Skocz do zawartości

[Mostek] Jaki rozmiar i kat wybrac?


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej będzie pasować. Jest dość długa. 

 

 

Nie ma sprawy. To częsta przyczyna drętwienia ostatnich palców u dłoni. Znaczenie ma również profil gripów. 

 

 

Nowa rama nowy mostek dlonie nadal dretiweja...Mysle ze to kwestia chwytow bo mam bardzo twarde z krosa...Nie wiem moze jakies pianki kupic jakie polecicie??

 

 

Wiec tak zlozylem ten rower na ramie Accent Peak 29 er rozmiar ramy Xl... Mostek 90mm i kat 6 stopni do gory....Sztyca z offsetem 25mm...Siodelko gdzie w polowie....Niestety mam wrazenie ze nic sie nie zmienilo rower nadal wydaje sie dla mnie za krotki zreszta sami ocencie....Ponizej filmik i zdjecie roweru...Co myslicie o mojej pozycji nadal jest jak na rowerze z komunii??

 

I zdruga sprawa dlonie nadal dretiweja...Mysle ze to kwestia chwytow bo mam bardzo twarde z krosa...Nie wiem moze jakies pianki kupic jakie polecicie??

 

 

 

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, pozycja wydaje się dość dobra. Moze spróbuj jeszcze z mostkiem 100mm. Na pewno zbyt blisko kokpit i mocniej nachylona pozycja nie sprzyja dłoniom. Pokombinuj też z lepszymi gripami. Niekoniecznie piankowe, byleby miększe, a moze nawet lekko wyprofilowane (np. wybrzuszone w środku). No i nachyleniem kierownicy tak jak zasugerowałem koledze wyżej. Minimalna zmiana kąta może być zbawienna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina samej kierownicy, trzeba by próbować z kierownicą z większym gięciem w tył (ale wtedy musiała by być nieco szersza niż obecna żaby zachować odpowiednią długość kokpitu), może załóż kierownicę z małym gięciem do góry.

Na pewno rower nie jest za mały, pozycja jak najbardziej odpowiednia.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozycja ok nie wiem czy ten mostej odsylac bo znowu wydawac kase na 100mm tak bym podmienil;) Pianki kupie moze dretwienie minie....Ale mi sie wydaje ze krotko moze mam takie zboczenie bo zaczalem w tym sezonie na szosie jezdzic....tam o dziwo o dretwieniu nie ma mowy wiec moze to rzeczywiscie kwestia chwytow ....

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerze szosowym jakbyś nie trzymał kierownicy to ustawienie dłoni jest inne - trzymając kierownicę na jej prostym odcinku masz je rozstawione dużo węziej niż w mtb, w okolicy manetek dłognie leżą zupełnie inaczej, w dolnym chwycie też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, bo temat zrobił się ostatnio (ponownie) dla mnie bliski :)

 

Mniejsza odległość siodełko-kierownica nie oznacza wcale odciążenia nadgarstków. Wyższa pozycja - owszem, ale co do odległości między siodełkiem a kierą, to jest wręcz odwrotnie - na zbyt krótkiej ramie (tzn ramie z mostkiem)nadgarstki są bardziej obciążone niż przy optymalnej tej długości. 

 

Polecam obejrzeć: 

 (co prawda o szosie, ale dobrze ilustruje)

 

I np to też jest ciekawe: 

 

Generalnie lepiej pooglądać YT ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótka ? , pierdoły wypisujesz , oto co napisał nabial w  temacie o Accent Peak 29er :

ja przy 188 i ramie xl z mostkiem 110mm wisialbym jak na trzepaku, a o ostrzejszym skrecaniu obiema rekami?nie byloby nawet mowy

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze odeslac ten mostek i zamienic na 100 ale pytanie czy ten 1cm cos da...?

 

Nie wiem tez co robic z siodlem bo wczesniej w krosie w sztycy bez ofsetu siodelko mialem maksymalnie wycofane do tylu teraz przy ofsecie 25mm mam siodelko w polowie...

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% przez zmianę mostka na 100 mm ręce nie przestaną cierpnąć. Wymiana mostka była by uzasadniona jeśli czuł byś, że jesteś źle wyważony w rowerze.

Jeśli chodzi o siodełko, po prostu powinieneś ustawić je tak żeby uzyskać optymalną pozycję nad korbą, siodełko masz w poziomie ?

http://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,jego-wysokosc-siodelko

http://porady.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,baba-radzi-pedalowanie

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam w poziomie....A z tym mostkiem to chcialem wydluzyc bo nadal mam wrazenie ze mam za mala przesten miedzy siodelkiem w kierownica....Dretwienie rak bede probowal zmniejszyc poprzez kupno chwytow piankowych....Moja pozycja teraz nie jest za bardzo wyprostowana jest lepiej nizw krosie jak patrze na fotkach ale czy juz dobrze....

 

Jesli chodzi o siodlo nie wiem czy je cofnac? Wysokosc dobra jak patrzysz na filmik?

Wymieniac trn mostek na 100mm bo zaraz sie zniczy i nie bede chcieli zamienic;)

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez szynas222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynas, u mnie miękkie chwyty zrobiły dużą różnicę.

Rogi też pomagają bo co jakiś czas możesz zmieniać chwyt.

Mam ok 1,9 m, rama Author Instinct 21", mostek 90, sztyca z offsetem, kierownica lekko gięta .

Chwyty są jakieś 4 cm poniżej siodełka.

Dla mnie pozycja jest idealna.

Choć po dłuższej jeździe też czuję nadgarstki.

 

Mostek weż 110, bo 1cm nawet nie poczujesz.

(mam na sprzedanie Boplight Team 110  :icon_cool: )

Edytowane przez fw66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię to męczy to wymień na 100 mm, będziesz miał porównanie.

Na podstawie filmiku nie będziemy oceniać położenia siodełka, jak się ustawia podałem.

 

 

czy moze 110 od razu :) W krosie mialem 110 ale rama byla krotsza o 3cm.....Gorzej jak przy 100 bedzie za dlugi rower:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...