg ze tak powiem mam pewne i mimo wszystko jest to roznica anizeli 100 kg, przy mojej wadze to robi roznice bo waze ponad 100 kg lekko z tym ze mam rozne zawahania wagowe i nieraz bylo tak ze wazylem przez miesiac-poltora po te 115 kg :] a wowczas eksploatowanei roweru o wytrzymalosci 100 kg jest niezbyt rozsadne 

Pamiętaj że plecak też swoje waży :)

 

 

 

złe porównanie robisz, lazaro możesz porównywać do Crossfire a nie Vipera

 

Viper ma lepszą od alivio(crossfire i lazaro) przerzutkę z tyłu i jest generalnie o klasę wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Piehursson, masz Maestro, w instrukcji obsługi nie piszą nic o „limitach wagowych”

A jaka jest pierwsza rzecz jaką polak robi po zakupie nowego sprzętu? wywala instrukcję do kosza! :laugh:

Wrócę do domu to sprawdzę ale wydaje mi się, że instrukcja dołączona do roweru była ogólną instrukcją obsługi roweru, bez określenia konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

eksploatowanei roweru o wytrzymalosci 100 kg jest niezbyt rozsadne 

 

 

nie sądzę że rama się pod Toba złamie, ale występuje większe prawdopodobieństwo ze obręcze/piasty nie wytrzymają

 

 

wywala instrukcję do kosza!

he he dobre

a instrukcja obsługi przeważenie jest pisana dla wszystkich rowerów danego producenta

tak ma unibike, cube

a tutaj jest instrukcia do unibike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że plecak też swoje waży :)

 

 

 

złe porównanie robisz, lazaro możesz porównywać do Crossfire a nie Vipera

 

Viper ma lepszą od alivio(crossfire i lazaro) przerzutkę z tyłu i jest generalnie o klasę wyżej

 

Otóż to, dochodzi sam plecak, jakieś napoje, do tego lustrzanka w plecaku tez swoje 2-3kg dodaje więc kurcze temat jest jak to mówią śliski i wszystko póki co przemawia na korzyść Vipera :P fajnie byłoby zostawić tysiąc w kieszeni kupując lazaro ale moze sie okazac rownie dobrze ze ten tysiac wydane na niego okaze sie wydane troszke na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...